iQOO Neo5 Modelinin Resmi Render Görüntüleri Ortaya Çıktı

Vivo, iQOO Neo5 isimli akıllı telefon modelini 16 Mart tarihinde piyasaya sürecek. Bununla birlikte yaklaşan model ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi de iQOO Neo5 modelinin yüksek çözünürlüklü resmi render görüntüleri ortaya çıktı. Bu görseller, cihazın tasarımına bir ön bakış yapmamıza olanak tanımaktadır.

Ortaya çıkan görsellerde iQOO Neo5’in sahip olduğu renk seçeneklerini görmekteyiz. Bu doğrultuda cihaz mavi ve siyah geçişli bir renk düzenine sahip olacak. Ayrıca akıllı telefonda kamera deliğine sahip bir ekran yer alacak. Bununla birlikte bu ekranın 6,62 inç boyutunda, FullHD+ çözünürlüğünde ve 120Hz yenileme hızında bir Super AMOLED olması beklenmektedir.

Buna ek olarak akıllı telefonda ekran içine gömülü optik parmak izi sensörü yer alacak. Cihazın sağ kenarında ses ve güç düğmeleri bulunuyor. Üst kısımda herhangi bir giriş gözükmüyor. Aynı zamanda cihazın 3,5mm kulaklık girişine de sahip olmadığını belirtelim. Bağlantı noktası olarak USB Type-C portuna sahip olan cihazda harici hoparlör de yer alıyor.

Telefonun arka bölümünde sol üst kısımda büyük bir kamera modülü bulunmaktadır. Bu modül içerisinde üç kamera sensörlü dikey bir kamera kurulumu yer alıyor. Bu sensörler OIS destekli ana kamera, 13MP ultra geniş açılı kamera ve 2MP makro kamera şeklinde sunulacak. Bununla birlikte ekrandaki kamera deliği içerisinde ise özçekimler için 16MP ön kamera sensörü yer alacaktır.

Yaklaşan iQOO Neo5 modelinde 66W hızlı şarj desteğine sahip ve 4.400mAh kapasiteli bir batarya karşımıza çıkacak. Aynı zamanda akıllı telefon gücünü Snapdragon 870’den alacak. Bununla birlikte LPDDR4x RAM ve UFS 3.1 depolama birimi ile birlikte gelecek. Akıllı telefonun farklı RAM ve depolama seçenekleri ile satışa sunulmasını bekliyoruz. Bununla birlikte kutusundan Android 11 tabanlı OriginOS arayüzü ön yüklü olarak çıkacağını da belirtelim.

“iQOO Neo5 Modelinin Resmi Render Görüntüleri Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz