Bu Basit Hack, YouTube Videolarındaki Tüm Reklamları Kaldırıyor

YouTube reklamları, ne kadar can sıkıcı olursa olsun gerekli bir kötülüktür. Sonuçta hizmet ücretsizdir ve reklamları mümkün kılan şeydir. Hem Google hem de içerik oluşturucular bu şekilde ödeme alır. Google ışıkları açık tutmaya ve hizmetlerini ücretsiz olarak sunmaya devam ediyor ve YouTubers izlemek istediğiniz içerik oluşturmaya devam edebilir. Bununla birlikte, tüm reklamları videolardan kaldırmanın akıllı bir yolu var. Onu yapmak inanılmaz derecede kolay. Tek yapmanız gereken bir videonun URL’sine bir karakter eklemek ve deneyiminizi kesintiye uğratan tüm reklamları engellemektir.

Redditor unicorn4sale hack’i birkaç gün önce buldu. Ve hack viral hale geldi.

Masaüstü tarayıcılarda eklentileri engellemek için tek yapmanız gereken alan adından sonra bir nokta eklemektir. “.Com” kısmından sonra başka bir nokta ekleyin, böylece şöyle görünür: “.com.” URL’deki hiçbir şeyi karıştırmayın, video oynatılmaya devam eder. Aynı bilgisayar korsanlığı mobil tarayıcılarda da çalışıyor. Fakat farklı olarak sadece “Masaüstü Sitesi Kullan” özelliğinini açmanız gerekmekte.

Redditor, saldırının mümkün olduğunu açıklıyor çünkü yaygın olarak bilinmiyor. Video hala görünür ve her zamanki gibi oynatılır. Ekstra olarak, artık yüklenmeyecek reklamları kilitler:

Sıklıkla unutulan bir durumdur, web siteleri ana bilgisayar adını normalleştirmeyi unutur, içerik hala sunulur, ancak tarayıcıda ana bilgisayar adı eşleşmesi yoktur. Bu nedenle çerezler ve kırık CORS’ler yoktur ve daha büyük siteler, reklam / medya sunmak için farklı bir alan adı kullanır.

İlginç olan, “.com” kısmından sonra bu ekstra noktayı eklediğinizde, YouTube’un açık olduğu bütün süre zarfı boyunca orada kalacaktır. Noktayı tekrar yerleştirmek zorunda kalmadan videolar arasında hareket edebileceksiniz. İsterseniz her şey “sadece çalışır” ve Google düzeltmediği sürece çalışmaya devam edecektir. Yakında halledilir elbet. Neticede büyük bir sorun.

Lakin eğer bir reklam engelleyici kullanıyorsanız, reklamların oynatılmasını zaten durduruyorsunuz demektir. Dolayısıyla bu hack size herhangi bir şekilde yardımcı olmayacaktır.

Reklamlar sinir bozucudur bu doğru. Ancak tüm deneyime güç veren budur. YouTube için ödeme yapmadığınız sürece, reklamları devre dışı bırakmak uzun vadede pratik olarak size karşı çalışacaktır.

Kaynak

Yorum Yazın