Youtube Müzik Akışı Servisi 22 Mayıs’ta Geliyor!

YouTube‘un uzun bir süredir özel bir müzik akışı hizmeti sunması bekleniyordu. Şirket şimdi, önümüzdeki hafta için planlanan YouTube Müzik‘in gerçek başlangıcıyla planlarını resmi olarak duyurdu.

22 Mayıs‘ta YouTube, ücretsiz olarak sunulacak müzik yayını hizmetini resmi olarak yayınlayacak ancak elbette bazı kısıtlamalarla birlikte gelecek. Bu kısıtlamalar arka plan oynatma ve reklamlar olacağını düşünüyoruz.

Bir YouTube Müzik Premium hesabı, her ay reklamları ve kısıtlamaları kaldırarak $9,99 (ABD doları) tutarında bir fiyatla gelecek, ancak Spotify‘ın aldığı ücretin iki katında bir fiyat. Bu nedenle, Google‘ın sunmayı planladığı diğer avantajları bekleyip bu fiyatın hakkını verip veremeyeceğine bakacağız. Ne yazık ki henüz müzik kütüphanesinin büyüklüğünü açıklayan resmi bir istatistik elimizde bulunmamaktadır.

youtube-müzik-22-mayıs

Resmi blog yayınında şirket, bağımsız Android ve iOS uygulamaları ve masaüstü oynatıcısı aracılığıyla sunulan akış hizmetinin benzersiz özelliklerinden bazılarını özetliyor. Gelişmiş bir arama, ismi bilmiyor olsanız bile belirli bir şarkıyı bulmanıza yardımcı olur; Dinamik ve olay başına çalma listeleri ve önerileri uyarlayan ve değiştiren yeni müzikleri keşfetmek için kişiselleştirilmiş ana ekran.

Zaten bir YouTube Red (yakında YouTube Premium olmak üzere) veya Google Play Müzik abonesiyseniz, YouTube Müzik Premium’u ücretsiz olarak alırsınız. Ancak, eğer üye değilseniz ve gelecekte pakete geçmeyi planlıyorsanız, tüm premium yayın hizmeti size $11.99‘a sunulacaktır.

İşte Hizmetin Sunulacağı Ülkeler

Hizmet başlangıçta ABD, Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika ve Güney Kore’de başlayacak ve yakında Avusturya, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Norveç, Rusya, İspanya İsveç, İsviçre ve İngiltere’ye açılacak. Daha ileride ise ülkemize gelmesini bekliyoruz.

[infobox color=”#999999″]Kaynak: https://www.gsmarena.com/youtube_is_finally_launching_music_streaming_service_on_may_22-news-31120.php[/infobox]

Yorum Yazın

bodrum escort