Başak Burcu Özellikleri Nelerdir?

Başak burcu, özellikle mantıklı, pratik ve sistematik yanları ile ön plana çıkar. Müthiş bir hafızaya sahiptir. Sanatı, yaşadığı sorunlardan kaçış için kullanılır. Aşkları sonsuzdur ve her zaman sadık kalacaktır. Ayrıntılara oldukça dikkat eder ve sorumluluk sahibidir. Güvenilir ve mütevazıdır.

Başak burcu özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Başak Burcu Genel Özellikleri

 • 23 Ağustos – 22 Eylül
 • Toprak
 • Gri, Bej, Soluk-Sarı
 • Çarşamba
 • Merkür
 • Balık, Yengeç
 • 5, 14, 15, 23, 32
 • Sadık, analitik, kibar, çalışkan, pratik, mütevazi, fedakar, mantıklı, düzenli, sorumlu
 • Utangaç, endişeli, eleştirel, mükemmeliyetçi, detaycı, saplantılı
 • : Hayvanlar, sağlıklı yiyecekler, kitaplar, doğa, temizlik
 • Kabalık, yardım isteme, ön plana çıkma

Başak Burcu Olumlu Özellikleri

1. Düzenlidir

Kendilerini düzene ve düzeni sağlamaya adamışlardır. Doğuştan sahip oldukları kabiliyetleri ile çok ciddi sorunları çözebilir ve işleri yoluna koyabilirler.

2. Mükemmeliyetçidir

Hedeflerine ulaşmak için canla başla çalışırlar. İşlerini ve görevlerini büyük bir özen ve titizlikle yerine getirir ve kusursuza yakın bir sonuç çıkarmak için ellerinden geleni hatta daha da fazlasını yaparlar.

3. Sezgileri güçlüdür

Doğuştan gelen bir dürtüyle kolayca doğruyu ve yanlışı, yararlıyı ve yararsızı birbirinden ayırabilirler.

Bu sebeple mutlaka bir işe başlamadan önce sezgilerini arkalarına alarak dikkatlice durumun artılarını ve eksilerini tartarlar.

4. Yardımseverdir

Özellikle yakın çevrelerine karşı içlerinde engel olamadıkları bir yardım etme dürtüsü bulunur.

Sevdiklerinin zor durumda olduğunu ve ona ihtiyaç duyduğunu bilen bir Başak mutlaka elinden gelenin en iyisini yaparak o kişilere yardım eder.

5. Dürüsttür

Son derece açık ve doğru kimselerdir. Dürüstlük, hayatlarında oldukça önemlidir.

Yalan söylemekten ve kendilerine yalan söylenmesinden nefret ederler.

6. Çalışkandır

Gerek aile içerisinde gerekse iş hayatlarında çalışkanlıklarıyla tanınır ve sorumluluklarını yerine getirmekten genellikle kaçmazlar.

7. Alçak gönüllüdür

Yaptıkları işlerle gereğinden fazla övünmeyi sevmezler.

Her zaman alçak gönüllülüğünü koruyan Başak burcu, genellikle yaptığı başarılı işlerle pek fazla ön plana çıkmayı sevmez.

8. Detaycıdır

Dikkatli incelemeyi ve ayrıntıları yakalamayı severler.

Elde ettikleri bilgilerden güç alarak hedeflerini şekillendirirler ve hayallerini gerçekleştirmek için çalışırlar.

9. Hafızası güçlüdür

Ayrıntıları yakalamakta son derece güçlü oldukları gibi bu ayrıntıları akıllarında tutma konusunda da oldukça beceriklidirler.

Dikkatli ve detaycı oldukları için çoğunlukla inceledikleri ve gerekli gördükleri şeyleri zihinlerinde tutarlar ve hiçbir zaman unutmazlar.

10. Hızlı kararlar alır

Bir iş üzerinde gerekli gördüklerinden daha fazla oyalanmak istemediklerinden her konuda hızlı kararlar alarak vakit kaybetmeden bu kararları uygulamaya geçirirler.

11. Yenilikçidir

Hayatları boyunca süren bir öğrencilik durumu söz konusudur, asla ellerindeki bilgilerle yetinmez her zaman daha fazlasına ulaşmayı amaçlarlar.

12. Güçlü iletişime sahiptir

Özellikle öğrenmeyi ve bildiklerini başkalarına aktarmayı severler.

İletişim becerileri yüksek olduğu için kendilerini anlatmakta ve karşısındakini anlamakta sorun çekmezler.

13. Düşüncelidir

Yapıları itibari ile düşünceli ve merhametlidirler.

Sevdikleri için kimi zaman kendilerinden ödün vermeye hazırlardır ve onların isteklerine oldukça dikkat ederler.

Sadece kendilerini düşünmezler, sevdiklerinin de mutluluğu için çalışırlar.

14. Nazik ve hassastır

Gürültüden ve kavgadan hoşlanmazlar, özellikle sevdikleri ile girecekleri tartışmalarda seslerinin yükselmesinden nefret ederler.

Ilımlı ve sessiz yapıya sahip oldukları için herhangi bir tartışmada alttan almayı tercih ederler ve sakince sorunlarını çözüme kavuşturmaya çalışırlar.

Başak Burcu Olumsuz Özellikleri

1. Eleştireldir

Hoşlanmadıkları şeyleri veya kimseleri eleştirmekten çekinmedikleri gibi fırsatını buldukları her anda kusurlarını yüzlerine vuracak kadar da acımasız olabilirler.

Çevresindekileri çokça eleştirse de kendisine yapılan eleştirilerden hoşlanmaz. Bu eleştirilere oldukça sert ve kırıcı geri dönüşler yapabilirler.

2. Kontrolcüdür

Çok meraklılardır ve fazla kontrolcü yapılarından dolayı her şeyi ve herkesi kontrol altına almak isteyebilirler.

Bu sebeple çevrelerindeki insanların da hayatlarına ve kararlarına kendi bildikleri doğrultusunda müdahalede bulunur ve onları yönlendirmeye çalışırlar.

3. Evhamlıdır

Özellikle kaygıya kapıldıkları anlarda, detaylara daha fazla hakim olma istekleri yüzünden ayrıntılarda boğulabilirler.

Yakınlarına da endişelerini yansıtacakları için kendileriyle birlikte birçok insanı da kaygılandırabilirler.

4. Takıntılı olabilirler

Mükemmeli ve en iyisini kimi zaman takıntı seviyesinde arayan özellikleri dolayısıyla çevrelerinde bulunan insanlara zor günler geçirtebilirler.

5. Patavatsız olabilirler

Dürüstlüğü çok fazla önemsedikleri ve her şeyi akıllarına geldiği gibi dile getirmeleri, bazen patavatsızlık boyutuna çıkabilir.

Sözleriyle karşılarındaki kişilerin duygularını incitebilir ve bunun farkına varmayabilirler.

6. Öz güveni düşüktür

İstedikleri gibi bir insan olamayınca kendine güvenleri bir nebze sarsılabilir.

Her zaman olduklarından daha fazlasını istediklerinden dolayı, hali hazırda olan iyi yönlerini görmezlikten gelebilirler.

7. Soğuktur

Kırılmak ve incitilmekten korktukları için insanlara karşı her zaman mesafeli davranırlar. Bu özellikleri onları oldukça mesafeli ve soğuk yapar.

8. Sabırsızdır

Yapabileceğinden çok daha fazla işi aynı anda yürütmeye çalışır. Yapacağı işler yetişmeyince zaman yetersizliğinden dem vururlar.

9. Detaycıdır

Bir işi yapmadan önce en ince ayrıntısına kadar irdeler ve incelerler.

Yaptıkları işi tam olarak kafalarındaki mükemmellik algısına ulaşmadan bırakmazlar bu yüzden bazen fiziksel ve ruhsal olarak yorgun düşebilirler.

10. İnatçıdır

Başaklar hayatlarına kattıkları herhangi bir şeyden kolay kolay vazgeçmezler, onlar için en zor şeylerden biri değişimdir.

Değişimden pek hoşlanmazlar bu da onların bulundukları duruma ayak uydurmalarını zorlaştırır hatta başarılarının önüne geçebilir.

11. Titiz ve Düzenlidir

Başaklar çok titiz insanlardır. Onlar için dağınık bir insan, korkunç bir kabus gibidir. Bu huyu ile etrafındaki insanları da hayattan bezdirebilirler.

Onların bulunduğu ortamda her şey muntazam ve düzenli olmalıdır, mükemmellik ihtiyaçlarının sonu yoktur bu da onların huzursuz yapısına destek olur.

12. Tutucudur

Kendileri için oluşturdukları kurallar ve kalıplar vardır ve bunların dışına neredeyse hiç çıkmazlar.

Bu nedenle ona göre yanlış olan veya istemediği bir şeyi yaptırmak pek mümkün değildir.

Gelenek ve göreneklerine son derece bağlıdır.

13. Kıskançtır

Başaklar kimi zaman çok kıskanç olabilir. Bazen bu huyları partnerleri için çok boğucu olsa da gülü seven dikenine katlanır.

14. İçine kapanıktır

Başaklar, içine kapanmaya fazlaca meyillidir.

Sorunların konuşup halledilebileceğini bilmelerine rağmen yine de içlerine kapanarak, sorunlarını çözülemeyecek aşamaya getirebilirler.

Çok konuşkan değillerdir, ketum insanlardır ve her şeyi içlerinde tutmayı tercih ederler.

Başak Burcu Hangi Burçlarla Anlaşır?

Balık

Özellikle bilgi birikimleri ve kültür seviyeleri açısından birbirlerini tamamlarlar. Balık burcu da sakin ve çalışkan bir karaktere sahip oldukları için birbirlerini anlamakta zorluk çekmezler.

İlişki kurmakta ikisi de son derece başarılıdır. Eşsiz ve etkileyici görünümleri sayesinde bir araya geldiklerinde bir uyum yakalamak için çaba sarf etmelerine gerek kalmaz.

İlişkilerinde aralarındaki bağı korumak için büyük çaba gösterirler.

İlişkileri son derece enerjik, heyecan ve macera dolu olacaktır.

Yengeç

İlk bakışta birbirlerinden farklı gözükseler de sanılanın aksine aslında oldukça uyumlu bir ilişkiye sahip olabilirler.

Başak burcunun pratikliği ve güvenilirliği, yengeç burcunun duygusal derinliği ve güvenlik ihtiyacıyla örtüşeceğinden aralarında kolay bir uyum yakalarlar.

Hassas ve ilgili kişiler oldukları için sahip oldukları ilişkide kendi menfaatini düşünen bir taraf olmayacak, ortak istekleri ve çıkarları doğrultusunda hareket edeceklerdir.

Başak Burcu Aşk Hayatı

Başak burcu, aşk hayatında her zaman sevgi dolu kalbi ile ön plana çıkar. Her zaman ilişkisi için yaşar ve partnerine son derece bağlıdır. Mantıklı yapısı sayesinde ilişkilerinde hiçbir zaman içinden çıkılmaz büyük sorunlar gözükmez. Aşkına sadıktır ve aynı ilgiyi partnerinden de bekler.

1. İhtiyatlıdır

Konu aşk olduğunda ihtiyatı elden bırakmaz, karşılarındaki insana güvenene kadar duygularını belli etmezler.

Biriyle tanıştıklarında o kişiyi mutlaka çok iyi araştırır, gözlemler ve ona göre bir geleceklerinin olup olmayacağına karar verirler.

Kolay güvenmedikleri için aşkı diğer burçlara oranla daha geç bulabilirler.

2. Fedakardır

Birine güvenmeleri her ne kadar zaman alsa da bir kez aradıkları güveni bulduklarında ellerinden gelen her türlü fedakarlığı yapmaya hazır hale gelirler.

İlişkilerinin yürümesi için büyük bir özveri gösterir ve kıymetlerinin bilindiğine emin oldukları sürece çabalamaya devam ederler.

3. Değer verir

Partnerlerine karşı oldukça özenli ve ilgilidirler.

Yapıları dolayısıyla kendilerinden önce mutlaka karşılarındaki insanın isteklerini önemserler ve onların her zaman mutlu olması için ellerinden geleni yaparlar.

Bencil olmadıkları gibi partnerinin de bencil olmasını istemezler. Eğer karşısındaki insan ne yaparsa yapsın yalnızca kendini düşünmeye devam ederse ilişkiye daha fazla devam etmez.

4. Sevdiğine güvenir

Özellikle ikili ilişkilerinde partnerlerinin aşkına ve dürüstlüğüne güvendikleri için onları kıskanma gibi bir huyları yoktur. Bu nedenle ilişkilerinde rahat davranışlar sergilerler.

5. Özgürlüğüne düşkündür

Aşk ilişkilerinde çok anlayışlı ve ideal birer partner olsalar da ilişki içerisinde özgürlüklerinin kısıtlanmasını istemezler.

Partnerlerine güvendikleri için aynı güveni onlardan da beklerler, kendi mantıkları ve istekleri doğrultusunda hareket edecek özgürlüğün tanınmasını talep ederler.

6. Sevgisini içinde yaşar

Duygularını kendi içlerinde yaşamayı tercih ederler. Bu nedenle karşılarındaki kişiye güvenene kadar utangaç ve çekingen bir tutum sergilerler.

Sevgilerini sürekli olarak kelimelerle ifade etmekten hoşlanmazlar. Gözlemleyip tartar ve sevgilerini kelimelerden çok hareketleriyle belli etmeyi tercih ederler.

7. Sadıktır

Sadakat ve dürüstlük aşk hayatlarında oldukça önemli bir yer kaplar.

Sevdikleri kişilere karşı derinden bir sadakatle bağlıdırlar ve partnerlerinden de aynı sadakati bekler.

Onlar için bir ilişkide aşktan önce her zaman dürüstlük ve güven gelir.

8. Flört etmek ister

İlişkilerinin özellikle ilk dönemlerinde partnerlerinin duygularından emin olamayıp onlara henüz güvenemedikleri için ciddiyetten çekinirler.

Bu sebeple ilişkilerinin ilk dönemlerinde ciddi bir tavra bürünmek yerine flört etmeyi ve ciddi olmaktan kendilerini uzak tutmayı tercih ederler.

9. Mantıklıdır

İlişkilerindeki mantıklı ve disiplinli tavırlarıyla tanınırlar.

Ciddi bir ilişkinin içerisinde bulunduklarında ilişkilerinin geleceğini önemserler.

10. İlgilidir

Partnerinin kendisini yalnız hissetmemesi için ellerinden geleni yaparlar.

Flört döneminde partnerini tanırken mutlaka onu önemsediğini hissettirir.

Yorum Yazın

bodrum escort eryaman escort gaziantep escort gaziantep escort bayan porno
istanbul escort avcılar escort esenyurt escort mecidiyeköy escort beylikdüzü escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort şirinevler escort şişli escort