Alfa Romeo 33 Nasıl Bir Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Alfa Romeo 33 Nasıl Bir Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Az bir bütçe ile güçlü ve performanslı bir spor otomobile binmek istiyorsanız Alfa Romeo 33 sizlik olabilir.

Alfa Romeo tasarım olarak dünyanın en güzel arabalarını ürettiği kabul görür. Alfa Romeo 33 ise ilk üretildiğinde çirkin güzel olarak adlandırılan bir otomobildi. Yaklaşık 15 bin liralık bir bütçe ülke hidrolik direksion, boxer motor, elektrikli ön camlar gibi özelliklere sahip bir Alfa Romeo’ya sahip olabilirsiniz.

Alfa Romeo 33 Nasıl Bir Araba ?

İlk olarak 1985 yılında üretilen 33’ün 1.3 ve 1.5 boxer motorlu versiyonları mevcuttu. 1.5 hacimli motorların bazıları dört çeker olarak piyasaya sürülmüştür. 1.7 motorlu versiyonu da mevcuttu.

1990 yılında makyajlanan 33’ün ikinci nesili piyasaya sürüldü. 1.3 hacimli motordan vazgeçen Alfa Romeo, 1.5 ve 1.7 motorlu versiyonlarını üretmeye devam etti. 1.7 hacimli motorlar ise 16 valf 4 çeker seçeneklerine kavuşmuş oldu. Fazla bulunmasa da tek kapılı versiyonları da mevcut.

Alfa Romeo 33 Alınır Mı?

Alfa Romeo 33 yollarda sıkça göremeyeceğiniz arabalardan bir tanesi. Tasarım olarak üstün olmasa da kaputunun altında harika bir motor var. Boxer motor sizler için agresif bir sürüş zevkine varmanızı sağlayabilir. Yedek parça olarak kaporta aksamında biraz zorluk çekebilirsiniz. Ancak motor kısmının parçaları daha kolay bulunabiliyor.

Alfa Romeo 33 Kullanıcı Yorumu

Araba’nın marşına bastığınız anda farklı bir motorun olduğunu sesinden anlıyorsunuz. Çok seri bir şekilde hızlanıyor. Yol tutuşu yaşına rağmen oldukça iyi. Yakıt olarak ortalama seviyelerde diyebiliriz. Şehir içi 10 litre yakıt tüketimi mevcut. İçerisinde kullanılan malzeme kalitesi ortalamanın üzerinde. Özellikle hidrolik direksiyonu çok hafif. Arka tarafın biraz dar olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Yazın