Epic Games Ücretsiz GTA 5 Kampanyası Oyunun Online Sunucularını Çökertti!

Epic Games geçtiğimiz günlerde başlattığı kampanya ile 21 Mayıs saat 18.00’a kadar ücretsiz olarak GTA 5 dağıtıyor. Epic Games’in bu ücretsiz GTA 5 kampanyasını duyan oyuncular da yerin de durur mu hiç tabii ki yüklendiler Epic Games Store. Sonuç olarak Epic Games’in internet sitesinde birkaç saat boyunca erişim olmadı.

Şimdi ise bu yoğun ilginin sonuçları GTA 5’in online sunucularında görülmektedir. Birçok kişi tarafından ücretsiz olarak alınıp oynanmaya başlanan oyun, yüksek oyuncu kitlesi nedeniyle oyunda kilitlenmelere neden oldu. Şu anda GTA 5 online sunucularına girmeye çalışan birçok kişi erişim sorunu yaşamaktadır.

Bu konuya dair GTA 5’in yapımcısı Rockstar Games tarafından da bir açıklama yapıldı. Şirket, son derece yüksek oyuncu sayısı nedeniyle GTA 5’in PC sürümü ve oyun başlatıcısı için erişme sorunları yaşandığını belitti. Ancak şirket bu konuda bazı düzeltmeler yapacağını da sözlerine ekledi.

Bu sorunun ana kaynağı tabii ki Epic Games’in ücretsiz olarak dağıttığı bir kampanya düzenlemesidir. Bu kampanya ile birlikte daha önce oyunu satın almamış ve oynamamış olan birçok yeni kullanıcı böylece GTA 5 ile tanışmış oldu. Bu kişilerin oluşturduğu yoğunluk sonucu oluşan hizmet kesintileri için Rockstar firması aktif olarak bu konuyla ilgilendiklerini belirtti.

Rockstar Games’in resmi Twitter üzerinde yapılan açıklamanın tam hali ise şöyle: “Son derece yüksek oyuncu hacimleri nedeniyle, şu anda Rockstar Games Launcher ve PC için GTAV dahil Rockstar Games Hizmetlerine erişim ile ilgili sorunlar yaşıyoruz. Sorunu çözmek için aktif olarak çalışıyoruz ve sizi tüm değişikliklerden haberdar edeceğiz.”

Epic Games, geçmişte birçok pahalı ve popüler oyunu düzenlediği kampanyalar ile ücretsiz olarak dağıtmıştı. Ancak hiçbiri bu ücretsiz G5A kampanyası kadar yoğun bir ilgiye maruz kalmadı. Kampanyanın sona ermesi ile birlikte bu yoğun ilginin kısmen azalması ve yeni kullanıcıların daha az agresif bir şekilde oyunu deneyeceklerini düşünüyoruz.

“Epic Games Ücretsiz GTA 5 Kampanyası Oyunun Online Sunucularını Çökertti!” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yazın