Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ağlamak

Rüyada ağlamak, sevince yorulmaktadır. Rüyada ağladığını gören kişi sevince, feraha, helal mal ve paraya, Allah’ın rahmetine kavuşur. Rüyasında ağladığını gören kişi büyük bir rahata çıkacak ve mutlu olacaktır.

Gözlerine dolan yaşın, dışarıya akmadığını gören; helal mal kazanır. Soğuk gözyaşı; üzüntüden feraha çıkmaya, sıcak gözyaşı; kederlenmeye işarettir. Cafer-i Sadık: “Ağladıktan sonra güldüğünü görenin eceli yakındır” diyor. Bazı tabirciler, sessiz sakin ağlamak; ferah ve sevinçtir demişlerdir. Bu defalarca tecrübe edilmiş bir rüyadır. Arkası mutlaka hayırdır. Rüyada ağlamak ünlü rüya tabircilerine göre;


Ünlü Tabircilerin Rüyada Ağlamak Yorumları

Ebu Saîd el-Vâiz

“Bir kimsenin rüyasında, tanıdığı bir kimsenin öldüğünü ve bundan dolayı da ağladığını görmesi; o rüyanın görüldüğü gibi çıkmasına, ölüm yönünden musibete ve üzüntülerin husulü ile tabir olunur. İnsanların vefat eden bir vali için feryat edip ağladıklarını ve elbiselerini yırttıklarını görmeleri; öldüğü görülen valinin insanlara zulüm yapacağına işarettir. “

Câfer-i Sâdık

“Rüyasında ağladığını ve sonra da güldüğünü gören kimsenin Allah bilir vefatı yaklaşmıştır.” İmam-ı Nablusî şöyle der: “Eğer rüyada ağlamak Allah korkusundan, Kur’an dinlemekten veya işlenen günahlara pişmanlıktan dolayı ise, rüyayı gören kimsenin üzüntülerinin yerini sevincin alması ile yorumlanır. Ağlamak, Allah’tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç kimseler için yağmur yağmasına işaret eder.” Yüksek sesle ve üstünü başını yırtarak ağlamak , rüya sahibinin uyanıkken de ağlamasına, Sessizce ağlamak yağmur ve berekete, rahmete ve Allah korkusuna, sevinç ve sürura delalet eder. 

Kirmani

“Bir kimsenin kendisini rüyasında ağladığını görmesi; o kimsenin çok sevineceğine, eğer ağlama bağırarak ah vah şeklinde ise bir musibete uğrayacağına, ağlamaktan dolayı gözlerinin yaşla dolu olduğunu ve fakat dışarıya çıkmadığını görmesi; helâlinden mal kazanacağına işaret eder. Gözlerinden akan yaşın sıcak olması; keder ve üzüntüye, sıcak olmaması ise üzüntülerin yerini sevincin alacağına delalet eder.”

Nablusi

Rüyada yüksek sesle bağırarak, yahut elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, cep ve yakasını yırtarak ağlaması, uyanıkken bu şekilde ağlaması ile tabir edilir. Eğer ağlaması Allah korkusundan, Kur’ân dinlemek veya günahlarını hatırlamak pişmanlığından dolayı ise, rüya sahibinin ferah ve sevinçli olması, hüzün ve kederinin gitmesi ile tabir edilir. Ağlamak, Allah’tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç olan kimseler için yağmur yağmasına delâlet eder.

Seyyid Süleyman

Rüyasında sakin sakin ağladığını gören, gamdan kurtulur. Bağırarak ağlamak; o mahalde oturanlar için iyi değildir. Musibet (felaket) habercisidir. Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını gören, muradına erer. Ağladığını fakat, gözlerinden yaş gelmediğini gören, ümit ettiği şeyde hayal kırıklığına uğrar. Ağladığı sırada gözlerinden yaş yerine kan geldiğini gören, elinden kaçırdığı fırsat yüzünden pişman olur. Günahlarına tövbe eder. Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Rüyasında tanıdığı bir insanın vefat etmesinden dolayı feryat ettiğini görenin rüyası, aynen çıkar. Ayrıca öldüğünü gördüğü kişi yüzünden felakete uğrar. Halk, kendisini ayıplar. Ahalinin vefat eden bir vali için feryat figan ağladıklarını görmek; o valinin zalim davranacağına işarettir. Halkın cenazesinin arkasından sükunetle ağladıklarını görmek ise, insanların bu vali sayesinde sevineceklerine delalet eder.


Rüyada Hüngür Hüngür Ağlamak

Rüyada hüngür hüngür ağladığını gören rüya sahibinin, sorumluluk sahibi bir birey olacağına, ailesine her şeyden daha çok önem vereceğine, eşiyle ve çocuklarıyla birlikte uzun, sağlıklı ve mutlu bir ömür geçireceğine işaret etmektedir.


Rüyada Sesli Ağlamak

Rüyada sesli ağlamak, yaklaşacak bir kötü habere işarettir. Rüya sahibinin büyük sıkıntılar çekeceğine yorulur. Ayrıca kişinin çok sevdiği birini unutamadığına, onunla tekrar birlikte olmak istediğine delalet eder. 


Rüyada Birine Sarılıp Ağlamak

Rüyada birine sarılıp ağlamak, şanslı ve zengin olmaya işarettir. Kişinin hayatının her konusunda çok şanslı olacağına, bir şans oyunundan büyük miktarda para kazanıp borçlarını kapatacağına işarettir. Kişinin yavaş yavaş mülk sahibi olacağına rivayet etmektedir.


Rüyada Sessizce Ağlamak

Rüyada sessizce ağlamak, yaşanacak felaketlere işarettir. Rüyayı gören kişinin çok sevdiği bir insanı kaybedeceğine, beklenmedik ölüm sonrası hayatının alt üst olacağına, uzun süre kişinin kendisine gelemeyeceğine delalet etmektedir.


Rüyada Başkası İçin Ağlamak

Rüyada başkası için ağladığını görmek, rüya sahibinin çok iyi işlere gireceğine, bu işlerden büyük miktarda maddi kazanç elde edeceğine, hayatı boyunca maddi sıkıntı yaşamayacağına, hayatını bolluk ve bereket içerisinde sürdüreceğine, mal ve mülk sahibi olacağına işaret etmektedir.


Rüyada Çocuğunun Öldüğünü Görüp Ağlamak

Rüyada çocuğunun öldüğünü görüp ağlayan rüya sahibinin, çocuğunun çok iyi yerlere geleceğine, kendisini gururlandıracak işler yapacağına, toplumda çok sevilen ve saygı gören birisi olacağına, iş hayatında çok başarılı olacağına delalet etmektedir.


Rüyada Ağlayarak Uyanmak

Rüyada ağlayarak uyanmak, çok sevineceğiniz bir haber alacağınız demektir. Neşeye, mutluluğa, feraha işarettir. Bir müddet sıkıntı içinde kaldıktan sonra hak ettiğiniz refaha, mutluluğa kavuşacaksınız şeklinde yorumlanır. Yaşadığınız sıkıntılardan kısa süre içinde kurtulacağınız anlamına gelir.


Rüyada Çok Ağlamak

Rüyada çok ağlamak, iç dünyanızda yaşadığınız bir takım sıkıntılarınızı çevrenize yansıtmamak adına davranışlar sergileyeceğinize işaret etmektedir. Kişinin başına gelecek güzel şeylere, hayırlı olaylara ve mutlu olmaya delalet etmektedir.


Rüyada Ağlamak Neye Delalettir

  • İyi Haber
  • Rahmet
  • Sevinç
  • Mutluluk
  • Neşe 

Rüyada Ağlayan Birini Görmek

Rüyanızda bir kişinin ağladığını gördüyseniz hayatınızda büyük bir ferahlık yaşayacaksınız demektir. Kötü günler artık geride kalacak ve güzel günlere mutlulukla adım atacaksınız. Başarılarınız artacak hayatınız düzene girecektir. Rüya sahibinin hayatına bembeyaz bir sayfa açarak yeniden başlayacağına da işaret eder.


Rüyada Ağlayan Bebek Görmek

Rüyada ağlayan bebek görmek, rüya sahibinin arkasından dualar aldığını ve çevresindekilerinin gözünde büyük bir itibar sahibi olduğu şeklinde yorumlanır. Ayrıca hayırlı işlerle uğraşıp mükafatını alacağına delalet eder.

Rüyada ağlamak kişinin, dertlerinin ve sıkıntılarının onu yıprattığı için mutsuz ve huzursuz olacağı demektir. Rüya sahibinin zorlu bir süreç içerisinden çıkacağına, huzura kavuşacağı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda bazı yorumculara göre rüyada ağlamak, kişinin zorlu bir süreç içerisine gireceğine bu durum içinden aile büyükleri yardımıyla çıkacağına rivayet etmektedir.


Rüyada Sevinçten Ağlamak

Rüyada mutluluktan ağlamak, rüya sahibinin çevresine verdiği sözleri yerine getirdiğine, onların güvenini sağladığına, aynı zamanda güzel ve sevindirici haberler alacağına işaret eder. Sevinçten ağladığını gören kişinin, özel hayatının istediği şekilde gittiğine, sevgilisi tarafından sevildiğini; ailesinin huzurunun yerinde olduğuna yorulur.

Rüyada sevinçten ağlamak, helal yollardan kazanılan kazanca, gönülden istenilen duaların gerçekleşeceğine, rüya sahibini mutlu günlerin bekleyeceğine delalet eder. Kazancı artan rüya sahibi hayırlı yatırımlar yapacağına, sıkıntılı günleri geride bırakacağına, her daim şükür edeceğine yorulur. İslami açıdan ise Allah’ın kişiye yardım edeceğine, mutlu günlerin çok yakında olduğuna yorulur.


Rüyada Hıçkırarak Ağlamak

Rüyada hıçkıra hıçkıra ağlamak, kişinin karşısındaki insanların duygu ve düşüncelerini önemsemeyen biri olduğuna işaret eder. Ailesine ve çevresindeki insanlara eziyet etmeye çalışan, bu düşünceleri onlara aşılayan despot birine yorulur. Rüyada hıçkırarak ağlamak, rüya sahibinin içindeki sıkıntılara dayanamayıp, dertlerini, tasalarını bu duygularla dışarıya attığına yorulur.


Rüyasında Bağırarak Ağlamak

Eğer bir kimse rüyasında bağırarak ve haykırarak ağlıyorsa, bulunduğu yerin halkının bir musibete uğrayacağına yönelik tabirde bulunulur. Rüya sahibinin ailesinde çok büyük sıkıntılar yaşayacağı tartışmaların olacağı şeklinde tabir edilir. Bu durumda rüya sahibi yaşayacağı sorunlara karşı olgun davranmalıdır.


Rüyada Ağlama Sesi Duymak

Rüyada ağlama sesi duyduğunu görmek, rüya sahibini heyecanlandıran güzel gelişmelerin yaşanmasına delalet eder. Bu gelişmeler genellikle kişinin dualarının kabul olacağı ve muradına ereceği tabir edilir.


Rüyada Gözyaşı Dökmek

Rüyada gözyaşı döktüğünü görmek, kişinin sıkıntılarının geride kalarak sevindirici haberler alacağına, aile içi huzurun sağlanacağına ve mutlu günlerin çok yakında olduğuna tabir eldir. Rüyada gözyaşı dökmek, güzel olaylar yaşama delalet eder.


Rüyada Ağlamak İsteyip Ağlayamamak

Rüyada ağlamak isteyip ağlayamamak, rüya sahibinin sıkıntılı günler geçireceği, işinden olacağı şeklinde tabir edilir. Bu durum rüya sahibinin umutlarını yıkacak kadar devam edeceğine işaret eder.


Rüyada Ağlamanın Diğer Halleri

Ağlamadığı halde göz yaşı akıttığını gören kimsenin rüyası ise; onun muradına ereceğine yorumlanır.

Ağladığını fakat gözlerinden yaş akmadığını gören kimse ise; ümit ettiği şeyden ümidinin kesileceğine yorumlanır.

Ağlarken gözlerinden yaş değil kan aktığını gören bir kimsenin rüyası ise; elinden kaçırdığı bir fırsata üzüleceğine işaret eder. Ayrıca bu kimsenin işlediği günahlardan ötürü tövbe etmesi gerektiğine işaret eder.


Rüyada Ağıt Yakmak

Rüyada ağıt yakmanın anlamı, sorumsuzluktur. Rüya sahibinin sorumsuzlukları yüzünden ekmeğinden olacağına işaret eder. Rüyada ağıt yakmanın tabiri, rüyayı görenin görevlerini yerine getirmemesi sonucunda işinden olacağı ve çok sevdiği bir kişinin vefat edeceği şeklindedir.

Rüyada ağıt yakmanın yorumu, hayırlı olarak nitelendirilmez. Rüya sahibinin maddi, manevi çok zor günler yaşayacağı ve bu durumdan dolayı ciddi ruhsal sorunlar yaşayacağı şeklindedir.


Rüyada Sevilen Bir Kişi İçin Ağıt Yakmak

Rüyada sevdiği bir kişi için ağıt yakmak, rüya sahibinin çok değer verdiği birini kaybedeceği ve bunun sonucunda ruhsal sıkıntılar yaşayacağına yorumlanır. Rüyada sevilen bir kişi için ağıt yakmak, kötü olaylara yorulur.


Rüyada Cenaze Evinde Ağıt Yakmak

Rüyada cenaze evinde ağıt yakmak, rüyanın geçtiği evde çok büyük sorunlar yaşanacağına alamet eder. Ayrıca kişinin huzursuz ve mutsuz olacağına da işaret etmektedir. Hanede huzurun bozulacağına yorulmaktadır.


Rüyada Ağıt Yakan Birini Görmek

Rüyada ağıt yakan birini görmek, rüya sahibinin başarılı işlerle uğraşıp ailesini gurrulandıracağına delalet eder. Rüya tabiri yorumcularına göre rüyada ağıt yakan birini görmek, kişinin Allah yolunda ilerleyeceğine, başarılı işlere imza atacağına yorulur.


Rüyada Ölü İçin Ağıt Yakıldığını Görmek

Rüyada ölü için ağıt yakıldığını görmek, rüya sahibinin acı dolu bir olay yaşayacağına işaret eder. Rüyada ölü için ağıt yakmak, rüya sahibinin çok başarılı birisi olduğuna işaret eder.

Rüyada ağıt yakmak ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız.

BilgiSelf.com / Rüya Tabirleri

Yorum Yazın

bodrum escort