Burç Tarihleri – 2020 Burçların Yeni Tarihleri

Zodyak’ın 12 burcu hakkında tüm detayları tarih sıralamasına göre ele alacağız ve burç tarihleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları genel değerlendirmeleri ve yorumları ile birlikte bir araya topladık.

2020 Burçların Yeni Tarihleri
  • Koç Burcu – 18 Nisan – 13 Mayıs
  • Boğa Burcu – 13 Mayıs – 21 Haziran
  • İkizler Burcu – 21 Haziran – 20 Temmuz
  • Yengeç Burcu – 20 Temmuz – 10 Ağustos
  • Aslan Burcu – 10 Ağustos – 16 Eylül
  • Başak Burcu – 16 Eylül – 30 Ekim
  • Terazi Burcu – 30 Ekim – 23 Kasım
  • Akrep Burcu – 23 Kasım – 29 Kasım
  • Yay Burcu – 17 Aralık – 20 Ocak
  • Oğlak Burcu – 20 Ocak – 16 Şubat
  • Kova Burcu – 16 Şubat – 11 Mart
  • Balık Burcu – 11 Mart – 18 Nisan
  • Yılan Burcu – 29 Kasım – 17 Aralık

Koç Burcu (21 Mart – 20 Nisan)

Koç burcu ateş grubunda yer alan ilk burçtur. Koç burçları tam anlamıyla maceraya düşkündür. Hayatlarının olmazsa olmazı dinamiklik ve harekettir. Genel özelliklerinde en dikkat çekeni cesaretli olmalarıdır. Ne iş olursa olsun korkusuzca atılırlar. Liderlik vasfına sahiplerdir. Yanındaki kişilere yol gösterici olmayı severler. Başarı ve zafer çığlıkları atmak için hedeflerine giden her türlü yolu denerler. En kötü huyu sabırsız olmalarıdır. Her duruma sorgusuz sualsiz girişme durumu da sabırsız olmalarından kaynaklanan koç burçları, sabırsız olmalarından dolayı hata yapmaya müsaitlerdir. Fakat yönetici gezegeni Mars, onların kaybetmesine izin vermez. Özel hayatlarında son derece heyecanlı, aktif, yaratıcı yapıları vardır.

Koç burcu yaşadığı ilişkide samimiyet arar. Dürüstlüğe çok önem verir. Yalana asla tahammül edemez. Kafasından ne geçiyorsa direk söylemekten çekinmez. Bir şeylerin olmayacağını anladığı zaman ısrar etmez, önüne bakar. Ama meydan okumaktan da hoşlanır. Bazı durumlarda duygularını göstermekten zorlanabilir. Duygusallığını göstermek pek koça göre değildir.

Koç Burcu Özellikleri Nelerdir?

Boğa Burcu (21 Nisan – 21 Mayıs)

Boğa burcu toprak grubunda yer alan ve ne istediğini gayet iyi bilen burçtur. Hayatta her zaman amaçlarını sıralayarak ve isteklerini belirlemekte sıkıntı yaşamayan burçtur. Bir çok astrolog onlar için ‘zenginlik burcu’ ifadesini kullanır. Yönetici yıldızı Venüs’tür. Güzel sanatları, sevgiyi, güzelliği, neşeyi temsil eder. Boğa burcu da Venüs’ün temsil ettiği şekilde ilgi alanlarını geliştirir. Hayatındaki kişilere çok önem verir ve korumacı davranır. Korumacı, sahiplenici tavrı bazen boğa burçlarını baskı altına sokabilir. Çok sıcakkanlıdırlar ve hemen yeni dostluklar arkadaşlıklar kurabilirler. Kurdukları dostlukları yıllarca sürdürebilir ve sevdikleri kişiler için her şeyi yapmaya hazırlardır.

İlişkilerinde güvenli liman buldukları zaman asla kolay kolay vazgeçmezler. Hep güven ararlar. Çok sabırsızlardır. Bazen yavaş hareket ederler ve bu yavaşlıkları karşılarındaki insanı çileden çıkarabilir. Fakat ideal eş olabilirler. Toprak ve doğayı çok severler. Alıngan ve kırılgan yapıları yüzünden hassas ruha sahiplerdir. Bazen hiç beklemediğiniz durumlardan kırgınlıklar sergileyebilir ve gereksiz alınganlık bile yapabilirler. Bir boğa burcu ile evlilik düşünüyorsanız bu çok doğu karar olur.

Boğa Burcu Özellikleri Nelerdir?

İkizler Burcu (22 Mayıs – 22 Haziran)

İkizler burcu, hava grubu üyesidir. Son derece pozitif yapıya sahiptir. En belirgin özelliğini yönetici gezegeni Merkür’den alır. Bu da keskin zekasıdır. Ün yapmaktan, dikkat çekmekten çok keyif alır. Adlarını duyurabilmek için üretmek için savaşırlar. En çok ün yapmak için seçtikleri meslekler gazetecilik ya da yazarlıktır. Kıvrak zekalarının yanı sıra vazgeçmeleri gereken tek kötü yanları çok konuşmalarıdır. Enerji dolu olmaları nedeni ile enerjilerini atmak için çok konulurlar bu da bazen rahatsızlık verebilir. İletişim yeteneği gelişmiştir, herkes ile hemen iletişim kurabilirler. İkili ilişkilerinde çok hareketlidirler. Pasif öz güveni olmayan kişiler ile arkadaşlık kuramaz, geçinemezler.

Çok çabuk sıkılabilir. Kolay vazgeçer fakat çok akıllıdır. Doğru kişiyi bulduğu zaman aklını kullanır. Yalnız uzun ilişkilerden hoşlanmaz. Esnekliği ve değişikliği çok sever. Asla duygusallık ona göre değildir. Çok iyi annedir. Çocukları için yapamayacağı şey yoktur.

İkizler Burcu Özellikleri Nelerdir?

Yengeç Burcu (23 Haziran – 22 Temmuz )

Yengeç burçları temiz kalpli, iyi niyetli, merhametli yapıya sahiptir. Korumacı tavırları vardır, çok sabırlıdırlar ve çok şanslıdır. Duyguları çok sık değişiklik gösterebilir fakat hayatlarındaki kişilere karşı tutumları asla değişmez. En belirgin olumsuz özelliği aşırı dikkatsiz olmalarıdır. Genellikle orta boylu ve beyaz tenli olurlar. En anlaşamadıkları burç Oğlak burcudur. Aile hayatına çok önem verir ve özen gösterirler. Güven duymak ve saygı onlar için çok önemlidir.

Sorunları çok büyütür ve aşırı sulu gözlü olurlar. Bazı konularda fazlası ile takıntılı olurlar. Sevgili ya da eş olan yengeç sabırlı olmalıdır. Birden gereksiz endişelere kapılabilir. Karşısındaki insan yeterli açıklama yapmadığında üstüne gider. Aileye çok düşkündür. Koruyucu tavrı ile ailesini tüm kötülüklerden korur. Çocuklarına karşı ilgili ve şefkatlidir. Aşırı korumacı tavrı bazen boğabilir.

Yengeç Burcu Özellikleri Nelerdir?

Aslan Burcu (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Yönetici yıldızı güneştir ve ateş grubunun en güçlü burcudur. Burç sıralamasında 11 Ağustos – 16 Eylül aralığını kabul etse de, normal sıralaması 23 Temmuz – 22 Ağustos olarak kabul edilmektedir. Yeni tarihler değil, genel tarihler yorumlanır. Lider vasfına sahiplerdir. Organizasyon ve plan kurmak aslan burcunun işidir. En ufak detayı bile kaçırmadan, tüm yaratıcılıklarını kullanırlar. Her zaman en yükseğe çıkmak isterler ve bunu başarırlar. Elleri açıktır. Çalıştıkları her işin hakkını vererek, adından söz ettirirler. Kendini beğenmiş olarak gözükürler ve bu durum bazen etrafındaki kişileri rahatsız edebilir. Fakat aşırı pozitif yapıları sayesinde insanlar genellikle bu durumu görmezden gelir. Her ortamda kendilerini kabul ettirir ve saygı duyulan kişi olurlar.

Ateş elementine bağlı olduğu için hayat doludur. Her zaman gülme odaklıdır. Çok zorlayıcı sorunları bile çözebilecek güce sahiptir. Egoları çok yüksektir. Nelere ihtiyacı oldukları bilirler ve elde edene kadar savaşırlar. Kendi istekleri doğrultusunda başkalarını hiçe sayabilirler. Gezegen geçişleri esnasında arzularının şaşasına teslim olabilir. Bazen enerjileri etrafınızda ki kişileri hor görmenize neden olabilir. Enerji doğru kullanıldığında, sizi güçlendirir.

Aslan Burcu Özellikleri Nelerdir?

Başak Burcu (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak burcu toprak grubu üyesidir. Son derece titiz ve zekilerdir. Her ortamda temizliğe ve disipline önem verirler. Bazen temizlik konusunda aşırıya kaçabilir bu konuda çok fazla takıntılı olabilirler. Fakat ne var ki burçları titizlikleri ile her zaman gurur duyarlar. Hayatta en değer verdikleri şey beğenilmek ve herkes tarafından takdir edilmektir. Asla durdukları yerde durmaz, yükselmek için çaba sarf ederler. Bazen bazı konularda çekingenlik gösterebilirler fakat bu onların çalışma azmine engel olamaz. Asla kısıtlanmayı ya da bir işte kısıtlamayı sevmezler. Her zaman hedef odaklıdırlar. Bazı anlar içlerine kapanabilirler fakat bu yakın olduğu kişilere karşı cana yakın olmayacakları anlamına gelmez. Çok içine kapanık oldukları anda bile sevdiklerine karşı son derece sıcak davranırlar. Dağınık insanlara asla tahammül etmezler. Son derece tutumlu fakat asla cimri değillerdir. Hayatlarının her alanında ince detaylara takılı kalabilirler çünkü hep mükemmeli isterler.

Boğa ve Oğlak burcu arasında olan Başak burcunu toprak güçlü kılar. Günlük hayatında çok düzenlidir. Hayatlarında hiçbir şey yolunda gitmediği zamanlarda bile düzenlerinden ödün vermezler. Hedeflerine son derece bağlıdırlar. Ayrıntılar içinde kaybolurlar. Bazen çok eleştirebilirler. Verimlilik bilincine sahip kişilerdir. Yanındaki kişilere de mükemmeliyetçi olmaları için sürüklerler.

Başak Burcu Özellikleri Nelerdir?

Terazi Burcu (23 Eylül – 22 Ekim)

Hava grubuna üyedir. Terazi burçlarının en önemli ve en belirgin özelliği dengeli olmalarıdır. Yaşamlarında, ilişkilerinde her zaman dengeye önem verirler. Bir terazi burcuna yapılabilecek en büyük hata onu kısıtlamaktır. Lüks yaşamaktan ve güzellikten çok hoşlanırlar. Çok çabuk arkadaşlık kurabilir ve her ortamda kendilerini belli edebilirler. Her zaman her ortamda aranan kişiliğe sahiplerdir. Terazi burcu erkekleri çok çapkın olurlar. Onlar için yere bakan yürek yakan da diyebiliriz. Çapkın olmaları tabii ki çok sevmelerine engel olmaz. Aşık olduklarında çok sadık eş olurlar. Tam olarak sevdiler mi tam severler. Dış görünüşe aşırı önem verirler. Lüks ve pahalı giyinmeyi severler, karşısında ki insandan da bunu beklerler. Sevgisizliğe asla tahammülleri yoktur. Çok sevmek ve sevilmek isterler. Çoğunlukla zamanını sevgiye dayalı işlerde harcamayı severler. Çok saygılı ve zarif duruşları vardır. Herkesi etkileyebilen tavrı ile etrafındakilerin dikkatini çeker. Her ortamda kendini belli ederler. Sanatsal faaliyetler ile ilgilenmeyi severler. Genellikle beyaz tenli ve uzun boylu olurlar. Temiz olmaya özen gösterir ve çevresindeki insanlardan da bunu beklerler.

Adalet terazisininin sembolüdür. Her türlü meselede dengeyi kurabilirler. Dengeleri her şeyin çözülmesine yeter. Gezegen geçişleri esnasında ilişkilerde zemin hazırlar. Toplumsal meziyetlerin güçlenmesini sağlar. Son derece barış yanlısı ve adil duruşu vardır. Yalnız kalmak asla terazi insanına göre değildir, yalnızlıktan nefret ederler. Hayatlarında mümkün olduğunca barışı sürdürmeyi tercih ederler.

Terazi Burcu Özellikleri Nelerdir?

Akrep Burcu (23 Ekim – 21 Kasım)

23 Ekim – 21 Kasım tarihleri akrep burcu için kabul edilse de, yeni burç tarihi 24 Kasım – 29 Kasım aralığı yeni tarih olarak kabul edilmektedir. Aralarında 6 gün fark vardır. Su grubu üyesidir. Burçlar arasında en korkulan ve acıma duygusu olmayan burç olarak bilinmektedir. Akrepler son derece kararlı, inatçı ve intikam ateşi her daim içinde yanan burçtur. Göz korkutsa da her ortamda çekici ve cazibeli tavırları ile her ortama uyum sağlar, tüm dikkatleri üzerine çekebilir. Eğer bir akrep burcu umursamıyorsa, erteleme düzeyleri yükselir. En olumsuz özellikleri acımasız ve korkusuz olmalarıdır. Hırslıdır, her ne isterlerse istesin tuttuğunu koparırlar. Pes etmek asla onlara göre değildir. Kafalarına bir şey koyduklarında o yolda güçlerinin sonuna kadar mücadele ederler. Bazı durumlarda dur durak bilmez ve içlerindeki hırsı dizginleyemezler ise, kendilerine zarar verebilirler. En anlaşamadıkları burç koç burcudur.

Çok tutkuludurlar. İdealleri olan yapıları, araştırmacı özellikleri vardır. Çok kararlıdırlar. Bir şey hakkında karar aldıktan sonra hiç bir güç onları bu kararından caydıramaz. Evrenin kurallarını çok iyi bilmeleri nedeni ile, gerçekçi tutum sağlarlar. Bazı durumlarda çok yanlış anlaşılabilirler. Yüzleşmekten çekinilen bir tavrı ve gizemliliği vardır. Sürekli kendini geliştirir, dönüştürür ve üretir. Gezegen geçişleri sırasında duyguları çok yoğun yaşar.

Akrep Burcu Özellikleri Nelerdir?

Yay Burcu (22 Kasım – 21 Aralık)

Kendini beğenmiş olarak bilinirler ve insanları küçümserler. Onları tanımadığınız takdir de elektrik almanız imkansızdır. Zamanla tanıdıktan sonra onu sevebilirsiniz. Özgüvenleri çok yüksektir. Bazı yay burcu olan kişilerde kendini beğenmiş durumu en üst düzeyde olurken bazılarında dengelidir. Yeni şeyler öğrenmeyi, gezmeyi, keşfetmeyi ve araştırmayı severler. Ateş grubu üyesidir. Girişken yapıları vardır ve her alanda ünlü olmayı hedeflerler. Ellerinden asla bir şey kurtulmaz. Lider vasfına sahip olan yay burçları ikizler burcu ile asla anlaşamazlar. Arkadaş olarak yönetebilecekleri kişileri tercih ederler. Giyimleri dikkat çekicidir. Modayı takip etmek yerine, kendi modalarını yaratmayı severler.

Bazı durumlarda bir fikri olmasa da o konunun üzerine atlayabilirler. Jüpiter’in şansı sayesinde bilmediği işin üstesinden gelebilecek güce sahiptir. Ayakları yere sağlam basan bir burçtur. Her zaman her şeyin en iyisini ve en büyüğüne sahip olmak isterler. Aşırıya kaçmak doğalarında vardır. Rahatlarına çok düşkünlerdir. Felsefi yanı çok güçlüdür. İnsanlara ilham vermekte üstlerine yoktur. Dur durak nedir bilmeyen yay burçları, sosyal aktiviteleri çok sever.

Yay Burcu Özellikleri Nelerdir?

Oğlak Burcu (22 Aralık – 21 Ocak)

Oğlak burcu toprak burcu grubunun en kararlı burcudur. Direnmek yapısında vardır. Çok fazla meraklıdırlar. Zirveye çıkmak için canla başla mücadele edip, zirveden asla inmemek için çalışırlar. Her iş için önlem alırlar, kararlı adımlar ile yollarına devam ederler. Önlem aldıkları için genellikle zarar görmezler. Yönetici yıldızı Satürn’dür. Değer yargıları çok güçlüdür. Her türlü olaylar karşısında soğukkanlı durabilirler. Son derece sabırlı ve sorumluluk sahibi kişilerdir. Çalışkan yapıları vardır hatta çalışmayı fazla abartıp sosyal ve özel hayatlarını çoğu zaman ihmal ederler. Keyif insanıdırlar. Her ortamda keyif yaparlar ve rahatlığa önem verirler. Fiziksel özelliklerinin en belirgin yanı, çene hatları sivridir ve koyu saç rengine sahiptirler.

Oğlak burçları bu dünyayı çok iyi şekilde kullanabilirler. Bazen çok sert ve inatçı olabilirler. Sadece maddi dünyaya odaklanmak ile yetinmezler. İlişkilerinde düz mantığa sahiptirler, farklı açılara bakamazlar. Farklılıkları kabul etmekte zorlanırlar. Herkese kendi bildiklerini dayatırlar. Yönetici gezegeni Satürn’dür. Bazen yıkıcı tavırlar sergileyebilirler. Çok kararlıdırlar. Hedefe odaklanarak, işlerini bitirirler. Her zaman kendi fikirleri vardır ve az kullanılan yolları tercih ederler.

Oğlak Burcu Özellikleri Nelerdir?

Kova Burcu (22 Ocak – 19 Şubat)

Kova burcu hava grubundandır. En belirgin özelliği sağduyulu olmalarıdır. Çok insancıl ve irade sahibi kişilerdir. Herkese yardım etmeyi görev haline getirmişlerdir. Her kim zor durumda kalırsa hemen yardıma koşarlar. Bazen elleri fazla açıktır, paraya hiç önem vermezler. Kova burçlarının en kötü özelliği ihmalkar olmalarıdır. Çok rahat yapıya sahiplerdir bu nedenle sorumluluklarını tam anlamı ile yerine getiremezler. Kavgayı, tartışmaları ve yüksek sesi sevmezler. Her zaman barış olması taraftarıdır. Bağımsız olmayı isterler ve asla özgürlüklerinin kısıtlanmasını hazmedemezler. Asla hesap sorulmaya ve sorgulanmaya gelemezler.

Vizyon sahibi burçtur. Bu özelliğini yönetici gezegeni Uranüs’ten alırlar. Bazen ürkek ve çok saldırgan olabilirler. Hızlıdır ve kolay dönüşüm sağlarlar. Kalabalıklarda kendilerini çok iyi hissederler. En çok kısıtlandıklarında zorlanırlar. Eşitliğe ve özgürlüğe önem verirler. Dışarıdan soğuk olarak algılanabilirler ama bu onların başkalarına karşı gösterdikleri savunma mekanizmalarıdır. İnsanlara güven duymayı ve samimi olmayı çok bilmezler. Yeniliklere çok açıklardır.

Kova Burcu Özellikleri Nelerdir?

Balık Burcu (20 Şubat – 20 Mart)

Balık burçlarının en bilinen özelliği aşırı duygusal olmalarıdır. Empati yapmayı iyi becerirler. Aşırı anlayışlıdırlar ve bazı durumlarda iyi niyetleri suistimal edilebilir. Hisleri çok kuvvetlidir. Sanatçı ruhları vardır ve sanata çok düşkündürler. Huzura değer verirler ve her an huzurlu olmak isterler. Huzurlarını kaçıran her ne olay ya da kişi olursa olsun o kişilerden anında vazgeçerler. Çevrelerinde sevgi dolu, naif kişiler olsun isterler. Anlık olsa da neşeli ve canlıdırlar. Bir bakmışsınız gülüyor bir bakmışsınız ağlıyor. Su grubu üyesidir. Hayal kurmayı çok severler fakat hayal aleminde yaşamazlar. Çevreleri öyle sansa da son derece gerçekçidirler. Asla hayal kurmadan yaşayamazlar. En kötü özellikleri kendini küçümsemektir. Hayal kırıklıkları yaşamak kaderleridir.

Balık burcu son derece vefalıdır. Bu özelliğini yönetici gezegeni Neptün’den alır. Her türlü canlı ile duygusal bağ kurabilirler. Dikkat çekmeyi sever, bilgelikleri ile bilinirler. Eleştirmeyi çok sevmezler. İnsanları her koşulda bağışlayabilirler. Asla egoları ile hareket etmeyi sevmezler. Çok hoşgörülüdürler. Empati kurma yetenekleri gelişmiştir. Zodyak’ın en bilge burcu olarak bilinir. Kendinden önce gelen her burcun enerjisini deneyimlemişlerdir. Balık burçlarını bilinçaltı yönetir. Her türlü rüyanın etkisi altında kalabilirler. Gerçeklikten uzak, tamamen duygusal düşünerek hayatlarını yaşarlar.

Balık Burcu Özellikleri Nelerdir?

Yorum Yaz