Akrep Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu erkeği, iddialı ve tutkulu bir karaktere sahiptir. Araştırmacı, yetenekli yapısı onu harika bir lider yapar. Kimi zaman soğuk ve sakin davranışları ile gizemli bir yapıya bürünebilirler. Yalandan nefret eder, bazen olaylara şüphe ile yaklaşabilir.

Akrep burcu erkeği özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Akrep Burcu Erkeği Genel Özellikleri

 • 23 Ekim – 21 Kasım
 • Su
 • Sarı, Turuncu
 • Salı
 • Plüton, Mars
 • Boğa , Yengeç
 • 8, 11, 18, 22
 • Bilgili, cesur, tutkulu, inatçı, gerçek bir dost
 • Güvensiz, kıskanç, gizemli, öfkeli
 • Gerçekler, haklı olmak, uzun süredir arkadaş olmak, alay etmek, büyük bir tutku
 • Yalan, sırları ifşa etme, pasif insanlar

Akrep Burcu Erkeği Olumlu Özellikleri

1. Güvenilir ve Sahiplenicidir

Akrep burcu erkeği, güven konusunda kolay bulunmayan, harika sırdaştır. Özellikle verdiği sözü namus bilir ve bu özelliğiyle düşmanına dahi “eyvallah” dedirtir. Bu onun en belirgin olumlu özelliğidir.

2. Zekidir

Zekice ve hoş şakalara özlem çekiyorsanız akrep erkeğinden başkasını aramayın. Özellikle sohbet sırasında sergiledikleri zeka dolu hareketlerle etrafındaki herkesin dikkatini çeker.

3. Disiplinli ve Çalışkandır

Gelişmiş bir iş ahlakları vardır ve her zaman ulaşabileceklerinin en iyisini isterler. Bu sebeple özellikle iş hayatlarında çalışkanlıkları ve disiplinli hareketleri ile beğeni kazanırlar. Bu karakterleri ile eşi bulunmaz bir iş bitirici olurlar.

4. Kolay Pes Etmez

Akrep erkeği asla “buraya kadarmış” sözünü söylemez. Küllerinden her an doğan ve “nerede kalmıştık “sözünü söyleyecek olan kişidir.

5. Adalete Önem Verir

Adalet duygusunu en yoğun yaşayan ve yaşatan burçlardandır. Öyle ki en kıymetlisi de olsanız eğer sizin haksız olduğunu anladıysa içi yansa da sizi asla onaylamayacaktır. Onun için adalet korunması gereken bir değerdir.

6. Soğuk Kanlıdır

En hayati durumlarda bile dengesine sahip olan bir soğukkanlılığı vardır. Herhangi bir yerde deprem varsa en son çıkanlardan biri olacaktır. Çünkü o bu sırada koordinasyonu sağlamak ve daha zor durumda olanları kurtarmakla meşgul olacaktır.

7. Kültürlüdür

Bilgiye ve öğrenmeye açlığı kendisini çok iyi derecede yetiştirmesine yol açar. Özellikle kültürel anlamda sağladığı gelişmeler ile girdiği ortamların çoğunda etraftaki insanların takdirini toplar.

Öğrenmekten ve öğretmekten hoşlandığı için sahip olduğu birikimleri başkalarına aktarırken, o da onlardan yeni bir şeyler öğrenmeyi amaçlar. Hayatının her alanında ve her döneminde kendisini daha fazla geliştirmek en önemli hedeflerinden birisidir.

8. Yüksek Motivasyonludur

Özellikle iş hayatında motivasyonu son derece yüksek olduğu için bu özelliği çoğunlukla çevresindeki insanları da etkilemektedir. Onun bulunduğu ortamların enerjisi yüksek olduğu için çalışma verimi ve başarı artar.

Her zaman daha iyisini hedefler ve buna göre çalışır. Kolay kolay pes etmeyi sevmediği için de enerjisini her zaman yüksek tutarak yalnızca ilerlemeye bakar.

9. Başarılı Bir Sırdaştır

Akrep burcu erkeği, sırlara son derece önem verir. Sözünde durmayı kendine hayat prensibi edindiği gibi aynı zamanda kendisine anlatılan şeyleri kimseyle paylaşmamak konusunda da hassasiyeti vardır.

Çok önemli bir konu dahi olsa birinin ona güvenerek onunla paylaştığı şeyleri asla bir başka kişiyle paylaşmaz ve bunu yapan insanları da hoş karşılamaz. Onun için sözünde durmak kadar gerektiğinde susmasını bilmek de önemlidir.

10. Dikkatlidir

Oldukça dikkatli olduğundan çevresindeki en ufak bir değişikliği bile algılayabilir ve hareketlerini ona göre değiştirebilir.

Başkalarının fark etmediği detayları fark ettiği için çoğunlukla çevresindeki insanlar kendilerini önemsenmiş hissederler.

Aynı zamanda bu özelliğini iş hayatında da kullandığı için çoğunlukla tehlikeleri önceden sezerek büyük kayıplar yaşanmasının önüne geçer.

11. İyi Bir Yön Vericidir

Analitik düşünce tarzını benimsediği ve olayları kolayca her ayrıntısıyla inceleyebildiği için başkalarına yön verme konusunda son derece başarılıdır.

Olayları çok önceden kestirdiği için çevresindeki insanları gerekli konularda uyarabilir veya fikir sunduğunda doğru noktalara değinebilir.

12. Gizli Duygusaldır

Çoğunlukla dışarıdan bakıldığında soğuk ve mesafeli dursa da aslında oldukça duygusaldır.

Duygulara ve sevgiye önem verir ancak zarar görmeme isteği daha ağır bastığı için duygusallığını kendi içinde yaşamayı tercih eder.

Yalnızca kendisine çok yakın bulduğu kimselerin onun bu özelliğini görmesine izin vererek yabancılara karşı mesafeli tutumunu daima korur.

13. Yalana Karşı Tahammülsüzdür

Eğer yalan söylerseniz, hayatındaki önem dereceniz ne olursa olsun, akrep erkeği canı acısa da size ikinci şansı zor verecektir, zaten güven problemi yaşayan bir profil iken bir de kendisine yalan söylendiğini fark ederse sizi gözden çıkarır.

14. Hedef Odaklıdır

Akrep burcu erkeğinin en belirgin özelliklerinden birisi de hedef odaklı hareket etmesidir. Her zaman kendi kararlarını vermeyi sever ve bu kararları uygulamak için de elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır.

Onun için çoğunlukla önemli olan kendi hedefleri ve bu hedeflere nasıl ulaşacağıdır. Bu sebeple kendisini hedeflerinden döndürebilecek olayların içerisine girmez ve onu engelleyebilecek insanları hayatlarında barındırmaz.

15. Tutkuludur

Asla kendisi için sıradan olan bir şeye yer vermez. Çünkü hayatındaki kişi veya olaylar zaten onun gözünde kıymetli oldukları için vardır. Dolayısıyla hayatındaki kişi ve olaylara uç noktada duygusallıkla yaklaşır, tutkusu ile kendini oldukça hissettirecektir. Eğer söz konusu olan flörtü ise zaten belli aşama ve standartları gözünde iyi notla geçtiği için hayatındadır ve kıymetlidir.

Tutku ile bağlılık sadece karşı cins olarak sınırlandırılacak bir durum değildir. Eğer söz konusu işiyse ona tutkuyla bağlanacaktır ve hayatındaki her şey o uçta yaşanacaktır.

16. Etkileyicidir

Halleriyle, tavırlarıyla hatta söyledikleri sözlerle insanları etkilemek, onlar için son derece önemlidir. Çoğunlukla bu özelliklerini başkalarını kontrol altına almak için kullanır.

17. Açık Sözlüdür

Yalana karşı özel bir hassasiyeti bulunduğu için özellikle karşısındaki kişiye açık olmayı tercih eder.

Çoğunlukla söyleyecekleri üzücü etkiler yaratabilecek olsa da açıkça düşüncelerini dile getirmekten geri durmaz, gerektiğinde sert eleştiriler de yapabilir.

Her ne kadar kendisi açıkça beğenmediği noktaları eleştirerek dile getirmeyi tercih etse de kendisine karşı aynı tutumun sergilenmesini asla kabul etmez.

18. Gizemlidir

Karşısındaki insana özellikle bu kişiyle henüz tanışmışsa kendisini, kendi istediği gibi tanıtır ve genellikle kendisi hakkındaki önemli bilgilerden bahsetmez.

Karşısındaki kişinin her şeyini bilmek, sırlarını öğrenmek istese de aynı şeyin kendisine yapılmasına izin vermez. Bu sebeple özellikle samimi olmadığı insanlarla bir araya geldiğinde sergilediği gizemli tavırlarla tanınır.

19. Kıskançtır

Zor sever ama sevdiği zaman da çok kıskanır. Eğer bir şekilde onunla flört ediyorsanız veya eşiyseniz, ilişkiyi devam ettirmenin formülü “hayatta sadece bir erkek var o da sensin” durumunu sık sık hatırlatıyor olmanızla oldukça ilgili olacaktır.

Flörtü ve eşi üzerinde sınırları aşan gözler fark ettiyse zaten o gözlerin sahibi kara deftere yazılır ve muhakkak bunun bedelini öder.

20. Ailesine Değer Verir

Ailesi için her koşulda en iyisini ortaya koymaya çalışan, onların en iyi standartlarda olmasını sağlayan ve sahiplenen bir yaklaşımla hareket edecektir.

Ailesi kutsaldır ve aile bireylerine oldukça korumacı tavır sergiler.

Akrep Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

1. Kıskançlıkta Sınır Tanımaz

Akrep burcu erkeği, hayatındaki eş-flört-kız kardeş gibi kıymetlere aşırı önem verir. Onlara gelecek bir yan göz, onun bulunduğu ortamı ateşe vermesi için yeterlidir. Kıskançlık duygusunu doruklarda yaşayarak kimi zaman hayatındaki insanların yoğun eleştirilerinin odağı olur. Bu onun en belirgin olumsuz özelliğidir.

2. Kindardır

Kendine yapılan yanlışı asla unutmaz ve kara kaplı defterine not eder. O bir aşamadan sonra pusuya yatmıştır ve kendisine zarar gelecek olsa dahi ilgili kişiye bedelini ödetir.

Normal koşullarda aşırı mantıklı olmasına rağmen sınırları aşıldığında adeta “ben artık ben değilim” durumuna geçer ve olacak olanların önüne kimse geçemez. Bu özelliği kendisini de oldukça yıpratır.

3. Çapkındır

Hoş, kendine bakan kadınlar özellikle ilgisini çeker. Bunu gerçekten sevdiği veya aşık olduğu kadına sahip olana kadar hayat rutini haline getirir.

Sevdiği ve aşık olduğu kadın kendisini yeterince sahiplenmezse de başka limanlarda bu ilgiyi rahatlıkla arama hakkını kendinde bulacaktır.

4. Detayların Adamıdır

Yüzeyselliğe hiç gelemez. Kendisinin bile en ufak giysi detayında problem olduysa bununla ilgili gün boyu içten içe üzülür. Etrafında eşi, yakın arkadaşı varsa onu uyarmadığı için sert tartışmalara girer. Bu tavrıyla detaylarda hem kendini hem de çevresini boğar.

5. Fazla Kontrolcüdür

Her şeyin kendi bilgisi dahilinde gerçekleşmesini istediği ve kolay kolay hayatında değişimlerin gerçekleşmesini istemediği için kimi zaman aşırı kontrolcü davranabilir.

Hayatının her alanında bu özelliğini sergilemekten çekinmez ve önce olayları ardından eğer yapabiliyorsa çevresindeki insanları kontrol altında tutmaya çalışır ve çoğunlukla bunu başaramazsa öfkelenir ve sert eleştirilerde bulunur.

6. Ketumluğu Abartır

Kimi zaman onların gizemli ve etkileyici bulunmalarını sağlayan özellikler bazen çevresinde bulunan insanlar için fazla olabilir. Çünkü bir noktadan sonra ketumluğunu abartarak etrafındaki insanların her şeyine vakıf ama kendisiyle ilgili en ufak bir fikir bile vermeyen bir insana dönüşebilir. Bu özelliği dolayısıyla çevresindeki insanlar tarafından çoğunlukla eleştirilir ve kendisini açması gerektiği söylenir.

7. Şüphecidir

Akrep erkeğinin şüpheciliği çoğunlukla normal seviyelerde ilerlemez. Çevresinde bulunan insanların en ufak hareketlerinden bile nem kapabilir ve bunu onlara belli etmese de bir süre sonra her davranışlarına şüpheyle yaklaşabilir.

Başlarda kendini savunma mekanizması olarak kullandığı bu özellik, zamanla çevresindeki kimsenin sözüne güvenmemesine ve onları sürekli olarak açık açık veya gizliden sorgulamasına yol açar. Bu durumda çoğunlukla etrafındaki insanların bunalmasına sebep olur.

8. Eleştirinin Dozunu Kaçırabilir

Sorun onda olsa bile çoğunlukla kendi mükemmeliyetine fazlasıyla inanmış olduğu için bunu kabul etmez ve öfkesini yaptığı acımasız eleştirilerde çıkartır.

Eleştirilmekten nefret eder ve eğer biri onu eleştirirse ona mutlaka misliyle karşılık verir.

9. Maddiyata Fazla Önem Verir

Güç sahibi olmaya karşı yoğun bir arzusu olan akrep burcu erkeği, çoğunlukla bu gücün maddiyattan geldiğine inanır. Bu sebeple maddiyata bazı durumlarda haddinden fazla önem verir ve kimi zamanda tutumluluğunu cimrilik boyutlarına kadar taşır.

10. Pasif Agresiftir

Aslında kolay sinirlense de bunu dışarıya belli etmez, bunun yerine doğru anı kollayarak, çoğunlukla da olabildiğince sakin bir tavırla karşısındaki insanı sözleriyle yaralamaya çalışır.

Çoğunlukla ses tonlarını yükselmez ve konuları özellikle kendi istedikleri yöne çekmede büyük bir başarı sergilerler.

Karşısındaki insanla asla kavga etmez, yalnızca özenle tartarak karar verdiği cümleleri söyler ve kendi kabuğuna çekilir.

11. Bencildir

Onun için çoğunlukla kendi istekleri ve hayalleri her şeyin önündedir.

Kendi istekleri ve arzuları için elinden geleni yapar ve gerekirse başkalarının hayallerini yok etme pahasına da olsa kendi hayallerine mutlaka ulaşır.

12. Kaybetmekten Nefret Eder

Bencil yaratılışı aynı zamanda kaybetmekten nefret eden kimliğini oluşturur.

Mutlaka isteklerinin yerine gelmesi gerektiğine inanır ve girdiği en basit mücadeleden bile galibiyetle ayrılmayı ister.

Savaşmaktan ve hayalleri için çabalamaktan geri durmaz ancak çoğunlukla bunu yaparken kimleri ezdiğini de umursamaz. Bazen bu özelliği gözünü hırs bürümesine neden olur ve en yakınındakileri bile incitmekten çekinmemesine yol açar.

Akrep Burcu Erkeğinin Anlaştığı Burçlar

Akrep burcu erkeği, yengeç ve boğa burcu ile oldukça iyi anlaşır.

Yengeç

Aralarındaki uyumun en büyük kaynağı, güven ilişkisidir. Yengeç kadını, yapısı itibariyle her zaman güvene ve sadakate önem verir. Bu sebeple çoğunlukla bir akrebin ilişkilerden beklediği dürüstlüğü karşılamaya elverişli olup aynı zamanda onun güvenini kazanmayı da iyi bilirler.

Akrep erkeğinin destekleyici ve güven verici tavrı da ilişkilerinin bel kemiğini oluşturan noktalardandır. Yengeçler aşk, dostluk ve iş ilişkilerinde onları destekleyen insanlarla yollarına devam etmek istediklerinden ikili bu konuda da benzersiz bir uyum yakalar.

Peki, bu ikili mükemmel bir uyum yakalayabilecekler mi?

 Akrep Erkeği Yengeç Kadını Uyumu

Boğa

Akrep her ne kadar kendinden hırslı ve otoriter birilerine pek sıcak bakmasa da boğa özellikle hırslı ve istikrarlı oluşuyla onun gözüne girecektir.

Akrep erkeği kendisi gibi ne istediğini iyi analiz edebilmiş ve bu alanda sonsuz emek veren kişilere saygı göstermektedir. Boğa burcuyla ilgili iletişimi de aynen böyle olacaktır. Boğayı şu şekilde netleştirebiliriz; düşmanım ve rakibim olacaksa bana en çok yakışanlardan biri boğa olabilir kafasındadır.

Akrep için zeka önemlidir ve partnerinin kendisine bu noktada yakın gelen bir burç olacaktır.

Peki, baskın karakterlere sahip bu ikili, ilişkilerinde orta yolu bulabilecekler mi?

 Akrep Erkeği Boğa Kadını Uyumu

Yorum Yazın

bodrum escort eryaman escort gaziantep escort gaziantep escort bayan porno
istanbul escort avcılar escort esenyurt escort mecidiyeköy escort beylikdüzü escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort şirinevler escort şişli escort