Balık Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Balık burcu kadını, yüksek duygusal zekaya ve inanılmaz derecede empatiye sahiptir. İlişkilerinde sadık ve istikrardır. Kriz anında iyi bir problem çözücüdür. Çatışmalardan kaçar ve her zaman huzur içerisinde olmak ister. Müzik, sanat ve kültüre karşı ilgilidir.

Balık burcu kadını özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Balık Burcu Kadını Genel Özellikleri

 • 19 Şubat – 20 Mart
 • Su
 • Leylak, Mor, Menekşe, Deniz yeşili
 • Perşembe
 • Neptün, Jüpiter
 • Başak, Boğa
 • 3, 9, 12, 15, 18, 24
 • Duygusal zeka, empati, sadakat, istikrar
 • Hırs
 • Sosyallik, müzik, sanat
 • Çatışma, rekabet

Balık Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

1. Sabırlıdırlar

Sabır kelimesi tam balık kadını için söylenmiştir. Sakin yapıları ile tanınırlar. Uzun bekleyişler ve sabretmek onları sıkmaz.

2. Sezgileri Kuvvetlidir

Balık burcu kadını, kimsenin kolay kolay sahip olamayacağı kuvvetli hisselere sahiptir. İç duyguları çoğu zaman doğru söyler ve hisleri doğrultusunda karar vermelerini sağlar. Bu onun en belirgin olumlu özelliğidir.

Sezgilerine çok güvendikleri için gizemli bir yapıya da sahipleridir. Bu gizemli görünüşleri, dışarıdaki insanlar için merak uyandırır. Bazen insanlar psişik güçleri olduğunu bile düşünebilir.

3. Sanatçı Ruha Sahiplerdir

Özellikle toplum adına yaptıkları ve hissettikleri onun daha iyi olmasını sağlar. Sanatla, edebiyatla arası çok iyidir. Hem okumayı, ilgilenmeyi sever hem de oldukça yeteneklidir.

4. Duygusaldır

Oldukça duygusal insanlardır. Diğer burçlar gibi duygularını sadece içlerinde değil aynı zaman da dışa da yansıtırlar. Bazen bu yönleri fazla güçsüz gibi gözükmelerine neden olsa da ne kadar iyi kalpli ve merhametli olduklarının bir göstergesidir.

5. Hırslıdır

Hırslı bir kişiliğe sahiptir ve bunu her zaman belli eder. Hedefleri vardır ve bu hedeflerine ulaşmak için her yolu denerler.

Hırslı oldukları kimi zaman inatçı yönleri açığa çıkar. Bu yolda inat edip, kendilerinden başka kimseyi dinlemezler.

Hırslı olmak çoğu zaman başarının anahtarıdır ancak fazla hırs her zaman iyi değildir. Bazen sakin kalmak gerekir o bu dengeyi korumayı çok iyi bilir.

6. Anlayışlıdır

Anlayışlı insanlardır, içerisinde bulunduğu durum ne olursa olsun ilk olarak kızmayı, sinirlenmeyi tercih etmezler.

İyi birer konuşmacı oldukları gibi dinleyicidirler de. Bu yüzden ilk olarak karşı tarafı dinlemeyi bilirler. Daha sonra kalp kırmadan çözüm yolu aramaya başlarlar.

Her zaman anlayışlı olurlar ve herkesin ikinci bir şansı hak ettiğini düşünürler.

7. Duyarlıdır

Hem çevrelerindeki insanları hem de diğer canlıları oldukça fazla düşünürler. Çoğu zaman kendilerini düşünmeden toplumu, yardıma muhtaç insanları düşünürler. Nerede bir sosyal sorumluluk projesi, yardım kampanyası varsa onu orada görmek mümkündür.

8. Uyumludur

Doğal ve samimi oldukları için insanlarla iletişim kurarken içten yaklaşırlar. Özellikle iletişim kurma konusunda da çok iyilerdir. Hemen sohbete dahil olabilirler.

Konuşma ve dinleme yetenekleri oldukça gelişmiştir. Bir ortamda kendilerini dinletebilirler ve söz hakkı karşısının ise saygılı bir şekilde dinlemesini de bilirler. Bu da uyum sağlama konusunda onlara yardımcı olacak etkendir.

9. Sadıktır

Aşık olduktan sonra gözleri başka bir şey görmemeye başlar. O kadar duyarlı davranırlar ki ilişkileri ve daha sonra evlilikleri onlar sayesinde mükemmel geçer. Aynı şekilde partnerlerinden de bu uyumu beklerler.

10. Empati Yapmayı Bilir

Empati kurmak herkesin yapabileceği bir şey değildir. Birinin yerine kendini koymak, onun gibi düşünmeye çalışmak gerekten zor şeylerdir. Bunu yapmak için şefkatli ve merhametli bir kalbe ihtiyaç vardır. Tam olarak bu özelliklere sahip oldukları için kimseye yardım etmekten kaçınmazlar.

11. Eğlencelidir

Arkadaşları ile de araları çok iyidir ve sevdikleri kişiler ile beraber seyahate çıkmayı, yeni yerler keşfetmeyi severler. Bu yüzden gece hayatı dışında eğlence olarak gezmeyi, sohbet etmeyi sever.

12. Çocuklara Şefkatlidir

Çocuklarla arası her zaman çok iyidir, onlara şefkatle yaklaşır. Çoğu zaman fazla yakın olup disiplin koymayı unutur. Her an yanlarında olmak ve mutlu etmek ister. İstedikleri şeyleri hemen yapabilirler.

13. Aile Bağları Kuvvetlidir

Ailesine her türlü sevgiyi, şefkati ve fedakarlığı sunar. Anaç ruhu onu en sevilen yapar. Her zaman anne babasının kıymetlisi olmayı hak eder.

Duygusal yapısı, mutsuzluğa sürüklediği anlarda ailesine sımsıkı sarılarak, yalnız değilim diye kendine telkinde bulunur.

14. Çekicidir

Partnerinin yapması gereken tek şey onların gözlerinin içine bakmaktır. Karşısındakiler onun gizemli bakışlarında kaybolurlar. Suyla hareket ediyorlarmış gibi akıcıdırlar.

Balık Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

1. Kıskançtır

Dışarıdan ne kadar sakin görünseler de sevdiklerine olan bağlılıkları onları bir anda çılgın birine dönüştürebilir. Canlarını sıkabilir ve hiç beklenmedik, tuhaf tepkiler verebilirler.

2. Fazla Hayalcidir

Oldukça hayalperest olduğu bilindik bir özelliktir. Hayal dünyalarının fazla gelişmiş olması sinirsel ve ruhsal anlamda hastalanmalarına neden olabilir.

3. Aşırı Duygusaldır

Balık burcu kadını, aşırı derecede duygusaldır. Yoğun duygusallığa kapılırlar ve iyiyi kötüyü ayırt edemezler. Mantıkları böyle durumlarda devre dışı kalır ve bu durum onları hüsrana uğratır. Hüsrana uğrasalar da yılmazlar, yollarına devam ederler. Bu onun en belirgin olumsuz özelliğidir.

4. Fazla Kararsızdır

Karar verirken ne yapacaklarını bilemezler. Onların karar vermesi uzun bir süreçtir.

Onlar ile birlikte alışveriş yapmak tam anlamıyla kabustur. Bir şeyi beğenseler de bir türkü alıp almama konusunda karar veremezler. Saatlerce gezerler ama yine elleri boş eve dönerler.

5. Disiplinsizdir

Disiplinden bir haberlerdir. Motive olmak için fazla çaba sarf ederler ve motivasyonları da çok çabuk bozulur. Pek söz dinlemezler başlarına buyruk yaşarlar.

6. Ruh hali çabuk değişir

Çok değişken bir ruh haline sahiptir. Çoğu zaman kendi bile neden böyle olduğun anlayamaz. Çok mutluyken bir anda depresif bir hal alabilir, gülerken ağlayabilir. Böyle olmasında çevresel faktörlerden çok çabuk etkilenmesinin en büyük rolü vardır.

Balık Burcu Kadını Anlaştığı Burçlar

Boğa

Balık kadını ve boğa erkeği sanata oldukça düşkündürler. Beraber müzeleri gezmeyi, sanatsal işlere el atmaya bayılırlar.

Balığın hayal gücü, boğanın somut kavramları çok iyi kullanabilmesi ile birlikte ortaya iyi bir etkileşim çıkar.

Peki, bu ikili iyi bir sevgili olabilir mi?

Balık Kadını Boğa Erkeği Uyumu

Başak

Balık kadını ve başak erkeği oldukça titiz ve düzenlidir. İşlerinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini ve bitmesini ister.

Fazla gürültülü ve kalabalık ortamları sevmeyen bu ikili, beraber çok iyi vakit geçirebilirler.

Başak burcu oldukça yardımseverdir. Bu nedenle düşünceli, aklı karışmış, çelişkili duygulara sahip olan bir balık gördükleri zaman asla kayıtsız kalamazlar ve hemen yardımına koşarlar.

Bu yardım sırasında hem öğütler verir hem de neşelendirmeye çalışır. Bu sırada da yakınlaşmaları başlar. Çok iyi birer arkadaş ve sevgili olurlar.

Her ikisi de dünyayı, insanları, hayvanları ve doğayı sever ve iyi işler yapmak için çabalarlar. İkisi de yardım etmek için asla gocunmazlar bunu yaparken de kendi benliklerinden vazgeçmezler.

Peki, bu ikili tutkulu bir ilişkiye sahip olabilir mi?

Balık Kadını Başak Erkeği Uyumu

Balık Burcu Kadını Aşk Hayatı

Balık burcu kadını, aşk hayatında duygulu ve sevgi dolu bir kişiliğe sahiptir. Oldukça romantik olur ve bunu partnerine sonuna kadar hissettirir. İlişkisi onun için oldukça önemlidir ve gerektiği zaman fedakarlık yapmaktan çekinmez.

1. Sevmek ve Sevilmek İsterler

Balık kadını için hayatta en önemli şeylerden biri kesinlikle aşktır. Aşık olmak, sevmek ve sevilmek, partneri ile bir ömür beraber olmak ister.

2. Aşka Önem Verirler

Kalbini kazanan şanslı erkek, derin bir bağlılık ve ölümsüz bir sevgi ile ödüllendirilir. Kalbini verdiği erkekle aşkını yaşamak ve korumak için kendini feda etmekte dahil elinden gelen her şeyi yapar. Duygusal doğası gereği sevdiği erkeğin istek ve beklentileri hakkında empati yaparak anlama kabiliyetine sahip.

3. Romantiktir

Aşk hayatı için söylenecek en önemli ve belirgin özellik kesinlikle romantik olmasıdır. Zaten oldukça duygulu ve sevgi dolu bir kişiliğe sahiplerdir ve gerçek aşka inanırlar.

Evlenmek için gerçekten birine aşık olmayı ve çok sevmeyi beklerler. Gerçek aşkı bulduktan sonra da tüm o duygu yüklü ruhlarını partnerlerine açarlar.

4. Çok duygusal ve düşüncelidir

Duygusal oluşu çoğu zaman aşk hayatında yanlış kararlar vermesine neden olabilir. Aşk hayatında çok düşünceli davranır ve kendisine de öyle davranılmasını ister. Kıskanılmaktan hoşlanır çünkü değer gördüğünü hisseder ancak aşırıya kaçıldığı zaman bu onu rahatsız edecektir.

Erkeğini çok düşünür hatta çoğu zaman kendinden çok partnerinin ne yediğini, giydiğini düşünür durur. Bu da ilişkilerde anne gibi olduğunun bir göstergesidir.

5. Affedicidir

Aşk hayatındaki bir diğer önemli özelliği de kesinlikle affedici olmasıdır. Ne kadar duygusal ve kırılgan olsa da bunu bir süre beli edip daha sonra affedebilirler.

Kavga esnasında büyümesin diye susan ve dinleyen taraf onlar olmuştur. Ancak bazı zamanlar bu sessizliklerinin altından iğneleyici sözler de çıkabilir.

Belli sınırları vardır ve bu sınırları geçildiğinde ayrılmak zorunda kalabilir. Ayrılıkları bile o kadar naif olur ki partnerlerini oldukça fazla üzüntüye sokabilirler.

6. Anlaşılmaz Kadınlar

Onlar neyi görmeni isterlerse verirler, gerisini ise merak uyandırmak için saklarlar. Bir anı bir anına uymaz. Bir an bülbül gibi şakırken, birden susar ve derin bir sessizliğe bürünür. Özellikle de yara aldığında acısını çekmek için kendini geri çeker ve gözden kaybolur.

7. Jest ve Mimiklere Önem Verir

Kelimelerden çok jest ve mimiklere önem verir. Küçük şeylerin kelimelerin gücünü etkilediğini ve anlatmak istenileni daha iyi ortaya koyduğuna inanır.

8. Sürprizleri Sever

İlişkide ufak sürprizlere de çok önem verir. Onlar için fazla pahalı hediyelerin fazla önemi yoktur. Önemli olan manevi bir anlamı olmasıdır.

Özel günler onlar için çok önemlidir ve o günlerde verilecek manalı bir hediye, onu çok mutlu edecektir.

9. Kuralcı Değildir

Aşk hayatında belli bir tutum ve kural sergilemez. Daha çok spontane gelişen olaylara karışmak ister.

Yorum Yazın

bodrum escort eryaman escort gaziantep escort gaziantep escort bayan porno
istanbul escort avcılar escort esenyurt escort mecidiyeköy escort beylikdüzü escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort şirinevler escort şişli escort