Fatih Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Fatih Belediyesi Personel Alımı ilanları ile memur ve işçi alımı yapmaktadır. Dönem dönem personel ihtiyacı duyulan pozisyonları paylaşarak işe alım yapmaktadır. İstanbul’un ilçe belediyelerinden birisi olan İstanbul Fatih Belediyesi İş İlanları için detaylı bilgi alabilir nasıl iş başvurusu yapabileceğinizle alakalı güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Fatih Belediyesi İş ilanları için nasıl iş başvuru formu doldurabileceğinizi merak ediyorsanız okumaya devam ediniz…

Fatih Belediyesi Personel Alımı ve İş Başvurusu

İstanbul ilinin Fatih ilçesi adını İstanbul’u fetih eden Fatih Sultan Mehmet’ten almaktadır. Daha önce Eminönü’ne bağlı olan Fatih 2009 yılında ayrılarak kendi başına bir ilçe ve Fatih Belediyesi olarak ilçe belediyesi olmuştur. Bugün nüfusu 400.000’e yakın bir sayıdadır.

İstanbul Fatih Belediyesi fatih ilçesinin mirasına sahip çıkmak, teknolojik gelişmeleri takip ederek ilçeye entegre etmek ve modern bir görünüme kavuşması için çalışmaktadır. Bölgede yaşayan halkın yaşam standartlarını yükseltmek amacı ile çeşitli projeler gerçekleştirmekte ve hizmetler sunmaktadır.

Belediye ilçede temizlik, hijyen, park, bahçe, sosyal etkinlikler, sosyal destek, altyapı, üstyapı, evlendirme ve benzeri hizmetler sağlamaktadır. İlçede ekonomik yapıyı düzenleyecek çalışmalar yapmakta ve ülke ekonomisine de katkı sağlamaktadır. Bu bağlamda istihdam bakımından da çeşitli faydalar sağlamaktadır.

İstanbul Fatih Belediyesi İş İlanları

İnsan kaynakları belediyenin işe alım konusunda aktif rol oynamaktadır. Özellikle belediye için nitelikli adayları kazandırmakta önemli işler gerçekleştirmektedir. Fatih Belediyesinin eleman ihtiyacı duyulan pozisyonlarını tespit ederek iş ilanı yayımlamaktadır. İş ilanı yayınlanan pozisyonlar için iş başvurusu yapan adayların ön başvurularını değerlendirerek uygun görülmesi halinde mülakat için görüşmeye çağırmaktadır.

Belediye Memur alımı, İşçi Alımı ve Sözleşmeli personel alımı alanlarında işe alım yapmaktadır. Buna ek olarak işe alım başvurulan pozisyona göre KPSS puanı şart koşulmaktadır. Belirlenen puan ve puan üzerinde sınav sonucu oluşan adaylara başvuru açmaktadır. İşçi alımı için yayımlanan iş ilanlarında böyle bir durum olmasa da kendi içerisinde bazı şartlar bulundurabilmektedir.

Belediye kurumlarında çalışmak isteyen adayların devlete karşı hiçbir suç işlememiş olması gerekir. Bunun yanına sicili temiz ve TC vatandaşı olması istenmektedir. Her bir pozisyon kendi içerisinde ayrı şartlar bulundurmaktadır. Örneğin Zabıta alımı için yayımlanan iş ilanlarında önceden belirlenmiş Boy, Kilo şartları mevuttur. Bu sebeple Fatih Belediyesi iş ilanı yayınladığında istenilen şartları ayrıca ilan detayında belirtmektedir.

Çalışabileceğiniz Pozisyonlar

 • Zabıta Memuru (İstanbul Fatih)
 • İtfaiye Eri (İstanbul Fatih)
 • Mesleki İşçi (İstanbul Fatih)
 • Sağlık Personeli (İstanbul Fatih)
 • Şoför (İstanbul Fatih)
 • Temizlikçi (İstanbul Fatih)
 • Çaycı (İstanbul Fatih)
 • Güvenlik Görevlisi (İstanbul Fatih)
 • Düz Memur (İstanbul Fatih)
 • Mevsimlik İşçi (İstanbul Fatih)
 • Park ve Bahçe Sorumlusu (İstanbul Fatih)
 • İnşaat Ustası (İstanbul Fatih)
 • Vasıfsız Eleman (İstanbul Fatih)

Fatih Belediyesi İş Başvurusu

Fatih Belediyesine İş başvurusu yapmak isteyen adaylar öncelikle belediyenin duyurularını ve sosyal medya hesaplarını sıkı takip etmeleri gerekir. İş İlanları yayımlanırken Belediyenin resmi web sitesi ve çeşitli mecralarda duyurulduğu için çok fazla iş başvurusu yapılmakta buna istinaden de iş ilanı yeterli başvuru alındıktan sonra kapanmaktadır. Genellikle İş-kur üzerinden ilanlar açılmakta ve daha önce oluşturduğunuz özgeçmişinizi iletebilmektesiniz. İş-kur üzerinden nasıl özgeçmiş oluşturabileceğinizi İş-kur CV linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/fatih-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz