Kova Burcu Özellikleri Nelerdir?

Kova burcu, genellikle sıradışı yapıları, ilginç hobileri ve geleneksel yapısı ile ön plana çıkar. Özgür bir ruhsa sahiptir. İnatçı yapıları, inancının güçlü ve doğru olmasından kaynaklıdır. Yardımseverdir ve her zaman daha iyiyi arar. Yüreği asi ve benzersizdir.

Kova burcu özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Kova Burcu Genel Özellikleri

 • 20 Ocak – 18 Şubat
 • Hava
 • Açık Mavi, Gümüş
 • Cumartesi
 • Uranüs, Satürn
 • Aslan , Yay
 • 4, 7, 11, 22, 29
 • Özgün, yaratıcı, bağımsız, insancıl, fedakar, girişken, reformcu
 • Duygusal ifade, mizaç, tavizsiz, mesafeli, dağınık, sorumsuz, isyancı, bağımsız
 • Arkadaşlarla eğlenmek, başkalarına yardım etmek, amaç uğruna mücadele etmek, entelektüel sohbet, iyi bir dinleyici
 • Sınırlamalar, tutulmayan sözler, yalnızlık, sıkıcı veya üzücü durumlar, kendilerine katılmayan insanlar

Kova Burcu Olumlu Özellikleri

1. Uyumludur

Kova burcunun en iyi özelliği kesinlikle herkesle çok iyi iletişim kurabiliyor olmasıdır. Bu özelliği sayesinde de her ortamın aranılan kişisi olurlar.

2. Dinleyicidir

İyi bir dinleyicidirler, onlarla edilen sohbetlerde her zaman için sözler sonuna kadar söylenebilmektedir.

3. Yaratıcıdır

Sanat onlar için her zaman kendilerini ifade etme yöntemidir. Ayrıca bağımsız kişiliği nedeniyle de kalabalığı takip etmek yerine sanatta her zaman kendi yollarını çizebilmektedirler.

4. Hoşgörülüdür

Hümanist özelliklerinin bir yansıması olarak herkese karşı her zaman hoşgörülü yaklaşırlar.

5. Yaratıcıdır

Dünyayı görme açıları son derece farklıdır. Bu özellikleri ile bilgileri birleşince de kimsenin akıl edemeyeceği birçok farklı konuda yaratıcı davranırlar.

6. Ön Yargısızdır

Açık fikirli olmalarından dolayı insanlara karşı son derece ön yargısız yaklaşmaktadırlar. Bu sebeple sorunların üzerinden kolaylıkla gelmektedirler.

7. Toplum Bilinci Gelişmiştir

Herhangi bir olayda her zaman için en büyük resmi görebilmektedirler. Çünkü bu dünyada var olmalarının sebebinin toplumu daha ileriye götürmek olduğunu düşünmektedir.

Gerçekten de bunu yapabilecek enerjiye, tutkuya, adalete ideallere ve aksiyon arzusuna sahip olmaktadırlar.

8. Yenilikçidir

Aslında sabit bir burç olmasına rağmen yeniliğe aşıktırlar. Yeni olan her şey onları her zaman heyecanlandırır. Bununla birlikte kendilerini yenileme ve değiştirme konusunda da başarılıdırlar.

9. Çekicidir

Manyetik kişiliğe sahiptir ve çok çekicidirler. Hem dış görünüm olarak hem de entelektüel olarak girdikleri her ortamda hemen fark edilirler.

10. İdealisttir

Doğada ise idealist ve ilerici olabilirler, bu doğru olsa da onları her zaman diğer insanlardan uzaklaştırmaktadır.

Her zaman toplumu daha yukarılara taşıyacak fikirlere sahip olurlar ve bunları gerçekleştirmek için de ellerinden geleni yaparlar.

11. Merhametlidir

Son derece düşünceli ve merhametlidir, yardıma ihtiyacı olan insanlara ilk yardım elini uzatandır. Bunu da hiçbir karşılık beklemeden yapmaktadırlar.

12. Herkese Güvenir

Partnerlerine çok fazla özgürlük vermektedir. Bu durumda güçlü iç sesi ona oldukça yardımcı olur.

13. İyimser ve Dost Canlısıdır

Neşeli ve keyifli oldukları için kendilerini kalabalık gruplar içerisinde son derece mutlu hissetmektedirler. Bu yüzden sürekli olarak insanlar tarafından çevrelenmeye ihtiyaç duymaktadırlar.

Sosyal iletişimdeki en büyük endişeleri ise insanların onlara nasıl davrandığı değil, onların insanlara olan davranış şekilleridir.

14. İleri Görüşlüdür

Uranüs ona vizyoner bir görüş açısı da kazandırmaktadır. Bu özellikleri sebebi ile gelecekteki 10 yada 15 yıl sonrasını kolaylıkla görebiliyorlar ve bu süre sonunda tam olarak nerede olacaklarını planlayabilirler.

En güçlü özellikleri arasında ileri görüşlülük bulunmaktadır. Bağımsız bir yapıya sahip oldukları için özgünlüklerini her zaman ortaya koymaktadırlar.

15. Espirilidir

Sahip oldukları mizah duygusu herkesi etkilemektedir. Yaptıkları espriler insanlara büyük keyif verir ve ortamlarında kahkaha hiç eksik olmaz.

16. Entelektüeldir

Entelektüel ve analitik bir yapıya sahiplerdir. Zodyak’ın en entelektüel burçlardan birisidir, hava grubunda yer almasından dolayı her zaman için beynini kullanır.

Eğer bulundukları ortamda zihinleri besleyen herhangi bir uyarım yoksa o zaman o ortamdan çok çabuk sıkılırlar.

17. İradesi güçlüdür

En önemli özelliği hissettikleri duygulara sabit kalıp, onları uygun şekilde yaşamalarıdır.

18. Mantıklıdır

Zodyak’ta bulunan birçok burcun aksine hissettikleri şeyleri düşünebilmektedirler. Yani gelişen olaylara duygusal tepkiler vermek yerine tepkilerini bir mantık ve düşünce çerçevesinde oturmaktadırlar.

Güçlü bir tartışma sırasında duygusal tepki vermesini bekleyen insanlar olabilir. Tartışmalarda canları yansa bile her zaman için mantık çerçevesinde olmayı başarabilirler. Diğer insanlar onların nasıl bu kadar soğukkanlı kalabildiklerini her zaman sorgularlar.

19. Özgürdür

Sahip olduğu özgür ruhları sayesinde, onları kendileri olmaktan alıkoyacak bütün etmenlerin karşısında durabilmektedirler.

Çığır açan fikirleri üzerinde çalışmak içinde bu özgürlüğe ihtiyaç duymaktadırlar.

20. Objektiftir

Olaylara her zaman dışarıdan objektif bir şekilde bakarlar ve gözlemleri hakkında mantıklı kararlar verirler.

Kova Burcu Olumsuz Özellikleri

1. İnatçı

Ne kadar değişime açık olsalar da aslında sabit bir burçtur. Bu da inatçı insanlar olduklarını ve bir şeye karar verdikten sonra fikirlerini değiştirmenin gerçekten zor olduğu anlamına gelmektedir.

2. Mesafelidir

Hiç kimsenin onlara gereğinden fazla yaklaşmasına izin vermezler ve böylece her zaman diğer insanlarla aralarındaki mesafeyi korumuş olurlar.

Gerçekten onunla diğer insanlar arasında her zaman görünmez duvarlar olmaktadır.

3. Asidir

En sıradan sohbet konularını bile bir tartışma konusuna çevirirler.

Onlarla günlük meseleler hakkında konuşmak benzine ateş çakmaya benzemektedir.

Üstelik orta yolun bulunması da imkansızdır çünkü sabit fikirlidirler.

4. Ukaladır

Merak ettikleri konularda en ince ayrıntısına kadar her şeyi araştırdıkları ve öğrendikleri doğrudur. Bazen bu tavırları ukalalığa sebebiyet vermesi de gayet normaldir.

5. Ütopyada Yaşar

Her zaman için fütürist ve marjinal bir düşünce yapıları vardır. Bu özelliklerinden dolayı girdikleri her ortamda ilgiyi üzerine toplamayı başarırlar.

Ancak bu özellikler bazen çok fazla ileri gider ve bulundukları ortamdan kendilerini soyutlarlar. Çevresindekiler için ise bu hal çekilmezdir.

6. Özgürdür

Çok fazla kişisel özgürlük isterler. Bu özellik göreceli olarak çok fazla kötü olmamakla birlikte özellikle ilişki sırasında çok fazla sorunlara neden olabilmektedir. Çünkü partnerini ayırdıkları süreden daha fazlasını kendilerine ve arkadaşlarına ayırmaktadır.

7. Arası yoktur

Olumsuz bir özelliği ise gri rengini bilmemeleridir. Onlar için siyah yada beyaz vardır. Bu sebeple herhangi bir tartışma içerisinde iseniz ya onun tarafını tutarsınız yada onun karşısında olursunuz.

8. Dengesiz İlişkiye Sahiptir

Özgürlüklerine düşkün oldukları için sürekli olarak bağlılıktan kaçınırlar. Bu özelliklerinin yanında bir de çabuk sıkılma gibi bir huyları bulunmaktadır. İkisi bir araya geldiğinde uzun süren bir ilişki içerisinde dahi olsanız bir anda ilişkiyi bitirebilirler.

Ayrıca bazen tamamen ilişkiyi bırakmasalar bile ara sıra görünür bir sebep olmaksızın kendilerini ilişkiden uzaklaştırırlar. Bunun sebebi de genellikle kendi başlarına kalma istekleri ve düşünmeleri gereken birçok konunun bulunması olmasıdır.

9. Öngörülemez

İnsanlar tam onları tanıdıklarını düşündükleri sırada, insanları şaşırtacak şeyler yapmaktadırlar.

10. Tutarsızdır

Öngörülemez olmanın onlara getirdiği bir başka handikap ise tutarsız olmalarıdır.

Sürekli değişen ve gelişen bir kimliğe sahip olmaktadır. Bu sebeple insanlar onları zaman zaman tutarsız olarak görebilirler.

Ancak bu halleri kim oldukları konusunda tutarsız olduklarından değil sürekli değişim içinde içerisinde olduklarından kaynaklanmaktadır.

Kova Burcu Hangi Burçlarla Anlaşır?

Aslan

Her iki burçta kendi hayatlarının kahramanı olmaktadırlar. Kova bu kahramanlık mertebesine ulaşırken her zaman baskıdan kurtulmanın yollarını arar.

Aslanlar ise zaten bir kahraman olarak doğar ve bazen bunun farkına bile varmazlar. Eğer aynı amaç için birlikte çalışırlarsa o zaman tün dünyayı değiştirebilecek bir güce sahip olurlar.

Aslanlar, kovaların ihtiyaç duydukları partnerlerdir. İki burçta sanki bütün hayatları boyunca birbirlerini arıyormuş gibidirler.

Her iki burcunda yaşadığı eski ilişkilerinden sonra birbirlerini bulmaları son derece garip bir olaydır.

Aslanlar aşık olduklarında tüm dünya bu aşkı kolay bir şekilde anlayabilir. Aşkının sinyallerini anlamak için ancak kör olmak gerekir.

Kovalar ise duygularını büyük bir ustalıkla gizleyebilir. Ayrıca çoğu zaman hissettikleri bu aşkı anlamlandırmada ve ifade etmede zorlanmaktadırlar. Bu ilişkinin en iyi tarafı ise aslanların sahip olduğu sıcaklık buz tutmuş kalpleri bile rahatlıkla eritebilmesidir.

Sahip olduğu bu özelliklerden dolayı da kovalar kendilerini ve duygularını teslim edebilecekleri daha güvenli bir liman bulamazlar.

Yay

Her ikisi de zekaya, dürüstlüğe, özgürlüğe oldukça önem verir.

Yay ve kovanın birbirlerinden öğrenecek çok şeyleri vardır. Beraber oldukları her an son derece eğlenceli olabilirler.

Arasındaki iletişim her zaman için çok güçlüdür. Bir konu üzerine saatlerce konuşabilirler ve yepyeni şeyleri birlikte çok rahat bir şekilde keşfedebilirler.

İki burçta ilişkisindeki tutkularını kaybetmemek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır.

Söz konusu duygular olduğunda birbirlerini son derece rahat bir şekilde anlamaktadırlar.

Birçok durumda sahip oldukları zihinsel ve rasyonel doğaları birbirlerini mükemmel bir şekilde tamamlamalarına neden olur.

Kova Burcu Aşk Hayatı

Kova burcu, aşk hayatında neşeli ve eğlenceli halleri ile her zaman partnerinin dikkatini çekmeyi başarır. İlişkisine başlarken ilk olarak arkadaş olmayı, partnerini zamanla keşfetmeyi ve aşık olmayı ister. Partnerine karşı her zaman ilgili, anlayışlı ve hoşgörülüdür.

1. Sohbetleri Dikkat Çeker

En büyük çekim gücü entelektüel uyarımdır. Bir kişi, partneri olan kova burcunu ancak ilginç bir sohbet ile kendisine çekebilir.

2. Zekaya Önem Verir

Kova burcu için dış görünüm çok önemli değildir. Onun yerine partnerlerinde aradıkları özellik zekadır.

Partneri eğer kendisine zeki olduğunu kabul ettiremezse o zaman hiçbir şekilde hayatlarına girme ihtimalleri yoktur.

3. Kendi Kabuğuna Çekilir

Doğru zamanda doğru kişiyi bulabilmek onlar için çok önemli olsa da ilişkinin başlarında her zaman nedensiz yere kendi kabuklarına çekilirler. Bu noktada partneri onu anlamakta bir hayli zorlanabilir.

4. Güven Arar

Bir ilişkide aradıkları temellerden birisi de güvendir. Çünkü sevdiklerine karşı yalan söylemeyi son derece saygısızca bulurlar.

İlişkide en korktukları şeylerin başında aldatılmak gelmektedir. Bu sebeple ilişkinin temelinin güvene oturmasını isterler.

Onunla uzun soluklu bir ilişki yaşanmak isteniyorsa mutlaka dürüst olmalıdır. Aksi halde ilişkilerini hemen sonlandırırlar.

5. Özgürlükten Yanadır

İlişkilerin kısıtlamalarını kabul etmezler. Böyle bir ilişki olduğu zaman anında kaçarlar. Buna rağmen partnerlerine ve evlerine bağlı ve sorumluluk sahibidirler.

6. Nazik ve Düşüncelidir

Partnerine karşı her zaman nazik davranırlar. Onlar için partnerlerini mutlu etmek çok önemlidir. Bu yüzden sevdikleri insanı çok fazla düşünürler.

7. Önce Arkadaşlık İster

Partnerinde aradığı özellik öncelikle arkadaşlıktır. Eğer bu özelliğe sahip değilse o zaman bir ilişki de söz konusu olamaz.

8. Kıskançtır

Özgürlüğe düşkün olmalarına rağmen sevdiklerinde son derece kıskanç olurlar ve bunu göstermekten de geri durmazlar.

9. İyi Ebeveyndir

Kadın yada erkek olsun fark etmez, çocuklarına karşı sorumluluklarını yerine getirirler ve onları çok severler. Her zaman için iyi birer anne ve baba olurlar.

10. Anlayışlıdır

İlişkilerde partnerlerini her zaman için anlarlar. Çünkü onların duygu ve düşüncelerini içtenlikle dinlerler.

11. Eşitlikten yanadır

İlişkilerine son derece sadıklardır. Aşık ve kararlı yapıları bulunur, ayrıca partnerlerine karşı sahiplenici olmazlar. İlişkide herkesin eşit olduğunu düşünürler.

12. Mutlu Etmek İster

Sevdikleri kişiyi mutlu etmek için her zaman uğraşırlar. En küçük ayrıntıları bile hatırlarlar.

Çok tutkulu oldukları için karşılarındakilerin onu sevdiğini emin olduktan sonra kendilerini tamamen ona bırakırlar.

Başarısız olacaklarını bilseler bile sevdiklerini mutlu etmek için ellerinden geleni yaparlar.

13. Karakterini Korur

Çok aşık olsalar bile karakterinden sevdikleri kişi için vazgeçmezler.

Fiziksel görünüşlerine çoğu zaman dikkat ederler, aşık olduklarında ise bu özelliklerini korurlar. Hatta daha çok dikkat ederler.

14. Eğlencelidir

Kova burcunun en büyük özelliklerinden birisi de şüphesiz ki çok eğlenceli olmalarıdır.

Aşık olduklarında ise partnerlerini bu eğlenceye her zaman ortak etmeye heveslidirler.

Dikkat, partnerinin bu konuda başı dönebilir.

Yorum Yazın

bodrum escort eryaman escort gaziantep escort gaziantep escort bayan porno
istanbul escort avcılar escort esenyurt escort mecidiyeköy escort beylikdüzü escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort şirinevler escort şişli escort