Instagram Web Sürümüne Doğrudan Mesajlaşma Özelliği Geldi

Instagram nihayet masaüstü web sitesinden mesaj gönderme yeteneğini kullanıcılara yaymaya başladı. Bu, artık dizüstü bilgisayarınızı kullanarak arkadaşlarınıza metin göndermek için üçüncü taraf uygulamalarını kullanmak zorunda olmadığınız anlamına geliyor.

Web’de çok beklenen doğrudan mesajlaşma özelliğini getiren Instagram, çok sayıda kullanıcı için bir rahatlama sağlayacaktır. Bu özellik ile özel veya grup sohbetleri başlatabilir, mesaj gönderebilir ve resim paylaşabilirsiniz. Web’deki DM özelliği, sesli/video görüşmeleri başlatmanıza, sesli mesaj göndermenize veya GIF’leri hemen paylaşmanıza izin vermiyor, bu da hayal kırıklığı yaratıyor gibi.

Resmi bir tweette Instagram CEO’su Adam Mosseri, “Bugün DM’yi masaüstü web üzerinde test etmeye başlıyoruz” dedi. Ardından, özelliğin şu anda fotoğraf paylaşım uygulamasının 1 milyondan fazla kullanıcısının yalnızca küçük bir yüzdesine sunulduğunu ekledi. Instagram, web üzerinde DM’leri çok uzun zamandır test ediyor, ancak yine de özelliğin amaçlandığı gibi uygulandığından emin olmak istiyor.

Web’de DM’leriniz yok mu? İşte geçici bir çözüm

İlk olarak, masaüstü tarayıcınızda Instagram web sitesini açın. Geliştirici araçlarını açmak için sağ tıklayın ve “İncele” seçeneğine tıklayın veya “Ctrl + Üst Karakter + C” kombinasyonunu deneyin.

Şimdi, sağ üst taraftaki “Cihaz araç çubuğunu aç/kapat” seçeneğini tıklayın. Cihaz olarak iPhone X veya Pixel 2 XL’yi seçin ve web sitesini yeniden yüklemek için yenileyin (F5). Masaüstü tarayıcınızda Instagram mobil web sitesinin açık olduğunu göreceksiniz ve artık DM’leri kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Son beta testi tamamlandığında, doğrudan mesajların tüm kullanıcılar için kullanılabilir olmasını bekliyoruz. Önümüzdeki birkaç hafta veya birkaç ay içinde bu özellik çoğu kişiye sunulabilir. Her şey toplanan geri bildirime ve düzeltilmesi gereken hatalara bağlıdır.

Kaynak: 
https://beebom.com/instagram-rolling-out-direct-messages-web/

Yorum Yazın

bodrum escort