Oğlak Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Oğlak burcu kadını, girişken, pratik zekalı ve esprilidir. Birçok işin üstesinden aynı anda gelebilir. Kararlarını vermeden önce çok düşünür ve risk almayı sevmez. Son derece hassas ve alıngandır. Genelde ilk görüşte aşka inanmaz. İşini her zaman ciddiye alır ve asla pes etmez.

Oğlak burcu kadını özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Oğlak Burcu Kadını Genel Özellikleri

 • 22 Aralık – 19 Ocak
 • Toprak
 • Kahverengi, Siyah
 • Cumartesi
 • Satürn
 • Boğa, Yengeç
 • 4, 8, 13, 22
 • Girişken, pratik zeka, mizah, oto kontrol
 • Hassas, alıngan, alaycı, aç gözlü
 •   Görgü kuralları, zamanlama, temizlik ve düzen
 • Risk almak, yalnız kalmak, ciddiyet, düşüncesizlik

Oğlak Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

1. Sabırlıdır

Oğlak burcu kadını, yaptıkları bir işi sonuca bağlamak için en iyisi olduğundan emin olana kadar bekleyebilirler. Sonunda başarıya ulaşmak için sonsuz bir sabır gösterebilirler. Bu onun en belirgin olumlu özelliğidir.

Çevresindeki olumsuzluklara karşı hemen tepki vermez bekleyebildikleri kadar bekleyip, sabırsız davranmayıp, konuşması gereken zamanı kollarlar. Her sorunda moral bozukluğu yaşasalar da sonunda mutlaka iyi bir şey olacağına inanır ve beklerler.

2. Asildir

Duruşlarıyla ve davranışlarıyla, olur olmaz her şeyin içine girmeyerek, yerine göre konuşup yerine göre susarak her zaman toplum içinde asil bir görüntü bırakırlar.

3. Dürüsttür

Oğlak kadınları sonu ne kadar yakıcı yıkıcı olsa da doğruyu yapmaktan ve söylemekten asla çekinmezler. Onlar için yapılan işin, söylenen sözün, doğru olması yeterlidir.

Yalan üzerine kurulu bir düzene asla tahammül edemezler. Dürüst olunursa affetmeyeceği sayılı şey vardır. Ama yalanın onların hayatında affı yoktur.

4. Oto kontrolü güçlüdür

En sinirlendikleri anda bile bulundukları ortama, karşısındaki insanın konumuna göre kendilerini kontrol edebilmede oldukça yüksek performans gösterebilirler.

Sinir sistemleri kendilerini çok zorlasa da duruşlarından ve sakin görünüşlerinden asla taviz vermezler. Haklarını sakin ve sesini kontrol ederek savunurlar.

5. Sorumluluk duygusu baskındır

Yapması gereken, üzerine düşen tüm görevlerin bilincinde olup, yapacakları hiç bir işi aksatmazlar. İhmalkarlığı, önce kendilerine sonra da sorumlusu olduğu kişilere karşı saygısızlık olarak görürler.

6. Hırslı ve azimlidir

Bir oğlak kadını ile aynı iş ortamını paylaşıyorsanız şüphesiz tek rakibiniz olacaktır. Çünkü taktirden çok taklit edilmek, herkes tarafından en iyisi olarak görünmek isteyen bir yanları vardır.

Kendilerinden başka herkesin başarısına saygısı vardır ama ondan daha üstün olunmasına tahammülleri yoktur. Böyle bir durumla karşılaştıklarında hedefledikleri konuma gelene kadar kendilerini dahi unutacak kadar çalışıp, istedikleri yere gelene kadar çabalamaktan asla vazgeçmezler.

7. Fedakardır

Sevdikleri insanlara karşı sonsuz bir fedakarlık duyguları vardır. Verdikleri değeri hak ettiğini düşündüğü her insana, kendinden çok şey kısıp karşıya vermekten asla çekinmezler. Bir şeylerden vazgeçmeleri gerekiyorsa sevdikleri için vazgeçerler.

8. Disiplinli ve özenlidir

Onlara verilen her işi önemserler. En iyi şekilde yapmak için büyük bir titizlik ve planla çalışırlar. Hiç bir görevi küçümsemez, yaptığının en iyisi olması için çabalarlar.

9. Misafirperverdir

Misafirperver, hamarat ve özenli bir ev sahibidirler. Evlerine gelen misafirleriyle özenle ilgilenir, hoş sohbetleri ile ortamı her zaman yumuşak tutmayı başarırlar.

10. Eğlenirken Yaşını Unutur

Eğlenirken dünyanın tüm sorumluluklarını bir köşeye bırakırlar. Bir lunaparkta yaşı kaç olursa olsun eğlenmesini bilen bir çocuğa dönüşebilirler. Yada bir konserde 18’inde bir genç olabilirler. Bu yönleri insanlar tarafından pek bilinmez ve bu yüzleriyle tanışıldığı zaman genel olarak çok sevilir.

11. Sinema Tutkunudur

Eğer bir oğlak kadınını sinemaya götüreceksiniz şüphesiz romantik film veya komedi filmine götürmelisiniz. Sinemaya giderek vakit geçirmeyi severler, film tercihi yaparken asla dram filmlerden yana yapmamalısınız. Çünkü ağlamak için para vermekten pek hoşnut olmayacaklardır. Geçirdikleri günün onlara bir şey kazandırması gerektiğini düşünürler bu nedenle anlamlı bir aşk filmi veya gözlerinden yaş gelene kadar gülüp, eğlenebilecekleri filmlerden hoşlanırlar.

12. Aile değerlerine önem verir

Oğlak burcu kadını için evlilik zor bir süreçtir. Bu sorumluluğa kendilerini ne kadar hazır hissetseler de içlerindeki güven korkusu, yanılma şüphesi, pişman olma ihtimalleri bir noktada onları durduruyor.

Evliliğe asla karşı olmamakla beraber kendilerinden çok karşı tarafın hata yapma olasılıklarını düşünerek evlilik kararının uzun süreli bir değerlendirme sürecinden geçmesi gerektiğine inanmaktadırlar. Bu sebeple en uzun sevgililik süreci geçiren burçların başında oğlak burçları geliyor.

Aile değerlerine çok önem verirler. Sevgisine inandığı erkeğe hayatının hiçbir alanında olmadığı kadar fedakardır. Eş seçimini maddi varlık üzerinden yapmaz, doğrucu ve güven doğrultusunda harmanlanmış bir eş onun için ideal olandır.

Oğlak Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

1. Kıskançtır

Sahip olduğu çoğu şeyi paylaşmaktan hoşlanmaz. Bunlar için de sevdiği adam, ailesi, en yakın arkadaşı olabilir. En büyük sevginin ve değerin kendilerine verilmesini isterler. Başkalarıyla paylaşmaktan pek memnun olmazlar. Ama ekmeğini, bilgisini, tecrübelerini paylaşıp insanlara fayda sağlamaktan kaçınmazlar.

2. İnattır

Oğlak burcu kadını, bir şeyi kafalarına koymuşlarsa onu mutlaka kabul ettirir ve yaparlar. Karşı çıkıldığı taktirde oğlakların hiç görmediğiniz yüzünü görür, inatları karşısında mağlubiyete uğrarsınız. Onun siyah dediği, beyaz bile olsa siyah dediğiniz sürece oğlakla hemfikir olmak kolaydır. Bu onun en belirgin olumsuz özelliğidir.

3. Tutumludur

Gereksiz harcamalardan asla hoşlanmazlar. Kazandıkları her paranın karşılığı onlar için emektir. Emeklerini de har vurup harman savurmaktan haz etmezler. Gerektiği kadar harcama yapıp gerisini biriktirme taraftarıdır.

Onlar için yarının ne olacağı hep belirsizdir. İnsanlara olduğu kadar hayata da güvenleri çok olmadığından geleceklerini hesap etme adına fazla tutumlu davranabilirler.

4. İş yaptırmayı sever

Birilerini yönlendirmeyi, iş bölümü yaptırmayı sever yada ona yanlış gelen bir durumda karşı tarafı değiştirmek için çabalarlar ve yaparlar.

5. Hırslıdır

Oğlaklar bir işte fazla hırslandıkları zaman fazla yoğun çalışmalarına, kendilerini ihmal etmelerine neden olabiliyor. Bu durum sağlıklarını olumsuz yönde etkiliyor. Bu süreçte fazla gergin ve tempolu çalışan oğlaklar etrafına da yaydığı negatif enerjiyle insanları sıkabiliyor.

6. Zor Güvenir

Güvenleri bir kez kırılınca telafisi nasıl olursa olsun alsa eski güveni tam anlamıyla geri kazanamaz. Herhangi bir durumu kendi içinde bir yerde saklayarak hatırlatmaları gerektiğinde hatırlatmaktan çekinmezler.

7. Kuralcıdır

Kuralcı kişiliklerinden dolayı kırılmaz tabuları vardır. Tutucu tavırları nedeniyle eşini sıkabilirler. Dominant yapılı olmalarından dolayı çocuklarına karşı disiplinli ve zorlayıcı ebeveynlerdir.

8. Kısıtlanmaktan Hoşlanmazlar

Çoğu zaman hayatındaki insanı kısıtlama, geniş sosyal çevresini daraltma yolunda olsalar da, bu tutumun kendilerine sergilenmesinden hiç hoşlanmazlar. Hata yapmayacaklarına olan inançlarından dolayı kendi ile ilgili kararları yalnız kendileri vermek isterler.

Oğlak Burcu Kadını Anlaştığı Burçlar

Boğa

Mükemmel bir birlikteliğe ilk adımlarını atmamaları için hiçbir neden yok. Boğa erkeğinin partnerini dinlemesi ve düşüncelerine saygı duyması, oğlak kadının eğlenceli yapısı ile harika bir uyum ortaya çıkacaktır.

İki burç da sırdaş ve sevecendir. Sevdiklerine oldukça değer verir.

Peki, bu ikili arasında uzun ömürlü bir ilişki olabilir mi?

Oğlak Kadını Boğa Erkeği Uyumu

Yengeç

Yengeç erkeği hassas, duygusal ve romantiktir. Derin duygulara sahiptir. Çevresindeki her olaya duygusal yaklaşır.

Oğlak kadını da duygusal, düşünceli ve sabırlıdır. Bu yanlarıyla birbirlerine büyük ölçüde benzerler.

İki taraf da sevdikleri zaman yapacakları fedakarlığın sınırı yoktur.

Güven konusunda aynı beklentiler içindedirler. Güvenmek isterler ve güvenmeleri de zaman alır.

Peki, yengeç erkeği, oğlak kadınının kalbine gerçekten girebilecek mi?

Oğlak Kadını Yengeç Erkeği Uyumu

Oğlak Burcu Kadını Aşk Hayatı

Oğlak burcu kadını, aşk hayatında sevdiği erkeği fazlasıyla sahiplenir, kendi istedikleri gibi biri olmasını isterler. Bir ilişkide dürüstlüğe ve nezakete oldukça önem verir. Partnerine güvenmeleri bir hayli zaman alır.

1. Aşkta Mantık ve Zekayla Hareket Ederler

Oğlak burcu kadını, ilişkide öncelikli olarak mantıklı davranmayı ön planda tutuyor.

Bir ilişkide yaşayabilecekleri olumsuzlukları ve riskleri hesaplayarak başlangıçta uzak dururlar. İlgilenmiyor izlenimi verirler. Gerekli güveni aldıklarında sıcak ve özenli olabilirler.

Her yaklaşımın öncelikle samimiyetini ölçerler, ikna edilmeyi beklerler.

2. Romantik Aşka İnanırlar

Aşkın bir gün biteceğine ve kalıcı olacağına inanmayanların aksine, aşkın varlığına ve insana kattıklarına olan inançları tamdır.

Kuru kuruya seviyorum demenin değil, aşkı her anlamda hissetmekten yanadırlar. Romantik sözler, davranışlar ve sürprizler aşırıya kaçmadıkça her zaman hoşlarına gidecek davranışların başında gelir.

3. Kıskançtırlar

Sevdikleri insanın kalabalık ve sosyal çevresinin fazla olmasından pek hoşlanmazlar. Sevdiğini kimseyle paylaşamazlar, düşüncesi bile çizgisinden kaymasına neden olabilecek zayıf noktalarıdır.

Güvensizlik izlenimi vermeden sevdikleri adamı sürekli bir göz hapsinde tutarlar. Davranışlarını, etrafla olan ilişkilerini gözlemlerler.

4. Uzun Süreli Ciddi İlişkiler İsterler

Çevrenizde uzun süreli bir ilişkiye sahip biriyle karşılaşırsanız oğlak burcu olması yüksek olasılıktır.

Hayatına aldıkları kişiyle ilk günden itibaren ciddi düşünerek, bu düşüncesinin doğruluğunu anlamayı uzun bir sevgililik dönemine yayarlar.

Partneri ile uzun soluklu bir ilişki yaşayacağından emin değilse bir anda bağlarını koparmaktan çekinmezler.

5. Sadıktır

En sadık olan burçlar arasında şüphesiz oğlak burcu gelmektedir.

İhanete uğrama ihtimalleri onlar için asla affedilir olmadığından, bu konuda çok hassas davranır ve kendilerine yapılmasını istemedikleri bu durumu asla karşı tarafa yaşatmazlar.

Hayatına aldıkları insana sonuna kadar bağlı kalır, kimsenin gururunu ve haysiyetini kıracak bir davranışta bulunmazlar, başkalarına kör ve sağır olurlar.

6. Yıkıcı Değil Yapıcı Taraflardır

Her olayda olduğu gibi aşk konusunda da karşılaştıkları her olumsuzlukta sakin kalarak durumu yatıştıran, karşılıklı kırılmalara sebep olmadan onarıcı taraf olan oğlak kadınlarıdır.

Kırılınca bir şeylerin eskisi gibi olmayacağına inanırlar, bu noktaya gelmemek için oldukça çaba sarf ederler ve çoğunlukla da başarılı olurlar.

Her ne kadar duyguları kontrol altında tutmaya çalışsalar da aşkta fedakarlığı en baskın olan taraflardır.

Tartışma esnalarında sakin olmak ve öfkeyi kontrol edip sorunları konuşarak çözmede çok başarılılardır.

Yorum Yazın

bodrum escort eryaman escort gaziantep escort gaziantep escort bayan porno
istanbul escort avcılar escort esenyurt escort mecidiyeköy escort beylikdüzü escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort şirinevler escort şişli escort