Akrep Burcu Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu, tutkulu, bağımsız ve kararlıdır. Son derece hassas ve duygusal bir yapıya sahiptir. Kimi zaman sert, ciddi ve ısrarcı olabilirler. Sevgilisine ve eşine sadıktır. Dürüsttür ve onun güvenini kazanmak oldukça zordur. Kartlarını asla göstermez ve gizemli halleri ile dikkat çeker.

Akrep burcu özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Akrep Burcu Genel Özellikleri

 • 23 Ekim – 21 Kasım
 • Su
 • Sarı, Turuncu
 • Salı
 • Plüton , Mars
 • Boğa, Yengeç
 • 8, 11, 18, 22
 • Bilgili, cesur, tutkulu, inatçı, kararlı, fedakar, algısal
 • Kinci, paranoyak, yıkıcı, kıskanç, yapışık, güvensiz, gizemli
 • Gerçekler, haklı olmak, uzun süredir arkadaş olmak, alay etmek, büyük bir tutku
 • Yalan, sırları ifşa etme, pasif insanlar

Akrep Burcu Olumlu Özellikleri

1. Dayanıklıdır

Diğer insanların aksine kendilerini geliştirmek için değişime değil dönüşüme ihtiyaç duyarlar.

Çoğu durumda katı ve sabit özellikler gösterirler.

Dönüşmek ve kendini geliştirmek, onlar için kimi durumlarda oldukça zor bir süreç haline gelir.

Var oluşları gereği tehlikeye daha açıktır, dönüşümlerini yaşarken çoğu zaman kendilerini yeniden var etmelerini gerekebilir. İşte bu durumlarda, Zodyak’ın diğer burçlarının sergileyemeyecekleri kadar güçlü bir dayanıklılık örneği sergilerler.

Ne kadar yara alsalar da bu onları yıldırmaz, karşılaştıkları bütün güçlüklere sabırla dayanarak atlatmanın bir yolunu arar ve mutlaka bulurlar.

Genellikle sıkıntılı durumlarla yüzleşmelerinin ardından daha da güçlendikleri gözlemlenmektedir.

2. Tutkuludur

Motivasyonları yüksek olmasının kaynağını tutkularından alırlar. Derin tutkuları onları çoğu zaman arzuladıkları hedeflerine götürür.

Özellikle zor zamanlar, onların ilerleyişi için birebirdir.

Onlarla birlikte yola çıkanlar, zoru gördüklerinde çoğu zaman vazgeçerken onlar tutkularından aldıkları güçle yola devam eder ve mutlaka sonuna kadar giderler.

Zoru sever, zorlukların üstesinden gelirken keyif alırlar. Onlar için karanlıkları ve zorlukları mücadele ederek aydınlatmak çok önemlidir.

3. Gözlemcidir

Gelişmiş bir gözlem yetenekleri vardır. Bilinmezi bilmek ve derin konularla ilgili bilgiye sahip olmak, onlar için önemli bir gerekliliktir.

Sahip oldukları bilgileri zor zamanları için saklarlar, gerekirse kendilerini korumak ve savunmak için kullanırlar.

4. Gizemlidir

Başta ölüm ve yaşam arasındaki dengeye ait gizemler olmak üzere hayatın her alanına yayılmış gizemleri çözmekle oldukça ilgilidir.

Sergiledikleri politik tavırları ve duygularını saklama konusunda gösterdikleri büyük özenle bilinirler.

Duygularını kendilerine saklamayı çok iyi becerirler.

Dışarıya belli etmeseler de içlerinde büyük fırtınaları barındırırlar. Onların duygularını açığa çıkartan her şeye karşı arasında derin bağ kurarlar.

5. Kararlıdır

Kararlı yapılarıyla tanınırlar. Gelecek için adım atmadan önce kendilerine mutlaka gerçekçi bir hedef belirler ve bu hedefleri için de kararlı bir şekilde çalışırlar.

İradeleri oldukça güçlü olduklarından dolayı, istedikleri hedefe ulaşana kadar kimse onları yollarından döndüremez.

6. Analitik Düşünür

Karşılaştıkları her türlü durumunun derinine inebilme ve analitik düşünebilme yetenekleri sayesinde mutlaka amaçlarına ulaşırlar.

Hiçbir zaman olayların görebildikleri kadarı yeterli değildir. Daima derinlerde araştırılması gerekilen daha önemli şeylerin olduğunun bilincinde olurlar. Bu sebeple durmaksızın araştırır ve parçalara ayırarak incelerler.

7. Duygusaldır

Duygularını göz önünde yaşamayı tercih etmeseler de içlerinde aslında oldukça duygusal kimselerdir.

Her ne kadar olaylara sert olabilecek kadar sakin bir tavırla yaklaşsalar da aslında hayatlarında yaşadıkları her olaya ilk önce duygusal tepkiler verir daha sonrasında mantık yürütür ve deneyimlerinin pratik değerini ölçerler.

Genellikle mantıkları değil duyguları doğrultusunda harekete geçerler. Ancak gerçek düşüncelerini ve duygularını belli etmeme konusunda uzman oldukları için nadiren dışarıya yansıtırlar.

8. Etkileyicidir

Doğuştan gelen bir yetenekle insanlar üzerinde ciddi bir etki bırakırlar. Özellikle bu yeteneklerinin farkına vardıklarında çevrelerindeki insanlar üzerinde çok yoğun bir baskı oluştururlar.

Karizmatik yapılarıyla dikkatleri çeker, diğer insanları kolayca etkileyebilir ve kendi istekleri doğrultusunda harekete geçirebilirler.

9. Sosyaldir

Zodyak’ın sosyal yaşam anlamında en aktif burcudur.

Eğlenmeye ve eğlence hayatına oldukça düşkünlerdir ve oldukça geniş bir arkadaş çevreleri vardır.

Ancak çok fazla insan tanımalarına ve çok geniş bir çevreye sahip olmalarına rağmen yalnızca sınırlı sayıda kişilere güvenir ve kendilerini bir nebze de olsa açarlar.

10. Lider ruhludur

Hayalleri konusunda tutkulu ve onlara ulaşmada iddialı kimselerdir.

Hayat amaçları, özellikle gerçekleri öğrenme ve gizemleri çözme üzerine kuruludur.

Kararlı bir kişilikleri vardır, realist bir yaklaşımla olmayacak hayallerden ziyade gerçekçi hedeflere yoğunlaşırlar.

Bu özellikleri dolayısıyla sert ve kimi zaman şiddetli bulunsalar da bu tutumları onlara güçlü bir liderlik vasfı kazandırır.

11. Ailesine Düşkündür

Her zaman ailelerin ve çocuklarının iyiliklerini düşünürler fakat kimi zaman aşırıya kaçabilirler. Hayattan ve karşılarındaki insanlardan daima bir talepleri vardır. Çocuklarından en iyisini beklerler ve bu taleplerini gerçekleştirmeleri için onları zorlayabilirler.

Özellikle çocuklarına karşı meraklı davranışlar sergiler, çocuklarıyla aralarında güvene dayalı bir arkadaşlık ilişkisi kurmaya çalışırlar. Genellikle dinlemek yerine onları gözlemlemeyi ve anlattıklarının ardında yatan gerçeği hissetmeyi tercih ederler.

Korkusuz ve dayanıklı yapılarını çocuklarına doğdukları andan itibaren aşılamaya çalışırlar.

Ailelerin çok fazla değer verirler ancak bazı durumlarda ebeveyn olarak oldukça zorlayıcı olabilirler. Fazla sabırsız ve acımasız olabilen burcun ebeveynleri çocuklarını çok sevseler de karakterleri gereği bunu pek fazla belli edemezler.

Akrep Burcu Olumsuz Özellikleri

1. Şüphecidir

Hayatlarındaki insanlara karşı daima şüpheyle yaklaşırlar. Hiç kimseye tam anlamıyla güvenemezler, aklına kuşku bir kez düştü mü geri dönüşü yoktur.

Gerçekleri öğrenmek için çabalarlar ve bazı durumlarda ortada öğrenilecek gerçeklerin bulunmadığını kabul etmezler.

Kendileri gizemlerle dolu oldukları ve sürekli sakladıkları bir sırları bulunduğu için başkalarının da aynı şekilde sırlarla dolu olduğunu düşünürler.

İnsanların ağızlarından laf almaya çalışırken onlardan saklananları öğrenmek için tuzaklar kurarlar.

Aşırı şüphecidir bu sebeple de bir kimseye tam anlamıyla güvenmedikleri sürece kendilerini açmaz, kendileri hakkında bilgi edinmelerine izin vermezler.

2. Kıskançtır

Zodyak’ın belki de en kıskanç ve güven konusunda sıkıntı yaşayan burcudur. Birini kıskanmaları için çoğunlukla orta şüphelenecekleri bir durumun bulunması gerekmez.

Zihinlerinde olasılıklar üretmeye ve bu olasılıklara dayanarak çevrelerindeki insanları kıskanma potansiyelleri oldukça yüksektir.

Çevrelerindeki insanların geçmişlerini ve şimdiki hayatlarını en ince ayrıntısına kadar bilmek isterler.

Ancak öğrendiklerini çoğu zaman kendi akıl süzgeçlerinden geçirerek birbirinden alakasız olaylar ve durumlar arasında bağlantılar kurar ve kıskanmaya başlarlar.

3. Ketumdur

Karşılarındaki insanların hayatlarını en ince ayrıntısına kadar bilmek isterler ve öğrenene kadar da çabalamaya devam ederler.

Ancak kendi hayatlarıyla ilgili özel şeyleri anlatmaktan, başkalarının onlar hakkında bilgi sahibi olmasından nefret ederler. Kendi mahremiyetleri konusunda oldukça koruyuculardır.

Özellikle bir ortamda kendilerini gerçek anlamıyla tanıyan iki insanın bulunmasını istemezler, kendileri hakkında bilgilerin açığa çıkmasını engellemek için ellerinden geleni yaparlar.

4. Kindardır

Zodyak’ın en kinci burcudur. Onlara karşı yapılan hataları çoğunlukla affetme özellikleri bulunmaz, hiçbir hafifletici bahaneye de tahammülleri yoktur.

Kendilerine doğrudan zarar vermek adına yapılmayan davranışları bile affetmezler ve mutlaka bedelini ödetir.

İntikamlarını anında almak yerine sakince beklemeyi tercih ederler.

Onların canını acıtan kimse o kişinin zayıf anını kollarlar ve o an geldiğinde hiç vakit kaybetmeden hızla saldırıya geçerler.

İntikam almak konusunda aşırı kararlı ve oldukça da acımasızdırlar.

5. Kontrol edilemez

Kontrol edilmekten ve manipüle edilmeye çalışılmasından haz etmeyen Akrep burcu söz konusu durumlarda verdikleri aşırı tepkilerle bilinirler.

Hayatlarını etkileyebilecek tüm kararlar, onların bilgileri dahilinde verilmelidir ve neyi isteyip istemedikleri yalnızca onların hür iradelerine bağlıdır.

Özellikle olaylara hemen tepki vermeyen sakin tavırlarından dolayı bazı kimseler onların kolay yönetilebilir bireyler olduğunu düşünebilirler.

Bu düşüncelerini harekete geçirip yönetmeye kalktıklarında ise onlara gerçek yüzlerini gösterir, yaptıkları bu büyük hatanın bedelini mutlaka ödetirler.

6. Saldırganlığını gizler

Klasik ve modern astrolojide iki farklı yönetici gezegeni bulunmaktadır.

Klasik astrolojideki yönetici gezegenleri olan Mars savaşçı yapısının kaynağını oluşturur.

Aslında oldukça saldırgan kimselerdir ancak gerekli görmedikleri sürece bu saldırganlıklarını gizlemeyi tercih ederler.

Çok fazla sırrı ve gizemi bünyelerinde barındırdıkları için diğer insanlara saldırganlıklarını ve bu saldırganlıklarından aldıkları mücadeleci yapılarını göstermeyerek kartlarını kapalı oynamayı tercih ederler.

Bu davranışlarıyla özellikle kendi güçlerini ve mahremiyetlerini korumayı tercih ederler.

Akrep Burcu Hangi Burçlarla Anlaşır?

Yengeç

Her ikisi de su grubuna ait olan bu ikili, ne kadar farklı olsalar da birbirlerini tamamlama konusunda üstün bir başarı gösterirler.

Akrep burcu ihtiyacı olan güven duygusunu, yengeç burcunun sahip olduğu sadakat tutumları ile karşılar.

Birbirleri için özellikle kara gün dostlarıdır, iyi kötü her an birbirlerine destek olmaya gayret gösterirler.

Eğlenceli karakterler oldukları için birlikte olduklarında hiç olmadıkları kadar mutlu olabilirler.

Boğa

Akrep ve yengeç ilişkilerini güven temeli üzerine kurarlar. Dürüstlük ikisinde de oldukça ön plandadır, bu nedenle aralarında güçlü bir uyum yakalarlar.

Hedeflerine ulaşma konusunda büyük arzuları bulunmaktadır. Birbirlerini bu konuda destekleyeceklerdir.

Akrep burcu gizemlidir, kendini belli etmeyi sevmez ve daha çok içe kapanıktır. Boğa burcu ise daha açıktır ve meraklıdır. Partnerini açmak isteyecektir ve dozunu ayarlayarak bunu başaracaktır. Akrebin gizemli halleri onun çok hoşuna gider ve bir yandan da merak uyandırması ilgisini çeker.

Akrep Burcu Aşk Hayatı

Akrep burcu, aşk hayatında son derece duygusaldır. Tutkulu bir ilişkiye hiçbir zaman hayır demezler. İlişkilerinde dürüstlüğe oldukça önem verirler. Eğer gerçekten aşık olurlarsa partnerine her zaman sadık kalır. İlişkilere ilk adımı her zaman dikkatli bir şekilde atmaya çalışırlar.

1. Aşkı ciddiye alır

Her ne kadar duygularını diğer su grubu burçlarının aksine belli etmeyi tercih etmeseler de aşkı oldukça ciddiye alırlar.

İçlerinde dışarıya gösterdiklerinden daha büyük bir sevgi barındırırlar.

Partnerinin kendisini sevmesi ve sevgisini takdir etmesi oldukça önemlidir.

2. Kıskançtır

Sevdikleri kimselere karşı derin bir kıskançlık besler, onları kimseyle paylaşmak istemezler.

Özellikle sergiledikleri koruyucu tavırlarla kimi zaman partnerlerinin üstüne fazla gitme potansiyelleri vardır.

Kendilerine onlara istedikleri sevgi verebilecek ve aradıkları güveni karşılayabilecek partnerler ararlar.

3. Zoru sever

Çapkınlıklarıyla tanınırlar ve ilişkilerinin özellikle ilk zamanlarında zoru oynamayı severler.

Partnerlerine ve ilişkilerine karşı kayıtsızmış gibi görünseler de aslında vücut dilleriyle ve söyledikleriyle partnerlerinin onların isteklerine göre hareket etmelerini sağlarlar.

Açıkça lideri oynamazlar ama aslında ilişkilerini yönetenler onlardır.

İlişkinin başlangıcı onlar için oldukça hareketlidir.

Hiçbir zaman teslim olmaz, daima kovalanmak isterler.

Onlar için bir ilişkide bütün bu zorlukların aşılması daha sonrasında gelecek romantizmin habercisidir.

4. Dikkatin kendisinde olmasını ister

Bir ilişkiye başlamadan önce veya bir ilişki içerisinde partnerinin iyi bir dinleyici olmasını isterler.

Kendilerini tam anlamıyla açıkça anlatmasalar bile partnerlerinin bütün ilgilerinin onların üstünde olmasını isterler.

Kendilerini anlamaya çalışan insanlarla yaşadıkları birlikteliklerden keyif alırlar.

5. Kontrol edilmekten hoşlanmaz

Onlar için asıl önemli olan özellikle ikili ilişkilerinde gizemlerini korumaya devam edebilmeleridir.

Partnerlerinin onlar üzerinde baskıcı bir tavırla kontrol sahibi olmaya çalışmasından nefret ederler, özellikle kolay bir hedef gibi görünmeye tahammül edemezler.

Kendilerine garanti ilişki gözüyle bakan olası partnerlerden uzak durur, her zaman gizemli bir yanlarının olmasını kabul edecek kişilerle ilişki yaşamak isterler.

6. Aşkı yaşar ve yaşatır

Aşklarını kelimelerle yaşamayı tercih etmezler.

Genellikle tavır ve hareketleriyle, yaptıkları jestlerle partnerlerine onları ne kadar çok sevdiklerini belli ederler.

Bir Akrep ile kurulacak ikili ilişki kısa veya uzun sürse de tüm ilgilerini ve alakalarını partnerlerinin üzerinde yoğunlaştırırlar.

7. Kavgacıdır

Klasik astrolojiye göre Mars tarafından yönetilirken modern astrolojiye göre ise Plüton tarafından yönetilirler.

Bu sebeple benliklerinde Mars’ın ateşini ve Plüton’un yıkıcı kurallarını taşırlar.

İkili ilişkilerinde aşkın ve romantizmin yanında kavgayı da severler.

Onlara göre gerçek aşk çoğunlukla sakinlikten değil kavgadan doğar.

8. Uzun süreli ilişkilere değer verir

Dışarıdan her ne kadar belli etmeseler de duygularını aslında çok derinde yaşarlar dolayısıyla da incinmekten ve yara almaktan korkarlar.

Derinlerinde barındırdıkları bu korkuları neticesinde insanları kendilerinden uzak tutmayı tercih ederler.

Kısa vadeli ve derin duygular içermeyen ilişkiler kurmayı isterler.

Eğer uzun süreli bir ilişkinin içerisinde bulunuyorsa bu partnerini gerçekten sevdiği ve güvendiği anlamına gelir.

9. Destekleyicidir

Birine güvenmek her ne kadar zor olsa da o güveni bir kez hissettiklerinde ilişkilerinde daha rahat ve destekleyici bir tavra bürünürler.

Her ne kadar güvenseler de şüpheci tavırlarına devam ederler ancak bunu partnerlerine yansıtmamaya özen gösterirler.

Birine güvendikleri zaman o kişi için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

Özellikle finansal ve duygusal anlamda partnerine yardımcı olmaya ve attıkları her adımda desteklemeye gayret ederler.

Partnerlerinin duygu ve düşüncelerine mutlaka önem verir ve onları tatmin etmek için her yolu denerler.

10. Otorite kurmak ister

Çoğunlukla sezgilerine güvenerek hareket ederler.

Sezgilerini kullanarak partnerinin tüm sorunlarını önceden bilmeye ve kendi mantıklarına göre önlemler almaya çalışabilirler.

Bu özellikleri partnerinin üstünde istenmeyen bir baskı yaratabilir. Çünkü partnerinin ihtiyaçlarını bahane ederek ilişkisinde otorite sahibi olmaya ve kontrol etmeye çalışırlar.

Bu nedenle de partnerlerini sürekli olarak değişime ve dönüşüme zorlarlar, bu da kimi zaman partnerini fazlasıyla zorlayabilir.

11. Duygusal derinlik arar

Her ne kadar dışarıdan duygularını belli etmemeye çalışsalar da su elementine bağlı bir burç olduklarından oldukça duygusaldır. Bu özellikleri dolayısıyla da eşlerinden de aynı oranda duygusal derinliğe sahip olmalarını talep ederler.

Onlara göre konuşmak her zaman tek iletişim aracı değildir. Eşlerinden konuşmadan, duygu değişimlerini takip ederek kendilerini anlamalarını beklerler.

12. Uyum yakalamaya çalışır

Partneriyle aralarında özellikle problemlerini kolayca aşmalarını sağlayacak bir uyumun yakalanması oldukça önemlidir.

Özellikle maddi ve manevi açıdan yakalanacak bir uyum, evlilik ilişkileri açısından daha güvende hissettirir. Bu nedenle de bu uyumu ve buna bağlı olarak oluşan güven ortamını korumak adına evlilikleri süresince ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

Eşleriyle aralarında her zaman ortak bir yol ve düşünce birliği bulunmasına dikkat ederler.

Bu birliğin özellikle aile yaşantısında çocuklarından ya da birbirlerinden kaynaklanan sorunları çözme konusunda pratiklik sağlayacağına inanmaktadırlar.

Yorum Yazın

bodrum escort eryaman escort gaziantep escort gaziantep escort bayan porno
istanbul escort avcılar escort esenyurt escort mecidiyeköy escort beylikdüzü escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort şirinevler escort şişli escort