Sony, ABD’deki Protestolar Nedeniyle PlayStation 5 Etkinliğini Erteledi

Sony, 4 Haziran Perşembe günü yapılması planlanan ve PlayStation 5 oyunlarını sergileyeceği tanıtım etkinliğini ertelediğini açıkladı. Resmi PlayStation Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada ABD’nin birçok bölgesinde gerçekleşen protesto ve ayaklanmaları örnek göstererek “önemli seslerin duyulmasını sağlamak” için etkinliği erteledikleri duyuruldu.

Sony’nin paylaştığı tweette, “4 Haziran’da yapılması planlanan PlayStation 5 etkinliğini ertelemeye karar verdik.” denmektedir. Aynı zamanda şu sözlere de yer veriliyor: “Dünya çapındaki oyuncuların PS5 oyunlarını görmek için heyecanlı olduklarını anlasak da, şu anda kutlama zamanı olduğunu düşünmüyoruz ve şimdilik geride durmak ve daha önemli seslerin duyulmasına izin vermek istiyoruz.”

Sony bu etkinliği ilk olarak geçtiğimiz hafta açıklamıştı. Etkinlikte PlayStation 5 için geliştirilmekte olan bazı oyunların ön gösterimini yapacakları yaklaşık bir saatlik video sunumu gerçekleştirilmesi planlanmıştı. Sony, şimdiye kadar bu oyunlara dair bir şey paylaşmadığı için bu etkinlik önemliydi ancak ertelenmek zorunda kaldı.

Sony’nin Twitter’dan yaptığı paylaşımda etkinliğin ne zamana ertelendiğine dair bir bilgi verilmiyor. ABD’nin birçok kentinde olan protestolar sona erene kadar muhtemelen bu etkinlik gerçekleşmeyecek.

Sony, bu ertelenmeyi duyurmadan birkaç saat önce ise Twitter hesabından şu paylaşımı yapmıştı: “Siyahi topluma karşı sistemik ırkçılık ve şiddeti kınıyoruz. Empati içeren bir gelecek için çalışmaya devam edeceğiz. Ayrıca siyahi içerik oluşturucularımız, oyuncularımız, çalışanlarımız, ailelerimiz ve arkadaşlarımızla birlikte duracağız. #BlackLivesMatter.”

Siyahi insanlara karşı yapılan ırkçılığa dikkat çekmek ve bu insanlar ile empati kurmaya yönlendirmek için Sony, Perşembe günü düzenlenmesi planlanan etkinliği bir sonraki duyuruya kadar ertelediğini açıkladı. Sony, bu etkinlik için ilerleyen zamanlarda yeni bir tarih paylaştığı zaman sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Sony, ABD’deki Protestolar Nedeniyle PlayStation 5 Etkinliğini Erteledi” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yazın