GTA Oyununun Ana Şirketi Önümüzdeki Süreçte 93 Yeni Oyun Tanıtacak

GTA 5 oyununun piyasaya sürülmesinin üstünden 7 yıl geçti ve bu oyun, piyasaya hakim olmaya hala devam etmektedir. GTA oyununun ve serisinin geliştiricisi Rockstar Games’in ana şirketi olan Take-Two Interactive, ilerleyen süreçte yeni nesil oyunların piyasaya sürüleceğini açıkladı. Şirket, gelecekte toplam 93 adet yeni oyun çıkaracaklarını doğruladı.

Şirket yaptığı açıklama ile mevcut mali yılın yani içinde bulunduğumuz yılın yeni oyunlar açısından zayıf geçeceğini belirtti. Ancak 2020 yılının Mart ayındna itibaren birçok oyun ile durgunlaşan oyun pazarını bombalayacaklarını belirtiyorlar. Şirket birçok oyun üzerinde çalışmakta ve bu oyunların bir çoğunu 2020 yılından sonra bizlere sunacak.

93 adet yeni oyun geleceğini belirttik ancak elbette bu oyunların hepsini tek bir geliştirici firma yapmayacak. Take-Two Interactive bünyesinde olan birçok geliştirici şirket tarafından bu oyunlar geliştirilecek. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var. Bu bahsettiğimiz oyunlar sadece bilgisayar oyunları da olmayacak. Şirket AAA dediğimiz büyük yapımlardan mobil oyunlara kadar birçok alternatif sunacak.

Video oyunları konusunda uzman olan bir analist, ilerleyen dönemde Take-Two Interactive bünyesi altındaki şirketler tarafından piyasaya sürülecek oyunların kategorileri açıkladı. Paylaştığı tweete göre her kategoride birçok oyun mevcut olacak.

Analist Daniel Ahmad’a göre, bu oyunlar dizisinde 63 adet büyük yapım oyunlar, 17 adet orta derecede oyunlar ve 13 adet ise gündelik arcade oyunlar yer alacak. Bu 93 adet oyun içerisinde herkesin merakla beklediği GTA 6 oyununun yer alıp almadığını ise henüz bilmiyoruz.

Tüm bu oyunların beş yıllık bir süreçte tanıtılacağı planlansa da yine de 93 oyunluk bir planlama geliştiriciler için oldukça büyük bir görevdir. Take-Two Interactive bünyesi altındaki şirketlerden bakalım ne tarz oyunlar çıkacak ve ne kadar başarılı performans gösterecekler. Hepsini önümüzdeki birkaç yıl içerisinde görüyor olacağız.

“GTA Oyununun Ana Şirketi Önümüzdeki Süreçte 93 Yeni Oyun Tanıtacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yazın