Samsung Tarafından “Samsung Money” İsimli Bir Banka Kartı Tanıtıldı

Apple, geçtiğimiz sene Goldman Sachs ile ortaklık kurarak “Apple Card” isminde bir kredi kartı duyurmuştu. Huawei ise birkaç ay önce Apple’ın ardından giderek “Huawei Card” isimli yeni bir kart piyasaya sürdü. Şimdi ise sıra Samsung’a geldi ve Güney Koreli teknoloji devi, “Samsung Money” isimli banka kartını tanıttı.

Samsung, yeni banka kartı için The Bancorp Bank ile ortaklığa gitti. Bu ortaklık ile Samsung Money kartı talep edenlere bir Mastercard banka kartı gönderilecek. Apple’ın kredi kartı Apple Pay’e bağlı olduğunu gibi, Samsung’un da yeni banka kartı Samsung Pay ile entegre bir şekilde çalışmaktadır.

Samsung, kullanıcıların bu kartı Samsung Pay aracılığı ile talep edebilmelerine olanak tanıyor. Bu sayede oldukça kolay bir şekilde şirketin banka kartını alabiliyorsunuz. Talep ettiğiniz fiziksel kart elinize ulaşana kadar ise dijital kartı başvurunuz ile anında kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Samsung Pay uygulamasını talep ettiğiniz Samsung Money kartınızın bakiyesini kontrol etmek, yapılan işlemleri takip etmek, şüpheli satın alımları işaretlemek ve kartı bazı durumlarda engellemek için kullanabilirsiniz.

Samsung, tanıttığı yeni banka kartının şu an için bir hesap ücreti talep etmediği belirtiyor. Ayrıca şirket ilerleyen zamanlarda kullanılabilecek ve aynı zamanda Samsung satın alımlarında da kullanılabilecek ödül puanları vaat etmektedir.

Bunun yanında Samsung Money kartının belirli 55.000 ATM’den herhangi birinde kullanıldığında ücret alınmadığı da belirtiliyor. Samsung’un yeni banka kartı birkaç ay sonra satışa sunulacak. Ancak şu anda da halihazırda bir bekleme listesi mevcuttur.

“Samsung Tarafından “Samsung Money” İsimli Bir Banka Kartı Tanıtıldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yazın