Turkcell Superonline Upload Hızını 20 Mbps’e Çıkardı!

Bugün Turkcell, Superonline kullanıcılarının upload hızını arttırdı. Çoğu abonenin upload hızı 20 Mbps’e yükseldi.

Konu ile alakalı Turkcell Superonline henüz bir açıklama yapmadı. Twitter üzerinden yapılan paylaşımlara bakacak olursak Superonline abonesi olan kişilerin hızının arttığını görüyoruz. Ancak Superbox aboneleri ve Superonline altyapısını kullanan başka sağlayıcı aboneleri böyle bir yükseltmeye tabii tutulmamış. Bu upload hız artışının ne kadar bir süre devam edeceği ise bilinmemekte.

Bütün dünyayı kısa bir süre içerisinde etkisine alan koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülkede hayat durma noktasına geldi, sokaklar bomboş. Çoğu insanın vaktini evde geçirmek zorunda kalmasından dolayı upload hızı büyük bir önem taşıyor.

Maalesef upload hızı, Türkiye’de çok sıkıntılı bir konu. Kullanıcılar yıllardır düşük düşük upload hızından şikayetçi. İnternet Servis Sağlayıcıları (İSS) ise maliyetlerin gün geçtikçe artacağı ve alt yapının bu trafiğe yetersiz kalacağını öne sürmekte.

Turkcell Superonline, upload hızını yükselterek evde kalmamız gereken bu zorlu dönemde aboneleri için önemli bir gelişme sağlamış oldu. Bu durum ilk başta öğrenciler ve çalışanlar olmak üzere Superonline kullanıcılarına büyük fayda sağlamış oldu.

Evde kalmak zorunda olduğumuz bu zor günlerde, dijital eğitimin aksaklığa uğramaması, dijital iş yerlerinde kesintisiz bir çalışma ortamının sürdürülebilmesi ve oyuncuların bağlantı sorunları yaşamaması için ilk başta Türk Telekom olmak üzere bütün internet servis sağlayıcılarının download ve upload hızını arttırması gerekiyor.

Kaynak

Yorum Yazın