Fortnite, Oyun İçi Canlı Etkinliğini ve Yeni Sezonu Erteledi

Epic Games, George Floyd’un ölümü ve ülke çapında protestolara yanıt olarak, devam eden polis vahşeti dolayısıyla bir sonraki Fortnite oyun içi canlı etkinliğini ve oyunun bir sonraki sezonunu erteledi.

“The Device” isimli canlı etkinliğin yeni tarihi 15 Haziran olarak belirlendi. Etkinlik bu tarihte canlı olarak düzenlenecek. Oyunun Bölüm 2 Sezon 3 olarak isimlendirdiği bir sonraki sezon ise 17 Haziran tarihinde başlayacaktır.

Epic Games, bu konuya dair paylaştığı blog yazısında şunları söyledi: “Arkadaşlarımızın, ailelerinizin, ekip üyelerimizin, oyuncularımızın ve topluluklarımızın yaşadıkları acıların farkındayız. Eşitliğe ve adalete, çeşitliliğe ve dahil etmeye inanıyoruz ve bu temel ilkelerin siyasetin üstünde olduğuna inanıyoruz. Ekip Fortnite’ı ileriye taşımak için istekli, ancak ekibin kendilerine, ailelerine ve topluluklarına odaklanması için Sezon 3 lansmanını dengelememiz gerekiyor.”

Bu erteleme ile birlikte oyunun yeni sezonunun başlaması üçüncü kez geciktirilmiş oldu. İlk erteleme Nisan ayında, ikincisi ise geçen hafta duyurulmuştu. Şimdiki duyuruda ise “The Device” etkinliğinin ertelendiği belirtildi ve bu etkinlik de ikinci gez geciktirilmiş oldu.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki protestolar nedeniyle birçok teknoloji ve oyun etkinliği gecikti veya ertelendi. Örnek olarak Sony’nin 4 Haziran’da yapmayı planladığı PS5 etkinliği ileri bir tarihe ertelendi. EA, Madden 21 duyurusunu erteledi. Google ise Android 11’in yeni özelliklerini açıklayacağı etkinliği erteledi.

“Fortnite, Oyun İçi Canlı Etkinliğini ve Yeni Sezonu Erteledi” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yazın