Volkswagen T-Roc’un Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

Volkswagen T-Roc’un Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

Volkswagen’in bundan iki yıl önce test sürüşlerini yaptığı, eni SUV modeli T-Roc Türkiye’de satışa sunuldu.
VW internet sitesinde edinilen bilgiye göre Highline modeli ile Türkiye pazarına giriş yapan T-Roc 192 bin lira fiyatla Doğuş otomotiv satış noktalarında yerini aldı.

Bundan iki yıl önce Almanya’da bir sokaka ilk  kez görüntülenen T-roc ülkemizde de resmen satışa sunuldu. Kompak Crossover olan araçta ilk bakışta dikkat çeken detaylar; “ayna hizasından başlayıp aracın bagaj kapağında aynı hizada son bulan krom kaplama, farlar ile sis farları arasındaki küçük ızgaraya yerleştirilmiş gündüz led farları” dikkat çekiyor.

Çift renkli tasarım

T-Roc 12 farklı renk seçeneği ile alınabilecek. Renginin yanında aracın A sütunlarında siyah, flaş kırmızı, metalik kara meşe ve saf beyaz renkleri tercih edilebilecek. Aracın üzerinde bulunan tavan çıtası ise hokey sopası şeklinde yapılmış. Kapı altları ve ön tampon bitim yine krom ile kaplanan araçta xenon farlar tercih edilmiş.

Işık paketi

T-roc sahip olduğu aydınlatma ışık paketleriyle trafikte hemen kendini belli edecek. Ön tampon üzerinde standart olarak bulunan gündüz sürüş farklarına entegre edilmiş sinyaller bulunuyor. Ayrıca aracın arka sinyalleri, stop farları, geri vites ve arka sisler led ışıktan yapılmış.

Gösterge paneli

Aracın dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi ise 10.30″ inç genişliğindeki tft ekranlı, yüksek çözünürlüklü dijital gösterge paneli. Ekranda devir hızı, hız göstergesi, hararet ve akıt göstergesi bulunurken, bir yanda da adaptif ekranda navigasyonu kullanmanıza izin veriyor. sadece navigasyon değil, ortadaki ekranı istediğiniz gibi kişiselleşirebiliyorsunuz.

Orta multimedya ekranı

T-Roc ile standart olarak sunulan AppConnect*, akıllı telefon uygulamalarınızı bilgi ve eğlence sisteminizin dokunmatik ekranına yansıtmanıza olanak tanıyan üç yenilikçi teknolojiden oluşmaktadır. MirrorLink™ uygulamaları, Apple’dan CarPlay ve Google’dan Android Auto üç arayüz seçeneği sunan ilk marka olarak dikkat çekiyor.

Performans ve motor

Araçta 1.5 litre hacminde TSI ACT 150 beygir gücünde motor ve 7 ileri DSG otomatik şanzuman bulunuyor.

Yorum Yazın