Japonya, Tatile Çıkanlara Günlük 185 Dolar Para Verecek!

Japonya, koronavirüs nedeniyle olumsuz yönde etkilenen iç turizmi canlandırmak amacıyla oldukça ilginç bir karar imza attı. Devlet, tatile çıkacak her vatandaş için günlük 185 dolar ödeme yapacak. Bu adım ile iç turizmin biraz daha canlanması amaçlanıyor.

Hükümet tarafından alınan bu karar ile birlikte turizm sektörünü hareketlendirmek için tatile çıkanlara 20 bin Japon Yeni finansal destek sağlanacak. Kyodo haber ajansının aktardığı bilgilere göre, Başbakan Abe Şinzo ve hükümeti olumsuz etkilenen bu sektöre yardım eli uzattı.

Hükümet tarafından Covid-19 salgınının büyük oranda etkilediği turizm sektörü için “Seyahate Çık” isimli bir kampanya başlatıldı. Bu kampanya ile birlikte turizme can suyu verebilmek için seyahat edenlere belli miktarda günlük ödemeler yapılacak.

Bu projenin Temmuz ayının sonuna doğru başlaması planlanıyor. Proje kapsamında 1.35 trilyon yen yani yaklaşık olarak 12.5 milyar dolarlık bütçe ayrılmış durumda.

Bu ayrılan bütçe ile dağıtılacak seyahat teşviki Japon turizm acentelerinden veya geleneksel “ryokan” otellerinden yapılacak seyahat rezervasyonlarını kapsayacaktır.

Bu proje kapsamında kişi başına günlük 20 bin yen sübvansiyon desteği verilecek. Aynı zamanda konaklama iskontosu, yakın mağaza ve restoranlarda kullanılacak indirim kuponlarıyla beraber seyahat masraflarının da yarısı karşılanacaktır.

Japonya hükümeti, turizm sektörünü canlandırmak isterken oldukça büyük bir kampanya planlamış durumda. Şunu belirtmekte fayda var, bu kampanya ülke dışından Japonya’ya seyahat edecek turistlerin seyahat ücretlerini kapsamayacaktır.

Japonya’da koronavirüs salgını nedeniyle birçok kişi tüm dünyada olduğu gibi evden çalışıyor. Ayrıca eyaletler arasında gereksiz seyahatler de önlenmektedir. Bundan dolayı da ülke turizmi durma noktasına gelmiştir ancak bu kampanya ile canlanacak gibi duruyor.

“Japonya, Tatile Çıkanlara Günlük 185 Dolar Para Verecek!” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yazın

bodrum escort