Facebook, Sayfaları Beğenme Özelliğini Tarihe Gömüyor

Facebook, sayfaların çalışma biçiminde bazı kapsamlı değişiklikler yaptığını duyurdu. Sayfalar Facebook’ta yıllardır varlığını sürdürüyor ve bu değişikliklerle başından beri mevcut olan bazı özellikleri kaybediyorlar. Facebook’taki sayfalarda temel odak beğenidir. Ancak ABD merkezli sosyal medya devi sayfaları beğenme özelliğini tarihe gömmeye hazırlanıyor. Şirket artık sayfalardaki ana odağı takip etmek üzerine kuracak.

Facebook, beğenilerden takipçilere geçiş yapmanın, sayfa sahiplerine hayran kitlelerinin ne kadar büyük olduğunu daha iyi kavramalarını sağladığını söylüyor. Çünkü takipçiler listesi sayfa sahiplerine onlardan kaç kişinin güncelleme aldığını gösteriyor. Bu yeni güncellemeyle birlikte sayfalar paylaştığı içeriklere daha da dikkat edecekler. Aynı zamanda gerçek takipçileri gördükleri için de bir itici güç ortaya çıkacak.

Facebook blog gönderisinde, “Sayfalar, sohbetleri keşfedebilir ve bunlara katılabilir, eğilimleri takip edebilir, meslektaşlarla etkileşime girebilir ve hayranlarla etkileşim kurabilir. Özel Haber Kaynağı, yeni bağlantılar da önerecek – diğer tanınmış kişiler, Sayfalar, Gruplar ve bir Sayfanın veya halk figürünün ilgilendiği trend içerik.” diye yazdı. Facebook ayrıca, kullanıcıların sayfaları doğrudan yorumlardan ve önerilerden takip edebileceklerini söylüyor. Bu da sayfaların yeni takipçi çekmesini kolaylaştıracak hoş bir dokunuş.

Sayfa sahipleri, takipçilerle metin tabanlı Soru-Cevap oturumları da düzenleyebilecek. Sayfa sahiplerinin yalnızca bir gönderi oluşturması, seçenekler menüsünü açması ve “Soru-Cevap Barındırma”yı seçmesi ve ardından takipçilerin bağlı kalmasını istedikleri bir konu eklemesi gerektiğinden, Soru-Cevap kurulumu yapmak oldukça basit görünüyor. Bundan sonra, Soru-Cevap bölümlerine bir fotoğraf veya gönderi (veya her ikisini) eklemeleri gerekir.

Facebook ayrıca, sayfa sahiplerine hangi yöneticilerin neye erişebileceği konusunda daha ayrıntılı kontrol sağlayan sayfa yönetimi araçlarını ekledi. Şirket, web sitesinde izin verilmeyen içeriği daha iyi tespit etmek için bu sunumdan önce güvenlik özelliklerini güçlendirdiğini söylüyor. Bunlar, platform, kimliğe bürünme, spam, nefret söylemi veya taciz olarak sıralanıyor. Bu yeni sayfa özellikleri önümüzdeki aylarda herkesin kullanımına sunulacaktır.

“Facebook, Sayfaları Beğenme Özelliğini Tarihe Gömüyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yazın