Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı Böyle Devam Ederse Karantina Günleri Kapıda!

Çıkan haberlere göre normalin ilk hafta sonunda vatandaş sosyal mesafe kurallarına uymadı. Sokaklar, caddeler ve meydan adeta tıklım tıklım. Böyle devam ederse karantina günleri kapıda. Bilim kurulu üyesi durumun ciddiyetini anlatan bir açıklama yaptı.

Koronavirüs Galiba Kimsenin Umurunda Değil!

Salgınnın başlamasından itibaren ilk kez bir hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanmadı. Hafta sonu sokağa çıkan vatandaş ise ne sosyal mesafe kurallarına dikkat etti ne de kalabalık ortamlardan kaçınmaya devam etti.

Öyleki sokakta maskesi takmayan vatandaşlar bile var. Böyle devam edilecek olunursa durumumuz maalesef eskisinden daha kötüye dönüşeceğe benziyor.

Karantina Günleri Kapıda

Açıklamalarda bulunan Serap Şimşek Yavuz, halkın bu günlerde tedbiri elden bırakmasının karantina günlerini geri getireceğini belirtti.

Yavuz “Daha önce yaptığımız uyarılar hâlâ geçerli. Açık havada olunması bir şeyi değiştirmez, sosyal mesafeye uyulmalı ve maske gibi önlemler alınmalı.

O kadar kalabalığın yakın teması iyi değil. Semptomu olmayan taşıyıcı insanlar da var. Yeni normal dönemde kısıtlı şekilde bir araya gelinebilir ancak önlemlerin alınması gerekiyor” diye konuştu.

Yavuz ayrıca “Düğün, nişan, taziye gibi durumlara dikkat edilmeli. İnsanlarda karantina sürecinden gelen bir sosyal yorgunluk var ancak dikkat edilmezse tekrar eski sayılara ulaşabiliriz ve tekrar karantina sürecine dönebiliriz” diye sözlerine ekleme yaptı.

“Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı Böyle Devam Ederse Karantina Günleri Kapıda!” haberi hakkındaki düşüncelerinizi alt tarafta bulunan yorumlar kısımından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yazın