Bu Web Sitesi Akıllı Telefonları 3D Olarak Karşılaştırmanızı Sağlıyor

Yeni bir akıllı telefon tanıtıldığı zaman veya yeni bir akıllı telefon satın almak istediğimiz zaman, telefonların görünümleri ve boyutları konusundaki internet sitelerindeki 2 boyutlu görsellere güveniriz. Bu cihazları elimize alıp fiziksel olarak inceleyemediğimiz için cihazların gerçek hayatta nasıl görüneceğini anlamak zorlaşıyor. Bu internet sitesi akıllı telefonları 3D olarak karşılaştırma yapmamıza izin vererek bu sıkıntıyı az da olsa çözüyor gibi.

Dung3onlord isimli bir Reddit kullanıcı en son çıkan telefonları karşılaştırmak için bir yöntem ararken bu internet sitesini bulmuş. Bulduğu web sitesini r/android topluluğu üzerinden gönderdi.

Hotspot3d isimli internet sitesi, kullanıcıların en yeni akıllı telefonları 3D olarak yan yana karşılaştırmasına olanak tanıyor. Şu anda web sitesinde bulunan akıllı telefonların çeşitliliği çok fazla değil ancak yeni Galaxy S20 serisi de dahil olmak üzere güncel cihazlar yer alıyor.

Bu internet sitesi üzerinden satın almayı planladığınız veya merak ettiğiniz bir cihazı şu anda sahip olduğunuz cihazla karşılaştırabilirsiniz. Web sitesi, karşılaştırdığınız cihazların tam boylarını size gösterecektir. Ayrıca açılır menüden cihazların kullanılabilir renk seçenekleri arasında tercih yapabilirsiniz. İnternet sitesinin bir diğer önemli özelliği de cihazı çeşitli açılardan tuttuğunuz zaman ışığın nasıl yansıyacağını size göstermesidir.

Cihazları karşılaştırırken üzerlerine tıklayabilir ve her açıdan görüntülemek için hareket ettirebilirsiniz. 3D görüntü ayrıntılı ve kalitelidir. Bunun yanında maalesef cihazları yakından incelemek için yakınlaştırma seçeneğiniz yoktur.

Şu anda internet listesinde seçenek olarak listelenen yalnızca 41 adet akıllı telefon mevcut. Ayrıca karşılaştırma yapabilmeniz için bir kredi kartı görüntüsü de mevcut. Bu listede en yeni iPhone serisi, Google Pixel 4 serisi, Galaxy Note 10 ve S10 serisi ve Xiaomi, OnePlus firmalarından birkaç cihaz içeriyor.

İnternet sitesinde daha rahat karşılaştırma yapabilmek için F11 tuşuna basarak tam ekran modunda inceleme yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak bahsettiğimiz internet sitesine ulaşabilirsiniz.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yazın