Terazi Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu kadını, tutkulu, pozitif ve dışa dönüktür. Her zaman cazibe ve güzellikten yanadır. Son derece havalı ve entelektüel bir karakteri vardır. Tüm ilişkilerinde barışı ve uyumu dengede tutmaya çalışır. İyi bir dinleyici ve zekidir. Işıltılı, çekici ve enerji doludur.

Terazi burcu kadını özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Terazi Burcu Kadını Genel Özellikleri

 • 23 Eylül – 22 Ekim
 • Hava
 • Pembe, Yeşil
 • Cuma
 • Venüs
 • Koç , Yay
 • 4, 6, 13, 15, 24
 • Yaratıcı, entelektüel, barışçıl, insancıl
 • Kararsız, kırılgan
 • Romantizm, denge, yardım etmek,
 • Düşüncesizlik, adaletsizlik, boş konuşma

Terazi Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

1. Uyumludur

Terazi burcu kadını, sosyal hayatlarında yeni girdikleri her ortama kolay bir şekilde uyum sağlarlar. Karakter olarak birçok insana çekici gelen bir yanları vardır. Yeni tanıştıkları insanlara ve sevdiklerine karşı çok güler yüzlüdürler. Onlara samimiyetle yaklaşırlar. Bu onun en belirgin olumlu özelliğidir.

2. Eğlencelidirler

Terazi kadınları eğlenceli bir arkadaş, sadık ve çok hoş bir eş olabilirler. Partilere katılmaya, dans etmeye, oldukça farklı, hatta ekstrem heyecanlar yaşamaya bayılırlar. Arkadaşlarıyla birlikte eğlencenin dibine vurmaktan büyük keyif alırlar.

3. Özeldir

Onlarla yaşamak çoğu zaman zor olsa da onlarsız bir hayat düşünemezsiniz. Sizin neşe ve huzur kaynağınızdır aslında. Kaybetmekten çok korkacağınız ve kaybettiğinizde çok üzüleceğiniz karakterlere sahiptirler.

Onunla ilk tanıştığınız andan itibaren bir de bakarsınız ki hayatınızın en önemli parçalarından biri oluvermiş. Onun hep yanında olmak, hep güldürmek ve mutlu etmek, her zaman hayatınızda olmasını istersiniz.

Kaybetmekten çok korktuğunuz en değerli mücevherlerinizden biri oluverir bir anda. İki top dondurma gibi, biri siz, biri o, beraber aynı külahta yan yana durmak istersiniz bütün hayatınız boyunca.

Bakışlarıyla, sözleriyle, tavırlarıyla, adeta gerçek bir bağımlılık yaratırlar. Onlardan kolay kolay kopamazsınız. Onlara çok kolay bağlanabilirsiniz ama bir kere bağlandığınızda, bu bağımlılıktan kurtulmak hiç kolay değildir.

4. Önyargıları yoktur

Yeni tanıştıkları insanlara karşı önyargısızdır ve iyi niyetle yaklaşır. Olumludurlar ve bir sorun olduğunda samimiyetle çözmeye çalışırlar.

5. Zekidir

Kıvrak bir zekaya sahiptirler. Bu özellikleri yaptıkları işlerde ve bulundukları her ortamda oldukça dikkat çeker.

6. Komiktir

Zekalarını yaptıkları esprilerle belli ederler. Komiktirler ve insanları güldürmeyi severler.

7. Cesurdur

Cesur ve gözüpektir. Korkularının üzerine giderler.

8. Sanatçı Bir Ruha Sahiptir

Sanata ve bilime karşı oldukça ilgili ve yeteneklidirler. Farklı bir kişiliğe sahiptirler ve bunum bilincinde oldukları zaman kendilerini geliştirmekten büyük zevk duyarlar.

9. Oldukça Bakımlıdır

Kendilerine özen gösteren kadınlardır. Bakım yapmayı ve güzel görünmeyi severler.

10. Yardımseverdir

İnsanlara, hayvanlara ve yardıma ihtiyacı olduğunu düşündükleri herkese yardım etmeyi çok severler. Duygusal, naif ve empati yeteneklerinin güçlü olması onları yardımsever yapar.

11. İyi Bir Dinleyicidir

Karşılarındaki kişiyi çok dikkatli ve özenle dinlerler. Herkese yardımcı olabilmek için ellerinden geleni yaparlar. Destekleyicidirler ve çok iyi empati kurarlar.

12. Rekabetçidir

Savaşçı bir içgüdüye sahiptirler. Rekabetten hoşlanırlar ve rakiplerini alt etmekten büyük zevk duyarlar. Bunu onurlu ve adil bir şekilde yaparlar. Hiç kimseyi haksızlığa uğratmazlar. Savaşarak, emek vererek kazanmak isterler. Mücadele etmeyi, sınırları zorlamayı ve kendilerini her an geliştirmeyi bir ilke haline getirmişlerdir.

13. Pes etmezler

Kaybettiklerinde aslında sadece kaybetmiş olurlar. Bunun onları etkilemesine, yolunda bir engel oluşturmasına izin vermezler. Önlerine bakarlar ve hiçbir şeyin sonu olmadığının farkındadırlar.

14. Açık sözlüdür

Terazi kadını çok açık sözlüdür. Dobra kişilikleri bazen yanlış anlaşılmalarına sebep olabilir ama onları iyi tanıyan kişiler tarafından söyledikleri sözleri ne anlamda söyledikleri anlaşılır.

15. Duygusaldırlar

Çok duyarlı, hassas ve şeffaftırlar. İstedikleri zaman sımsıkı kapalı bir kutu, istedikleri zaman da herkesin okuyabileceği açık bir kitap olurlar.

Yalnızlıktan korkarlar, ancak yalnız kalmaktan çekinmezler. Gerektiğinde kimseye ihtiyaçları yoktur. Ancak sevdikleri insanların, onları yalnız bırakmalarından korkarlar.

16. Güçlüdürler

Kendilerini yaptıkları işe tam anlamıyla adarlar. Her zaman ve her şey için hep en iyisini isterler. Mümkünse eğer yardım almaktan çekinmezler ama bunu genelde tercih etmezler. Bir şeyleri tek başlarına başarabilmek onlar için önemli bir tatmin kaynağıdır.

17. İradesi güçlüdür

İradesi yüksek insanlardır. Kendilerini nerede frenlemeleri gerektiğini iyi bilirler ama bazen dipsiz kuyuya taş attıkları da olur. Bazen bunu bilerek yaparlar. Kendilerini denemekten, sınırlarını zorlamaktan çekinmezler.

Her şeyi en ince detayına kadar hesap ederler. Risk almaktan çekinmeseler de temkinlidirler. Korkusuz değildirler, ama korkularının onları engellemesine asla izin vermezler.

18. Ailesine bağlıdır

Terazi burcu kadını, eğlencelidirler ve bunu aile ortamına yansıtmaktan çok hoşlanırlar. Ailesindeki kişileri oldukça güldürürler ve çok eğlendirirler. Onlarla şakalaşmaya ve onları esprilerinin konusu yapmaya bayılırlar.

Ailelerine çok bağlıdırlar ve onlara her konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyarlar. Aileleri için ellerinden ne geliyorsa yaparlar. Ailesine ve arkadaşlarına hediyeler almaktan, onları yemeğe çıkarmak ya da güzel bir gün yaşatmak için programlar hazırlamayı severler.

19. Düzenli ve Titizdir

Dağınıklıktan hoşlanmaz her şeyin belirli bir düzen içerisinde olmasını ister. Kendi oluşturduğu düzenin bozulmasından hiç hoşlanmaz, yaşadığı ortamı kendisi dekore etmek ve düzenlemek ister. Kullandığı eşyaların temiz ve kendisine ait olmasını ister. Ev hayatında kişisel bakımına özellikle dikkat eder.

20. Mental açıdan güçlüdür

Kendilerini tedavi edebilme gücü olan Terazi kadınları sadece kendilerini değil, aynı zamanda psikolojik sorunları olan birçok insanı dinleyerek onlara da yardımcı olabilirler.

Sorunlara karşı çözüm odaklıdırlar ve bu sayede hem kendilerine hem de sevdiklerine çok iyi bir şekilde yardım ederler.

Psikolojik ve mental açıdan sorunları olduğu zamanlar bile güçlü duruşlarından hiçbir şey kaybetmezler, bütün dertlerin geçici olduğuna inanırlar ve kendilerini rahatlatırlar.

21. Kendine vakit ayırır

Her zaman partilere katılmayı, kalabalık ortamlarda arkadaşlarıyla eğlenmeyi ya da gezmeyi istemez. Evinde kalmak, kendini tanımaya çalışmak ve kendisiyle ilgili yeni şeyler keşfetmekte onun eğlence anlayışına dahil olan şeylerdir. Kendisiyle baş başa kalmaktan hoşlanan bir yapısı vardır.

Canının sıkıldığı durumlarda her zaman insanlarla beraber olmayı istemez. Sadece heyecanlı ya da özel bir şey yapmaktan çok, kendi kendiyle vakit geçirebileceği ve yeni bir dans öğrenebileceği gibi basit ama zevkli bir eğlence anlayışı vardır.

Terazi Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

1. Kararsızdırlar

Terazi burcu kadını, bir şeyi yapmaya ya da almaya çok heveslenip, ertesi gün sanki o şeyi hiç istememiş gibi davranabilir. Seçimlerinden çoğu zaman emin olamaz ve çok çabuk fikir değiştirir. Kararsızlıklarına rağmen oldukça mantıklıdırlar. Bu onun en belirgin olumsuz özelliğidir.

2. Sevdiğini Belli Etmez

Sevgilerini açık açık göstermezler. Ama bu insanlara değer vermedikleri anlamına gelmez. Bu konuda oldukça ketumdurlar. Aslında sevdikleri kişiye çok fazla değer verirler ancak bunu belli etmekten pek hoşlanmazlar ya da isteseler de belli edemezler.

3. Dengesizdir

Ayran gönüllü ve kararsız olmaları onları dengesiz yapan en önemli karakter özelliklerinden biridir. Duygusal anlamda çok hızlı mod değiştirirler. Bir dakika önce gülerken, bir dakika sonra sinirli olabilirler. Ya da asla tahmin etmeyeceğiniz şeyler için sinirlenebilir ya da abartılı tepkiler verip, hiçbir şey olmamış gibi davranabilir.

4. Çok Açık Sözlüdür

Bazen kırıcı olabilecek kadar açık sözlü bir yapıları vardır. Dobra tavırları karşılarındaki kişileri incitebilir ve bu nedenle ilişkileri zedelenebilir.

5. Egosu Yüksektir

Kendilerini çok severler, bazen bunu abartıp kibirli ve yüksek egolu davranabilirler. Kendilerini övmekten hoşlanırlar.

6. Umursamazdır

Takıntılı kişiler olmalarına rağmen, ciddiye alınması gereken bazı konularda oldukça umursamaz olabilmektedirler.

7. Şımarık ve Bencildir

Yüksek egoları, ben merkezli yaşamalarına sebep olur. İstedikleri bir şeyin olmaması onlar için dünyanın sonu gibidir. Bu yüzden isteklerinin yerine gelmesi için her yola başvurabilirler ve sonunda teşekkür dahi etmeyebilirler.

Terazi Burcu Kadını Anlaştığı Burçlar

İkizler

Bir dengesiz İkizler kadını, bir dengesiz Terazi erkeği. İki dengesiz bir araya geldiğinde, dengeyi sağlayan yine Terazi olacağını söyleyebiliriz. İkili bol eğlenceli bir birliktelik yaşayacaklardır. Çünkü birbirlerini bu kadar iyi tanıyan iki burç daha yoktur.

Tüm dengesizliklerine ve farklılıklarına rağmen rahatlıkla uyum sağlayabilecek burçlardır. Sadık olmalarının yanı sıra, ketum olmalarına ve tüm sosyalliklerine rağmen içlerine kapandıkları zamanlarda dahil, birbirlerini anlarlar ve birbirlerinin ihtiyaç ve isteklerine göre ilişkilerini düzenlerler.

İlişkilerine önem verirler, bile isteye ilişkilerini yıpratma yoluna gitmezler. Ne kadar kırıcı davranırlarsa davransınlar, birbirlerine olan bağlılıkları ve sevgileri kuvvetlidir.

Peki, bu ilişki evliliğe doğru gidebilir mi?

 Terazi Kadını İkizler Erkeği Uyumu

Koç

Koç ve Terazi aşk anlamında birbirleri için yaratılmış diyebileceğimiz iki burçtur.

Karmaşık yapılara sahip bu iki burç, bir çok yönden oldukça zıtlardır ancak tam olarak zıt kutuplar birbirini çeker örneğidirler.

Sosyalleşmeyi ve eğlenmeyi severler, risk almaktan korkmazlar ve oldukça güçlü karakterlere sahiptirler.

Her ikisi de paylaşımcı ve uzlaşmacı insanlardır ve bu özellikleri sorunlarını çözmede ve ilişkilerindeki tüm problemlerin kolay bir şekilde çözülmesini sağlar.

Ortak bakış açıları, ortak eğlence anlayışları onların sıkıcı olmayan bir ilişki yaşamalarını sağlar. Her zaman ilişkilerini nasıl canlandıracaklarını bilirler.

Peki, bu ikilinin sağlam bir ilişkisi olabilir mi?

 Terazi Kadını Koç Erkeği Uyumu

Terazi Burcu Kadını Aşk Hayatı

Terazi burcu kadını, aşk hayatında oldukça romantik ve sevdiğine sadıktır. Kendini her zaman samimi bir şekilde ifade eder ve gerektiği zaman ilişkisi için fedakarlık yapmaktan çekinmez.

1. Romantiktirler

Romantizmi çok sever ve partnerinden de bu anlamda bir beklenti içine girerler. Anılara değer verirler ve sevdiği kişiyle yaşadığı her anın özel olmasını isterler. Romantik hediyeler ve sevdiği ile birlikte vakit geçirmek onun için oldukça anlamlıdır.

2. Bireyseldirler

Terazi kadını bağımsızlıktan hoşlanır. Kişisel alanının kendi istekleri dışında ihlalinden hoşlanmaz. Partneriyle olan ilişkisinde bu çizgiye saygı göstermesini ister.

Ona göre bireyin kendi ayakları üzerinde durup, güçlü bir şekilde yaşaması gerekir. Partneriyle bir bütün olmayı, ancak ayrı ayrı bireyler olarak da kalmayı ister.

3. Samimidirler

Terazi kadını sempatik, konuşkan, cana yakın ve kibar olması sayesinde karşısındaki kişiyi kolayca etkileyebilir. İyi niyetlidir ama olaylara Polyanna gözüyle bakmaz.

İyi bir gözlemcidir. Karşısındaki kişiyi iyi bir şekilde tanımak için birçok farklı yola başvurabilir. Onu her haliyle tanımak ister.

Doğru muhasebelerde bulunabilmek için önyargısız ancak temkinli yaklaşır. Sadece gözlemlerinden emin olduğu zaman ciddi bir ilişki içerisine girer.

Partnerine gözü kapalı güvenmek ister. Partneri bir kez onun güvenini kazandıysa, kolay kolay sarsılmaz.

4. Fedakardırlar

Sevdiği kişiye çok yakın ve açık olur, ona çok değer verir, sahiplenir ve onun için elinden ne gelirse yapar.

Nankör değildir, yeri geldiğinde en büyük zorlukları bile sevdiği kişi için aşar. Engellere göğüs gerecek kadar, fedakar ve cömerttir.

5. Açık sözlüdür

Son derece açıktır. Partnerinin de kendisine aynı şekilde açık olmasını ister. Hiçbir şeyi içinde tutmaz, sorunlarını konuşarak ve dürüstçe çözmek ister. Bir şeyi gizleme gereği duymaz, istekleri konusunda yalan söylemez.

6. Beklentileri yüksektir

Terazi kadınına göre vefalı bir ilişki kurabilmek ve ilişkilerini bu şekilde yürütebilmek için emek sarf etmek gerekir. Uzun soluklu bir ilişki için dürüst ve açık olunması gerekir. Ancak tek taraflı vefakarlık olmaz, bu yüzden çok çaba gösterir ancak partnerinden aynı çabayı göremezse ne kadar severse sevsin, yollarını ayırmaktan çekinmez.

7. Hediyeleri çok severler

Basit şeylerle bile mutlu olabildikleri için maddi değil, manevi değeri olan hediyelerin anlamı onlar için daha büyüktür.

Her hediyeyi beğenmeyebilirler, özel olmasını isterler. Karşısındaki kişi için dünyadaki tek kadın olduğunu hissetmek ister.

Ona böyle davrandığınız zaman, siz de onun için dünyada tek olacaksınızdır.

Onu mutlu etmek için alacağınız küçük bir hediye, sizinle ilgili düşüncelerini olumlu yönde etkiler. İnce düşünceye önem verirler ve hediye onlar için bunun bir göstergesidir.

8. Sakin aktivitelerden hoşlanırlar

Eğlenceyi çok seven bir yapısı olsa da partneriyle birlikte kitap okumaktan, piknik yapmaktan, doğa yürüyüşlerinden ya da bir film izlemek gibi günlük ve rahat aktiviteler onların mutlu bir gün geçirmesi için yeterlidir.

Büyük ve şatafatlı etkinlikler yerine birlikte yapacakları eğlenceli bir temizlik günü bile onları oldukça mutlu edecektir.

9. Elit zevkleri vardır

İlişkilerinde birlikte gelişebileceği bir partneri tercih ederler. Birlikte yeni bir hobi edinmek, yeni şeyler öğrenmek, farklı şeyler öğrenmek ve ilginç deneyimler yaşamak onlar için bir ilişkinin olmazsa olmazlarındandır.

Daha önce gitmediği bir tiyatro, konser ya da bir yarışma ilişkilerine heyecan katan şeylerdir. Birlikte yeni bir dans öğrenmek, yeni bir dil öğrenmek, bir kültür gezisine çıkmak, yeni yerler keşfetmek onların ilişkilerinde yaşamaktan çok hoşlanacakları şeylerdir.

Sıkılmayacağı ve hep daha fazlasını yaşamak isteyeceği bir ilişkide olmak ister. Samimi, rahat ve heyecanlı bir ilişki yaşamayı arzular. Güzel sözlerden, hoş jestlerden ve arkadaş tadında bir ilişki onun için yaşayabileceği en güzel ilişki şeklidir.

Yorum Yazın

bodrum escort eryaman escort gaziantep escort gaziantep escort bayan porno
istanbul escort avcılar escort esenyurt escort mecidiyeköy escort beylikdüzü escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort şirinevler escort şişli escort