Yay Burcu Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu, bağımsız bir çizgiye sahiptir ve özgürlük onun için oldukça önemlidir. Duygusal zekası, mizah anlayışı ve sevgi dolu kalbi ile oldukça uyumludur. Dürüstlüğü ile bilinir ve yalan söylemekten nefret eder. Entelektüel, meraklı, eğlenceli yanları sizi kendisine çeker.

Yay burcu özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Yay Burcu Genel Özellikleri

 • 22 Kasım – 21 Aralık
 • Ateş
 • Mavi
 • Perşembe
 • Jüpiter
 • İkizler, Koç
 • 3, 7, 9, 12, 21
 • Hırslı, şanslı, ahlaklı, iyimser, hevesli, açık fikir, çok yönlü, idealist, cömert, mizahşör
 • Obur, tembel, huzursuz, sorumsuz, iyimser, dokunaklı, sabırsız
 • Özgürlük, seyahat, felsefe, açık havada dolaşmak
 • Yapışkan insanlar, kısıtlı olma, mantıksız teoriler, ayrıntılar

Yay Burcu Olumlu Özellikleri

1. Özgürlüğüne düşkündür

Özgürlüğüne bu kadar düşkün olması kendine güvendiğini ve kendi ayakları üzerinde durabildiğini gösterir. Her işi kendi başlarına yapmak isterler ve genelde başarılı da olurlar. Özgür yanları onları başarıya götürür.

2. Keyifli ve neşelidir

Oldukça renkli bir kişiliğe sahiplerdir.  Her zaman keyifli olmayı bilir. Bulunduğu durum çok kötü olsa dahi gülmeye çalışır ve neşesinden ödün vermez, hayatı çok fazla önemsemez. Neşeli yapısı sayesinde etrafındaki herkesi kendine çeker. Güler yüzü morali bozuk olan kişilere bile iyi gelir.

3. Eğlencelidir

Her durumda eğlenebilirler, eğlenmekten çok zevk alırlar. Hayatları genel olarak mutlu olmakla geçer.

Oldukça şakacı bir yapıları vardır, mizah anlayışları çok gelişmiştir. Kaliteli espriler yapabilirler ve en ince espriyi bile anlayabilirler.

Bir kişi yay burcuyla beraberken asla sıkılmaz hatta zamanın nasıl geçtiğini anlamaz bile, yaşadıkları anın bitmesini hiç istemezler.

4. Yeniliklere açıktır

Öğrenmeye ve yeniliklere her zaman açıktırlar. Sürekli olarak bilgilenmek, bir işe el atmak ve kendini geliştirmek isterler. Bu özellikleri sayesinde pek çok konuda bilgi sahibi olurlar.

Farklı şeyler onları daha fazla cezbeder. Yeni olan şeyleri mutlaka denemek ve tecrübe etmek isterler.

Gelenekten oldukça uzak kişilerdir. Eskiye bağlı kalmaktan hiç hoşlanmazlar.

5. Pozitiftir

İlk olarak olayların iyi tarafına bakarlar ve ona göre davranırlar. Ön yargı onlara göre değildir.

Negatif düşündükleri zaman kötülüğü çağırdıklarını düşünürler, bu konuda haksız da sayılmazlar. Çoğu konuda başarılı olmalarının sebebi budur. İyimser davranırlar ve başaracaklarına inanırlar.

Hayatı ve yaşamayı çok severler. Ne yaşarlarsa yaşasınlar umutsuzluğa kapılmazlar ve hayat ile bağlarını koparmazlar. Her zaman tutunacakları bir dal vardır.

Bu enerjilerini dışarıya da yansıtırlar, çevrelerindeki kişilerin bu güzel enerjiden etkilenmemesine imkan yoktur. Pozitif görüşleri dış görünüşlerine bile yansır, bulundukları durum, konum ne olursa olsun gülmeyi elden bırakmazlar. Her olaya gülerek yanıt verirler, sakin kalmayı becerebilirler.

6. Enerjiktir

Asla bitmeyen bir enerjiye sahiplerdir. Bu enerjik yapıları onları çok mutlu eder. Hayattan zevk almasını bilirler, boş vakit geçirmezler ve her anlarını dolu dolu geçirirler. Enerjileri hayatı soluksuz yaşamalarına yardımcı olur.

Çevredeki insanlar yay burçlarını her zaman mutlu, enerjik ve pozitif görür. Onlar üzgünken dahi bunu diğer insanlara belli etmezler, içlerine atmazlar ancak diğer insanların motivasyonunu ve enerjisini düşürmek istemezler. Genel olarak enerjileri düşük olmadığı için bu durum çok nadirdir.

7. Şanslıdır

Burçlar dünyasının en şanslı burcu tabii ki yay burcu olabilir. Şans onlarla beraberdir, bu durum pozitif olmaları ile de bağdaştırılabilir. Kötüyü çağırmadıkları için şans yüzlerine güler ve ellerini attıkları her işte başarılı olurlar.

Bu durumun kendileri de farkındadır ve ona göre davranmasını bilirler. Şanlı olmalarında gezegenlerin payı da vardır. Jüpiter bolluğu ve bereketi temsil eder.

8. Sportiftir

Oldukça sportif bir yaşama sahiplerdir. Sporu hayatlarından asla çıkarmazlar, çok yoğun olsalar dahi spor yapmaya devam ederler. Bu sayede sağlıklı ve hoş görünümlü bir vücuda sahip olurlar. Spor onları her zaman ayakta tutar, dinç olmalarını sağlar ve heyecan dolu aktiviteler yapmalarını sağlar.

9. Hayal gücü gelişmiştir

Konu ne olursa olsun her zaman uçuk bir fikirleri vardır. Kendileri oldukça mutlu bir yapıya sahip oldukları için mutluluklarını hayal güçlerine yansıtırlar ve çok farklı fikirler ile çıkarlar.

10. İyi niyetlidir

Genel olarak insanlara çok çabuk güvenir ve onlar hakkında kötü bir şey düşünmez. Her zaman iyi niyetle yaklaşırlar. Akılları kötülüğe çalışmaz.

Hemen güven duymaları zarar görmelerine neden olabilir ancak iyi niyetli olmaları hep iyilikle karşılaşmalarına neden olur. İyilik eden iyilik bulur sözünün en güzel karşılığı yay burçlarıdır.

11. Sosyaldir

İnsanları seven, onları güzel geçinen ve çabuk kaynaşan kişilerdir. Yabancı bir ortamda asla sıkıntı çekmezler, hemen arkadaş bulurlar ve eğlenmeye başlarlar. Güzel enerjileri etraflarının her zaman dolu olmasını sağlar. Kalabalıkta olmaktan çok hoşlanırlar. Sosyal etkinliklere bayılırlar, eğlenceli ne varsa yay burçları da oradadır.

12. Konuşkandır

Bulundukları bir ortamda en çok konuşan ve ön plana çıkan kesinlikle yay burcudur. Farklı konular hakkında uzun sohbetler etmeye bayılırlar.

Her konu hakkında bir fikirleri vardır ve bu fikirlerini insanlarla paylaşmaktan büyük zevk alırlar. Düşüncelerini paylaşmaktan asla çekinmezler, kimin ne diyeceğini umursamazlar.

Konuşma tarzları da çok tatlıdır. Ses tonları ile herkesi kendilerine çekebilirler. Özellikle seçtikleri konuların farklılığı, çevrelerindeki insanları oyalamaya yetecektir, sanki büyülenmiş gibi yay burcunu dinleyeceklerdir.

Neşeli bir ruh halleri olduğu için anlatım şekilleri de genelde neşeli ve komik olur. Espri seviyeleri oldukça yüksektir. En ince espriyi bile anlayabilirler. Ortamda en çok şaka yapan, herkesi güldüren kesinlikle onlardır.

Yaratıcı oldukları için etraflarındaki insanlara komik hikayeler anlatabilirler, bu özellikleri sayesinde asla yalnız kalmazlar. Onunla oturan bir kişinin canı asla sıkılmaz çünkü mutlaka konuşacak bir konuları olur. Görmüş, geçirmiş biri olduğu için gezdiği ve gördüğü yerleri mutlaka anlatacaktır.

13. İyi bir dosttur

Gerçek birer arkadaşlardır. Asla arkadan iş çevirmezler, kötü niyetle yaklaşmazlar ve sadece iyi gün dostu olarak kalmazlar. Arkadaşlarının her anında yanlarında olurlar, kötü günlerinde mutlaka destek çıkarlar, yardımlarına koşarlar. Dostlarını düşünmeden bir işe kalkışmazlar. Hayatta en önem verdikleri şeylerden biri hiç şüphesiz dostluktur.

14. Nahif ve sakindir

Kavga etmekten nefret eder ve kavga ettiği zaman kendini çok huzursuz hisseder. Oldukça nahif insanlardır, kavga ve gürültüden hoşlanmazlar. Küs kalmayı da beceremezler, kısa bir sürede affederler. Birine karşı asla kin besleyemezler. İyi niyetleri ve pozitif yanları onları affetmeye zorlar.

15. Meraklı ve kültürlüdür

Öğrenmeye açık ve meraklı yapıları sayesinde her konu hakkında bilgi sahibi olabilirler, yani oldukça kültürlü kişilerdir. Kendilerini geliştirmekten asla bıkmazlar, yaşları kaç olursa olsun kültür bilgilerine ekleme yaparlar. Özellikle çok gezmeleri ve görmeleri sayesinde farklı kültüler hakkında da bilgi sahibi olabilirler.

16. Analitik zekası yüksektir

Önlerine konulan her işi rahatlıkla kavrayabilirler. Çoğu zaman başarılı bir hayata sahip olurlar.

Karşılarındaki kişinin herhangi bir işi bir kere anlatması yeterlidir, hemen anlarlar ve soru sormaya bile gerek duymazlar.

Hatta bazı işlerde sadece izlemeleri bile yeterli olacaktır. İzlerler, öğrenirler ve uygulamaya dökerler. Bu sayede çoğu işlerini kısa sürede tamamlarlar.

17. Cömerttir

Oldukça cömert bir kişiliğe sahiplerdir. Hatta biraz savurgan olduklarını söyleyebiliriz.

Paraya çok fazla önem vermezler. Hayatlarında paradan çok daha fazla önemli şeyler vardır ve para kazanmak, harcamak her zaman ikinci, üçüncü planda kalmıştır.

Eğer yardıma muhtaç birisi varsa mutlaka yardımda bulunurlar, istedikleri bir şey varsa hiç düşünmeden alabilirler.

Genelde eğlenceli şeylere, gezmeye, kıyafete para harcamayı severler. Para harcarken bencilce davranmazlar, hayatta hiçbir zaman bencil biri olmazlar. Kendilerine bir şey alırken mutlaka ailelerini, arkadaşlarını ve sevdiklerini de düşünürler. Hediye almaya bayılırlar, birinden hediye almakta onları çok mutlu eder.

18. Sorumluluk sahibidir

Sorumluluklarını bilen kişilerdir, onlara verilen görevi layığıyla yaparlar ve zamanında teslim ederler. Yay burcuna bir iş verdiyseniz en temiz, düzenli ve doğru haliyle geri alacaksınız demektir.

Sorumluluğu çok ufak bir şey dahi olsa onu büyütür ve önem verir. Görevini yerine getirmeden rahat hareket etmeye başlamaz.

19. Girişimcidir

Girişim denince ilk akla gelecek olan isimlerden biri yay burcudur. Yeni olan ne varsa bilmek, el atmak isterler ve genellikle başarılı olurlar.

Tıpkı kendilerinde olduğu gibi çevrelerine de motivasyon, güzel enerji, başarı ve yükselme isteği aşılarlar.

20. Çok yönlüdür

Genelde iki işi bir arada yürütme özelliğine sahiplerdir, kavrama özellikleri oldukça geliştiği için hiç zorlanmazlar. İkisine de rahat bir şekilde adapte olabilirler ve başarıyla sonuçlanır. Boş durmaktan nefret ederler.

21. Gezmeyi sever

Genel olarak gezmeyi en çok seven burçlardan biridir. Gezmek, yeni yerler keşfetmek tam onlara göredir. Asla yorulmazlar ve sıkılmazlar.

Tarihi ve modern dokuları incelemekten, bilgi almaktan büyük zevk alırlar. Yeni yeni kültürler öğrenmeye çalışırlar.

Bir yay burcuna hayalinin ne olduğunu sorduğunuz zaman muhtemelen dünyayı gezmek cevabını alırsınız. Her zaman bir seyahat planları vardır, bavulları her zaman hazırdır. Gittikleri yerlerde yeni insanlar ile tanışırlar ve sosyal ortamlarını genişletirler.

22. Ders almasını bilir

Yaşadıkları kötü olaylar onlar için sadece geçmişte kalmış bir hata ve gelecek için ders olarak kalır. Bu sayede yaptıkları hataları bir daha yapmazlar ve geçmişe takılı kalmazlar.

Her şeyde bir hayır vardır demesini bilirler ve bu sayede hiçbir şey onları kolay kolay yıkamaz.

23. Temiz ve Düzenlidir

Evlerinin her zaman temiz ve düzenli olmasını isterler, dağınık bir ortamda asla duramazlar.

Mutlaka en az haftada bir temizlik yaparlar, temizlik yapmaktan çok mutlu olurlar. Bu sayede kafalarının içini boşaltırlar, üstlerindeki yükü hafifletirler.

24. Ailesine Düşkündür

Ailesine çok önem verirler hatta çoğu zaman kendilerinden çok ailesini düşünür. Ailesinin mutluluğu için çok fazla riske girebilir ve fedakarlıkta bulunabilir.

Yay Burcu Olumsuz Özellikleri

1. Aşırı iyimserdir

Her olaya çok fazla iyimser yaklaşırlar, neredeyse hiç kötüyü düşünmezler ve nedenle herhangi bir önlem almazlar. Çünkü hep iyi şeyler olacağına inanırlar. Polyanna gibi olduklarını söyleyebiliriz.

Bu durum gerçekleri görmelerine engel olur. Hep iyi şeyleri görmek bir süre sonra kötü olaylara karşı yabancılaşmaya ve böyle bir durumla karşılaşınca bocalamaya neden olur. Bu yüzden bu kadar iyimser olmak onlar için çok da iyi değildir.

2. Gürültücüdür

Eğlenceden, müzikten ve dans etmekten oldukça keyif alırlar. Her ne kadar insanları rahatsız etmek istemeseler de bazen eğlencenin dozunu fazla kaçırabilirler. Çoğu zaman bu rahatsız edici boyutlara gelebilirler.

3. Aşırı ilgi ister

Özellikle sevdikleri kişilerden çok fazla ilgi bekler fakat kimi zaman yakın çevresi için oldukça bunaltıcı olabilir.

4. Kaprislidir

Genelde çabuk kapris yapabilirler. Özellikle ilgi konusunda yada başka istedikleri şey olmadığında sinirli ve trip atan bir yapıya bürünebilirler.

Bu özellikleri çekilmez olmalarına neden olabilir. Çünkü kaprisi fazla abartıp nedensiz yere olayı büyütürler.

5. Sabırsızdır

Bir şeyi yada kimseyi asla uzun süre bekleyemezler, hemen sıkılırlar ve sinirlenirler. Bir olayın hemen olmasını yada bir şeyin hemen alınmasını isterler.

Sabırsız oluşları fazla enerjik ve hareketli olmalarından gelir. Ancak bu konu yüzünden hayatlarında başarısız olabilirler.

6. Sıkılgandır

Bir işi uzun süre devam ettiremez, hemen sıkılır ve yeni bir işe başlamak ister. Pek çok konuda bilgi sahibi olması ve deneyimlemesi bu sayede olmaktadır.

Sıkılgan olması bir noktada hiçte iyi bir özellik değildir. Çabuk sıkıldığı için yaptığı işlerin sonunu göremez yada ilerleyemez, işleri yarım kalır.

Bulunduğu ortamlar içinde geçerlidir. Bir yerde uzun süre duramaz, sıkılır ve bunalır. Hayatta bir şeye kesin olarak bağlanamaz, hep bir eksiklik hisseder.

7. Savurgandır

Parayı nasıl kullanacaklarını bilemezler, ellerine para geçtiği zaman hemen harcama isterler bu yüzden birikim yapamazlar ve gelecekte sıkıntı çekme ihtimalleri artar.

8. Bağlanamaz

Genelde ikili ilişkilerde iyi değildir, birine bağlanmak ve hayatının tamamını onunla geçirmek oldukça zor bir karardır.

Evliliği düşünmez, beraber olduğu kişiyi zor durumda bırakabilir. Özgür ruhlu olduğu için partnerini görmezden gelip kafasına göre takılabilir, ilişki insanı değildir.

9. Kafasına buyruktur

Her şeyi kendi başlarına becerebileceklerini düşünürler, genelde kimseye akıl danışmazlar ve yardım almazlar.

Kafalarına buyruk bir yapıları vardır. Bu durum hayatta yalnız kalmalarına ve bir süre sonra desteklenmeyen biri olmalarına yol açabilir.

Kendi bildiklerini okudukları için riskli işlere bulaşabilirler, tehlike peşlerini bırakmayabilir.

10. Açık sözlüdür

Açık sözlü olmak kötü bir şey değildir aksine ne kadar dürüst ve güvenilir biri olduğunu açığa çıkartır ancak yay burçları bu konuda aşırıya kaçabilir.

Çoğu zaman açık sözlüyüm lafının arkasına saklanıp fazla ağır konuşabilirler, pot kırma konusunda ustadırlar.

Özellikle eleştirmeyi çok sever ve dozunu ayarlayamaz, bazen kırıcı olabilir hatta söylememesi gereken şeyleri herkesin içine söyleyebilir.

11. Keyif düşkünüdür

Keyiflerine fazla düşkün olmaları bazen sorumluluk sahibi biri olmalarının önüne geçer ve görevlerinden uzaklaşırlar.

Keyifleri istediği gibi davranmaktan çok hoşlanırlar, hayatı çok fazla dikkate almazlar.

Günü yaşarlar ve onlar için önemli olan yaşadıkları andır. Bu kadar fazla keyif meraklısı olmaları hayatta sıkıntı çekmelerine neden olabilir.

Yay Burcu Hangi Burçlarla Anlaşır?

İkizler

Eğlence konusunda bir numara olan yay, ikizler ile bu konuda çok iyi anlaşacaktır. İkisi de eğlenceden eğlendirmekten çok iyi anlarlar, beraberken sıkılma ihtimalleri neredeyse hiç yoktur.

Gürültülü bir arkadaşlık olacaktır, kahkahalar, bitmek bilmeyen sohbetler bu ikilinin yanında olacaktır. Keyiflerine düşkün oldukları için beraber saatlerce keyif çatabilirler. Bu ikili bir araya geldiği zaman mutluluklarına mutluluk ve enerjilerine enerji katarlar. Pozitif enerjileri etrafa yayılır.

Koç

En az yay kadar risk almasını seven, tehlikeden tehlikeye koşan bir burç varsa o da koçtur. İkisi de gözü kara ve kafalarının dikine giden insanlardır. Beraber bir maceraya atılırlarsa başlarına gelmeyecek şey kalmaz ancak beraber çok eğlenirler.

Tüm meydan okumalara karşı çıkarlar ve yapamazsın denenin üstüne giderler. İki maceraperest harika bir dostluk kuracaktır, enerjileri asla bitmez ve hayattan zevk almayı asla bırakmazlar.

Yay Burcu Aşk Hayatı

Yay burcu, aşk hayatında çift karakterli yapısı ortaya çıkar. Kafası karışıktır ve ne yapacağını, nasıl bir karar vereceğini bilemez. İlişkinin ilk döneminde partnerine bağlanma problemi yaşayabilir. Aşkına oldukça sadıktır ve partnerinden de sürekli ilgi bekler.

1. Kafası karışıktır

Aşk onlara göre değildir. Aşık oldukları zaman allak bullak olurlar mantıklı düşünemezler ve bu durumdan nefret ederler. Bu yüzden ciddi düşünmekten korkarlar ve her zaman bu konularda geri planda dururlar.

Kafasının içi aşk hayatında asla boşalmaz, nasıl davranacağını bir türlü bulamaz ve daima ilişkilerini sorgularlar. Eğer kendilerine zarar geldiğini hissederlerse ilişkilerini bitirebilirler.

Beraber oldukları kişi ilişkilerinin nereye gittiğini sorarsa, büyük ihtimalle yay burcu bu sorudan kaçacaktır çünkü vereceği bir cevabı yoktur. Bu sorunun cevabını kendisi de bilmiyor olabilir.

2. Aşk hayatı hareketlidir

Genel olarak aşk hayatları çok hareketlidir, ne zaman ne olacağını kendileri bile kestiremez.

Birine bağlı kalmak onlar için çok zordur bu yüzden durmadan bir değişim, ayrılma, barışma söz konusudur. Bu yüzden de sabit bir ilişkileri hiçbir zaman olmaz.

Korkusuz ve kendi içlerinde bazı kurallara sahip oldukları için ilişki içinde sıkıntı yaşayabilirler. Rutine dönüşmüş bir aşk hayatı kesinlikle ona göre değildir.

3. Bağlanma problemi yaşar

İlişkilerde yaşadığı en büyük problem bu olabilir, bağlanma konusunda sıkıntı yaşarlar.

Özgür ruhları yüzünden birine tam anlamıyla bağlanmaları çok zordur ya da çok zaman alabilir. Bunun için çok sevmeleri gerekir. Çok sevdikleri zaman bu problemi aşabilirler ve bazı noktalarda fedakarlık yapmaya başlayabilirler.

4. Dürüsttür

Doğruyu söylemek çok riskli de olsa aralarını bozulacağını bilse de yine yalan söylemeyi tercih etmezler. Bu yüzden ilişkilerde çok güvenilir bir partner olurlar. Kesinlikle arkadan iş çevirmezler.

Yaptıkları hataları dürüstçe partnerlerinin yüzlerine söyleyecek kadar cesurlardır.

Dürüst olmalarından dolayı asla sıkıntıya düşmezler hatta bu özellikleri sayesinde bazı hatalardan yırtabilirler.

5. Romantik ve sevecendir

İlişkilerde oldukça romantik olurlar. Eğer çok sevdikleri biriyse onu mutlu etmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır.

İlişkilerde ufak şeylere takılmazlar. Ben hediye aldım o neden almadı deyip küsmezler. Hayatın kısa olduğunu ve böyle gereksiz küslüklere gerek olmadığını düşünürler. Bu da istediklerinde ne kadar mantıklı ve olgun biri olduklarını gösterir.

Sevdiklerine romantik sürprizler yapmaya bayılırlar. Güzel sözler her an ağızlarından çıkabilir. Tatlı ve sevecen bir yapıları vardır. Partnerini istemeyerek kırdığında nasıl gönül alacağını bilir.

6. Özgürdür

Çok özgür ruhlu kişilerdir. Yani bağlılık konusunda çok sıkıntı çekerler.

Kısıtlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Kısıtlandıklarını anladıkları an ilişkiyi düşünmeye başlarlar.

İlişkilerde birbirine bağlılık, haber verme, izin isteme bunlar gayet normal olaylardır. Ancak yay burcu yaptığı işleri haber vererek yada izin alarak yapmak istemez, genelde kafasına göre takılır ve partnerine sonradan haber verir.

Bu durum herkesin kaldırabileceği bir şey değildir. O yüzden ilişkilerde özgürlük, kısıtlanma sıkıntıları yaşayabilir.

7. Evliliği düşünmez

Genelde bir ilişki içinde olsalar dahi evliliği çok zor düşünürler. Evliliği düşünmek için çok sevmeleri gerekir, kolay kolay birini sevmeleri de çok zordur.

Doğru kişiyi bulmak ve onunla bir ömür geçirmek isterler. Bu süreçte çok fazla ve farklı kişiler ile deneyim kazanabilirler.

Doğru kişiyi bulana kadar uzun uğraş vermeleri gerekir. Bu kişiyi buldukları zaman içlerinde gerçek aşığı, sıcaklığı ortaya çıkartacaklardır.

Evlilik, hayatlarında her zaman ikinci hatta üçüncü planda olur. Rahatlarına düşkün oldukları için evlenip bunu bozmak istemezler, sorumluluk sahibi de olsalar belli bir yaşa kadar evlilik sorumluluğunu almakta zorluk çekerler.

8. İlgi ister

Sevdikleri kişinin hep kendileriyle ilgilenmesini beklerler ve yeterli ilgiyi göremezlerse sinirlenirler.

Kıskanç bir yapıya sahiplerdir ve partnerlerinin başka bir şeyle ilgilendiği görürlerse kıskançlık krizine girebilirler.

9. Çekicidir

Dış görünüşlerine oldukça önem veren yay burcu oldukça çekicidir. Partnerini nasıl etkileyeceğini bilir ve istediğini mutlaka elde eder.

10. Bencil olabilir

Normal hayatlarında çok bencilce hareketler sergilemeseler de aşk hayatlarında sergileyebilirler. Bazen sadece kendilerini düşünürler ve kendi istekleri doğrultusunda hareket ederler.

Bu genelde ilişkilerinde uzun bir dönem geçtikten sonra ortaya çıkmaya başlar. Genelde karşısındaki kişinin ne istediğini, düşüneceğini ve hissedeceğini önemsemeden hareket etmeye başlar.

İçindekileri patavatsız bir şekilde dışarıya aktarabilir. Bu bazen doğallık ve samimiyet olarak algılansa da bazen ilişkide kavgalara yol açabilir. Bu konuda kendini dengelemesi gerekir.

11. Destek çıkar

Partnerine konu ne olursa olsun destek çıkar, yanında olur ve yardımına koşar. Ellerinden ne geliyorsa yapmaya çalışırlar. Sevdikleri kişileri mutlu etmek ve rahatlatmak için yapmayacakları bir şey yoktur.

Partnerinin kötü anlarında mutlaka yanlarında olurlar, asla kaçmazlar hatta olayın daha fazla üstüne giderler, nasıl düzeltebiliriz diye yol aramaya başlarlar.

Bir yay burcunun beraber olduğu kişi bu konuda çok şanslıdır çünkü zorda kaldığında yardım edecek bir sevgiliye sahiptir.

12. Rahattır

Kısıtlanma ve fazla sık boğaz edilmekten nefret ettikleri için karşı tarafa bunları asla yapmazlar. Partnerlerini sıkmazlar ve kısıtlamazlar, gayet rahat bir aşk hayatı süreceklerdir.

Bu tarz nedenlerden dolayı çıkan kavgaları çok gereksiz bulmaktadırlar. Genelde kafalarının rahat olmasını isterler ve her şeyi fazla kafaya takmazlar, düşünmezler.

Partnerine gözü kapalı güvenmek ister. Birbirine aşık kişilerin ufak sebeplerden dolayı kavga etmesini asla anlamazlar.

Yorum Yazın

bodrum escort eryaman escort gaziantep escort gaziantep escort bayan porno
istanbul escort avcılar escort esenyurt escort mecidiyeköy escort beylikdüzü escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort şirinevler escort şişli escort