Rüyada Kavga Etmek

Rüyada kavga etmek, iş hayatınızda birlikte çalıştığınız ve arkadaş olarak da görüştüğünüz birinin varlığına, bu arkadaşınız ile aranızda yaşanacak güzel bir dostluğun yaşanmasına, birbirinize güç vermenize ve her zaman omuz omuza hareket etmek şeklinde tabir edilir.

Arkadaşlığa değer veren ve her konuda her zaman yan yana olmaya çalışan iyi gün değil kötü gün dostu olarak da birlikte olmaya söz vermek ve ne olursa olsun birbirine inanmak güvenmek ve destek olmak olarak yorumlanır.

Aile içine girmiş ve oldukça samimi görüştüğünüz bir arkadaşınızın yaşadığı bazı sıkıntıları için yardıma ihtiyacı olduğuna veya tam tersi arkadaşınızın sizin ihtiyaç duyduğunuz desteği vermesi şeklinde yorumlanır.

Aile içinde bir seyahat durumu söz konusu olabilir. Bu seyahat uzun süre hasretlik çekileceğine ve ayrı kalınacak süre içinde devamlı görüşmenin söz konusu olmayacağı için askerlik veya bir eğitim kampı yada yurt dışına çıkmak olabilir.

Rüyayı gören kişinin kavga ettiği kişi ile aralarında bir yakınlaşmanın olacağına ve bu yakınlığın kısa sürede evlilikle sonuçlanarak mutlu ve ideal bir çift olmalarına yorumlanır. Aralarında yakaladıkları uyum bir ömür devam edecek ve dünyaya gelen çocukları evlerine bolluk ve bereket getirerek gurur duyacakları ve yüzlerini güldüren biri olacağına delalet eder.

Çalışma ortamında birlikte olduğunuz ve işbirliği içinde hareket ettiğiniz insanlara karşı dikkatli olmanız ve stratejik hareket ederek, nabza göre şerbet vererek kişiler arasındaki ilişkilerinizi korumanız gerekmektedir. Önceden tedbir almaz ve dikkat etmezseniz size karşı olan ve rakip olarak gördüğü için diş bileyen kişilerin sizi ezerek kazanmalarına imkan sağlamış olursunuz. Yaşadığınız olaylardan dersler çıkartıp maddi anlamda güçlenerek yükselmenize delalet eder.

İçinde bulunduğunuz sıkıntılı durumu düzeltmek için bir çok kapıyı çalıp yardım talep etmenize rağmen eliniz boş kaldı. Zor günlerde yardımlaşma ve destek olma anlamında olan inancınız ve yıllarca yaptığınız yardımlarınızın karşılığını alamama karşısında üzüntü duyduğunuz anda, tanıdık birinden destek alacağınıza ve yolunuza arzu ettiğiniz gibi devam edeceğiniz anlamına gelmektedir.

Kendi ayaklarınız üzerinde durma ve ihtiyaçlarınızı karşılama konusunda ne kadar çalışsanız da zorlandığınız ve yaptığınız bazı harcamalar yüzünden maddi olarak riskli bir durumun içine girdiğiniz bir dönemde önünüze gelecek ek bir iş fırsatı fazla yorulmadan bu zor günlerde destek olurken gelecek günlerde daha rahat yaşamanıza da vesile olacağını ifade eder.

İşinizde harıl harıl çalışmanıza rağmen yıllardır olduğunuz yerde saymanız torpilin ve ikili ilişkilerde yapılan kulis çalışmalarının içinde olmamanızdan kaynaklanmakta. Politik davranmayıp hak ettiğiniz için yükselmek istemektesiniz. Fakat bu şartlarda daha çok bekleyeceğinizin farkında olan tanıdık birinden alacağınız destek ile yükselmeniz ve yükseldiğiniz yerde kalıcı olmanız anlamına gelmektedir.

Aşk sizin bir yaşam tarzı ve o olmadan nefes alamayacağınızı düşünüyorsunuz. Aşka olan inancınız kaç sefer kırılmış olursa olsun yine yeni yeniden diyerek hayatınızda aşkı arayarak geçirdiniz. Artık aramasanız da aşk için kapınızı hep açık bırakacağınız ve onun zamanı geldiğinde kapınızı çalacağı şeklinde yorumlanır. En iyi arkadaşınız en iyi ruh eşiniz olması şeklinde de tabir edilir. Yakınındakini görmek ve farkına varmak için uyarıcı bir rüya olması da bundan kaynaklanmaktadır.

Rüyada Kardeşle Kavga Etmek

Bir tür uyarı mahiyetinde olup, gerçekte yaşanacak bir tartışmanın iki kardeşin arasını açabilecek mahiyette olmaması için sarf edilen kelimelere dikkat edilmesi gerektiğine delalet eder. Ayrıca kardeşlerin ortak bir dili konuşarak her şeyin üzerinden gelebileceklerini, birbirleri üzerinde hakimiyet kurmaya çalışmadan aralarında tatlı bir rekabetin olduğuna işaret eder.

Rüya gören kişinin güçlenerek, çevresinde itibar görmesine, iş hayatında terfi almasına, maddi ve manevi anlamda hayatında olumlu gelişmelerin yaşanacağına işaret eder.

Aile bağlarının güçlenerek her zaman, her konuda ailenin birbirine kenetlenerek sorunların üzerinden gelecek güce ve kudrete sahip olacakları, kardeşler arasındaki bağların güçlü olması ve kendi kendilerine yetecekleri şeklinde yorumlanır.

Gerçek hayatta görüş ayrılıkları ve isteklerini kabul ettirememe gibi sorunlardan dolayı kaynaklanan kavga ve küslüklerin sonlanarak barışılacağına, bu durumun olumlu gelişmeler göstererek ferah ve huzurlu bir yaşama kavuşulacağına yorumlanır.

Hak ettiğiniz şekilde kardeşlerden destek alamadığınızı düşünmenize rağmen başınıza bir musibet gelse kenetlenerek elinizden geleni yapacağınızın bilincinde olduğunuzun göstergesi olup, herkesi kendiniz gibi hareket etmesi, duyarlı olması için aynı kefeye koymamanız, hayal kırıklığı yaşamamanız için yerinde olacağını göstermektedir.

Rüyada Sözlü Kavga Etmek

İç dünyanızda yaşadığınız fırtınalı bir dönemin içinde olduğunuzu, bilinç altınızın kendinizle çelişkiye düştüğünüz konuları bağırarak bastırmak yerine dışa vurma eğilimi gösterdiğini ve sarf ettiğiniz sözler ile kendinizi rahatlatmak ve yüzleşmenizin bir yolu olarak tabir edilir.

İş ve özel hayatınızda ihtilaf ve görüş ayrılıklarının yaşanacağına rüyayı gören kişinin bu görüş ayrılıklarından etkilenmeyecek hatta güçlenerek çıkacağına delalet eder.

Evlilerde aile içinde yaşanacak bir tartışmanın ilişkinize sıçrayarak bazı sırların açığa çıkmasına ve sizin sırlar konusunda ne kadar ketum ve güvenilir olduğunuzun anlaşılmasına işaret eder.

Bekarlarda arkadaş çevresinde yaşanacak olan bir tartışmanın içinde istemeden yer alarak, sorunun bir parçası olmak yerine sorun çözücü olacağınız şeklinde yorumlanır.

İş hayatında yaşanacak olan bir yükselme ve terfi durumu karşısında çalışanların arasında gelişecek bir ihtilafın yaşanmasına işaret eder.

Rüyada Ablayla Kavga Etmek

Güç vermek anlamına gelip, bu rüyada kim daha fazla güç gösterir ve diğeri üzerinde hakimiyet kurarsa o kişi diğerine gerçek hayatta güç vererek, verdiği bu güç ile içinde bulunduğu durumdan kurtulacağı şeklinde yorumlanır.

İş hayatında ve özel hayatta yaşanan bazı sorunların çözümünde ablanızdan güç ve akıl alarak hayatınıza yön vermeye çalışacağınıza delalet eder.

Eşiniz tarafından yaşadığınız sorunların çözümüne aile büyüğü olarak ablanızın müdahil olmasına ve aranızda bir köprü kurarak bu sorunun çözülmesine yardımcı olacağına işaret eder. Ayrıca maddi manevi desteğini görerek her zaman yanınızda olacağına delalet eder.

Rüya gören kişinin ablasına destek vermesi gerektiğine dikkat çekerek, onun her konuda yanında olması gerektiğine işaret eder. Ablanın maddi manevi zor günler içinde bulunduğuna ve sizden destek beklediğini gösterir.

Hasta olan ablanın manevi açıdan size ihtiyaç duymasına ve zor günlerinde yanında olmanızı istediğine, şifasının sizde olduğuna delalet eder. Ayrıca uzun yıllar sağlıklı ve ferah bir yaşamı olacağına delalet eder.

Hayalini kurduğunuz yaşamın bir parçası olarak size destek vereceğine, her zaman varlığı ile yanınızda olacağına, her iki tarafında büyük kazançlar elde ederek ferah bir yaşamın kapılarının açılacağını ifade eder.

Rüyada Tanımadığın Biriyle Kavga Etmek

İş yerinizde arkanızda konuşarak sizi çekemeyen birinin varlığına işaret eder. O kişiden gelecek tehlikelerin farkında olmaya ve kötülüklerden korunmaya tabir edilir.

Kul olarak hayırlı ve güzel bir yolda olduğumuza, her gün dahada kendinizi geliştirip hem bu dünyada hem de ahiret alanında kazanım sağlayarak, Allah katında yüksek bir mertebeye gelineceğinin göstergesidir.

Kendini kötü hissetmesine neden olan sorunların ortadan kalkarak, işinde büyük başarılara imza atacağına, bu gelişmenin ilerleyen zamanlarda daha da üst düzeylere çıkarak bir çok kişinin ekmek yediği bir işletme haline geleceği şeklinde yorumlanır.

Birlikte yatırım yaparak güç birliği ile büyük bir kazanç elde ederek, her iki tarafında bundan karlı çıkacağına, parasına para malına mal ekleyerek sevineceklerine omuz omuza her konuda uyumlu bir iş ortaklığı yapacaklarına işaret eder.

Rüya sahibinin rahatına ve keyfine düşkün biri olduğu için çevresi tarafından tembellikle suçlanmasına rağmen, oldukça çalışkan ve hırslı biri olmasına ve lüksü hak ettiği inancına sahip biri olduğunu gösterir.

Evli biri için hayırlı evlat sahibi olmaya ve yüzünün bu evlat sayesinde gülmesine işaret eder. Bereketi ile dünyaya gelerek ailenin sıkıntılarının sonlanması ve hayata daha sıkı sıkıya bağlanmak olarak ifade edilir.

Bekar biri için ise sabır göstermesi durumunda, sorunların üstesinden başarılı bir şekilde gelerek, mutlu ve huzurlu bir yaşamının olacağına evliliğinde yüzünün gülecek olmasına ve büyük bir aşk ile herkesi kıskandıran bir hayatının olacağına delalet eder.

Şanslı bir kişi olduğunuza, bu şansınızı doğru kullanmanız durumunda hayatınızda büyük değişikliklerin yaşanacağına ve birçok insanın gıpta ile bakacağına yorumlanır.

Zamanında yaşanmış ve aralarında kırgınlık olan rüya sahibinin, aradan geçen onca zaman içinde bir türlü yüzünün gülmemesi ve yaşadığı bazı musibetlerin bu küslükten olduğuna inanması bir an önce barışarak bu kırgınlığa son vermesi ve helallik alması gerektiğine işaret eder. Barışması durumunda ise imkansız gibi görünen bir işte muvaffak olacağı şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Eski Sevgiliyle Kavga Etmek

Geçmişinde yaşadığı olumsuzluklar nedeni ile herkesi aynı kefeye koyarak şüpheci ve güvensiz yaklaşımlar sergileyen rüya sahibinin yüzleşmesi ve hayatına çeki düzen vermesi konusunda uyarıcı bir rüyadır.

Rüyayı gören kişi evli ise eski sevgilinin evlendiği haberini alacağına, bekar kişilerde ise geçmişi artık hayatından tamamen çıkartmış olduğunun bir işaretidir.

Eski günleri aratmayan güzel bir ilişkinin içinde olacağınıza, bu ilişkinin geçmişin bir devamı değil, yeni bir başlangıç olarak görmeniz gerektiğini ifade eder.

Geçmişi hala unutamadınız ve psikolojik olarak beyniniz de yer etmiş olmasına, ondan ayrılmanın etkilerinden tamamen kurtulamadığınız için rüyanıza girerek ona karşı duyduğunuz öfkeyi dile getirerek kendinizi rahatlatma eğilimi göstermeniz anlamına gelir.

İç dünyanızda geçmişe tutunarak yaşadığınızı ve önünüze bakma konusunda en büyük engelin bu durum olduğunu gösteren uyarıcı bir rüyadır. Geçmişi geçmişte bırakmanız durumunda önümüzün açılacağına ve kendi hayatınızı daha sağlıklı bir şekilde kuracağınıza yorumlanır.

Geçmişte yaptığınız hatalardan ders alarak yeni başladığınız ilişkinizde her şeyin yolunda gideceğine, hayırlı ve mutlu bir izdivaç yapılacağına işaret eder.

Uzun zamandır eşinden iş dolayısı ile ayrı kalan biri için, özlem duygusundan dolayı hassasiyet göstermesi ve kendisini çaresiz ve yalnız kalmış hissetmesi durumunda çevresinden destek talep etmesine delalet eder.

Rüyada Komşuyla Kavga Etmek

Çevresi tarafından göze gelen, lafı edilen, kıskanılan ve kolay nazara gelen biri olduğunuza işaret eder. Yıldızınız düşük olduğu için kolay nazara gelmeniz ve baş ağrılarınızın olmasına da sebep olan bu durum için dua edip korunmaya çalışmanız gerekmektedir.

Kişinin çevresinden uzak kendi halinde bir yaşamının olmasına, ailesi ile arasındaki muhabbetin ve iletişimin mükemmel düzeyde olacağına işaret eder.

Yaşadığı sıkıntılı dönemin son bulmasına ve çevresinde bulunan yüreği güzel insanlarla kolay iletişim kurarak hasbihal edeceği, yakın ilişkiler kurarak yardımlarını alacağı anlatılmaktadır. Kolay kolay iletişim kuramayan çekimser ve dışa kapalı kişilerin bu sorundan kurtularak çevresindeki insanlarla güzel ilişkiler kurarak hoş sohbetler ederek, her konuda dayanışma ve yardım içerisinde bulundukları bir ortam içerisinde olacağına delalet eder.

Rüya sahibi kadın ve bekarsa çevresinde beğenilen biri olduğu için taleplerinin çokluğuna ve gönlünü kaptıracağı kişi ile evlenerek, yaşamı boyunca herkesin imrenerek baktığı, elini sıcak sudan soğuk suya sokmadan lüks içerisinde süreceği bu evliliğinde dünyaya gelen çocuklarında hayırlı ve güzel huylu olacağına rivayet edilmiştir.

Yakın çevrenizde yardıma muhtaç birinin olduğuna ve sizden destek beklediğine işaret eder. Olan bitene duyarsız kalamayan kendi imkanlarının sadakasını her zaman veren ve bunu güzel bir şekilde kırıcı olmadan yaparak büyük sevap kazanacağınıza delalet eder.

Rüyada Kocayla Kavga Etmek

Rüya sahibinin yakın bir zamanda müjdeli haberler alarak, hiç beklemediği bir yerden toplu para eline geçeceğine işaret eder. Eşlerin maddi manevi her konuda birbirlerine destek vererek, bir olmaları ve bu dünyalık şeyler için ahiretlerini kaybetmemek için kırıcı olmadan hareket etmeleri gerektiğine yorulur.

Her ne kadar rüya sahibi için kötü bir olay olsa da, yaşanan durum eşlerin birbirine güç vermesi ve birbirlerine destek olmaları gerektiğinin anlaşılması için uyarı mahiyetindedir. Kocanın eşi tarafından anlaşılmasını ve yaşadığı olumlu olumsuz her sorununda yanında olmanızı talep ettiği ve bu konuda duyarlı davranmanıza ihtiyaç duyduğunu anlamındadır.

Korkulan şeyden emin olmaya ve gelecek günler için hayırlı ve müjdeli haberler alınacağına, kocası tarafından rüya gören kişinin yüzünün güleceğine bir ömür mutlu mesut yaşayacaklarına işaret eder.

Sabırlı davranmanız gerektiğine, dua ederek yanlış yola sapmadan doğru yolu bulmaya, gelecek günlerin güzel olduğuna inancınızı kaybetmeden halinize şükretmeye, kimseye kırıcı davranmayıp, merhamet ve sevginizi köreltmeden insanlara iyi davranmaya, gayret göstermeye, iyi işler ve amellerde bulunmaya, içinde bulunduğunuz bu sınavı vererek sağlıklı, mutlu ve bolluk içinde bir hayata kavuşacağınız şeklinde yorumlanır.

Rüyada Akrabayla Kavga Etmek

Zorluklarla geçen bir dönemden sonra elde edilecek hayırlı bir mala, mirasa, kazanılacak güç ve kuvvete, helal mala, yorulur. Rüya sahibinin yaşamında karşılaştığı olumsuzluklar ve çektiği zahmetler sonrasında elde edeceği hayırlı ve bereketli kazanca, rahata, huzura, özgürlüğe, beklenen ve hayal edilen yaşama kavuşma şeklinde yorumlanır.

Akrabaları ile bağlarının güçlü olduğuna, her zaman ilişkilerini sıkı tutmaya ve elinden geldiğince bir birlerine maddi manevi yardımda bulunmalarına rağmen, bu sıralar yardıma ihtiyacı olan bir yakınının varlığına işaret eder. Yardım talep eden akrabanın sessiz kalarak derdini içinde yaşadığı ve bu durumun kimse tarafından bilinmesini istemediğine de yorulur.

Maddi olarak yaşanan sıkıntılı bir sürecin yakın akrabaların desteği ile aşılarak daha ferah bir konuma gelinmesine, minnet duygusu ve yardımseverlik şeklinde de yorumlanır.

Herkesin kendi dünyası için mücadele edip yaşadığı, kimsenin en yakınındakini bile görmediği ahir zamanda, yardıma ihtiyaç duyan yakınları gözetmek ve zenginliğin paylaşıldıkça çoğaldığını unutmamak gerektiği şeklinde ifade edilir.

Rüyada Abi İle Kavga Etmek

Rüya sahibinin yaşadığı sıkıntı bir durumun abi tarafından çözüme kavuşturulup, gücünü ve her zaman varlığı ile destek vereceğine işaret eder.

Kötü gibi görünen bir rüya olmasına rağmen, gerçek anlamı verilen gücü ifade etmekte olup, aile bağlarına ve kardeşler arasında yaşanan iletişim ve desteğin her zaman olduğuna işaret eder.

Tam tersi zorda kalan ve yardıma ihtiyacı olan abinin yardım talebinin olduğuna ve rüya sahibine ihtiyaç duyduğuna da yorumlanır. Hayatın zorlu yanları ile karşılaşıldığında bazen maddi manevi çevremizden özellikle de güvendiğiniz ailenizden yardım talep ederiz. Böyle anlarda ailenin kenetlenip sorunun üstesinden gelmesi ve kendi içlerinde her şeyi çözmesi kol kırılır yen içinde kalır misali bir birlerine destek verdiklerine delalet eder.

Sosyal hayatınızda hareketli bir dönemin içine girip bazı hatalar yaparak ailenizin üzülmesine sebep olsanız da, araya giren abinin sayesinde durumu düzelterek kısa sürede sorununuza çözüm bulmaya ve yaşamınızı yoluna koyacak olduğunuzu gösterir.

Kardeşler arasında sevilen fakat varlığı ile kendini soyutlamış, bayramdan bayrama görüşülen bir kardeşin, ihtiyaç duymasına rağmen bu tavrından dolayı gurur yaparak yardım talep etmekte zorlanmakta olduğuna işaret eder. O ne olursa olsun sizden uzakta da olsa başınıza bir şey gelmesi durumunda koşup gelecek ve yaralarınıza merhem olmaya çalışacaktır. Sizde ne hali varsa görsün demek yerine ona olan sevginizi ve her zaman yanında olduğunuzu göstermeniz gerektiğine delalet eder.

Rüyada Kuzenle Kavga Etmek

Kıskançlık ve istediğinizi elde edemediğiniz için aile içinde yaşanacak bir huzursuzluğa, tutumunuzun biraz agresif olması ortamın gerilerek istenmeyen olaylara sebebiyet verebileceğine, bu nedenle dikkat edilmesi gereken uyarı niteliğinde bir rüyadır. Sakin kalmaya öfkelenip ağızdan çıkacak sözler ile telafisi zor bir duruma düşmemeye, temkinli davranıp soğukkanlılığınızı korumanız gerektiğine, insanlar ile güzel anlaşarak kırıcı olmadan isteklerinizi veya sorununuzu çözebilecek olmanıza yorumlanır.

Ayrıca maddi açıdan ele geçen bir para ile öncelikle borçları ödeyerek hafiflemeye, kul hakkına tenezzül etmemeye, hayat koşullarının kolaylaşmasına, şansının açılarak hayatı daha yaşanır bir hale gelmesine as çalışarak çok kazanmaya delalet eder.

Huzurlu bir ev veya iş ortamına, takdir görmeye, başarılı olmaya veya göze girmeye, ayrıca sağlıklı günlerin müjdelenmesi olarak yorumlanır.

Yaşanan tatsız olayların geçmişte kalması, aile desteğini de arkasına alarak kendinden emin bir şekilde hayatına yön vermesi, işinde başarı ve kariyer, özel hayatında mutlu ve huzurlu bir geleceğin yaşanacağına, maddi ve manevi olarak hayatını rahat bit şekilde yaşayacağına işaret eder.

Aile içinde yaşanacak dedikodu ve çekememezlik nedeni ile yaşanacak bir sorunun varlığına, sırları bilen bir kişinin zorda kaldığında konuşarak ortalığı karıştırıp bu durumu kendi lehine kullanması şeklinde yorumlansa da fesat ve kötü olan kişinin yaptıklarının elinde patlayarak aile tarafından dışlanmasına ve mağdur edilen kişiye destek verilerek yaralarının sarılması olarak ifade edilir.

Rüyada Biriyle Kavga Etmek

Hiç beklenmeyen ve ummadığın hatta tanımadığın birinin desteğini alarak, yaşanan sıkıntılı dönemi geride bırakmaya delalet eder. İçinde bulunulan zor günlerin psikolojisi ile dibe vurduğunuzu düşünürken, birinin elinizden tutarak sizi daha üst noktaya taşıması ve hayatta hala iyi insanlar varmış denmesi şeklinde yorumlanır.

Aile içi şiddetli geçimsizlik yaşayan ve ne yapacağını bilemediği için her gün Allah c.c. ye doğru yolu bulmak için dualar edip, sabır gösteren kişinin dualarının kabul olup, hak ettiği mutluluğu yakalayacağına ve bir daha aynı sorunlarla karşılaşmayacağına işaret eder.

Kendinizi yalnız ve kimsesiz hissettiğiniz bir anda aslında yalnız olmadığınızı ve doğru dua ettiğinizde ve inancınızı kaybetmedikçe her zaman bir çıkış yolunun olduğuna inanmanız gerektiğini ifade eder.

Hayatınızın zor günlerinde ailenizden önce yanınızda olan bir arkadaşın varlığına ve onun maddi manevi verdiği güçle kendinizi toparlayıp yeniden ayaklarınız üzerinde durmayı başardığınız anlamına gelmektedir.

Rüya sahibinin gerçekte yaşayacağı bazı haksızlıklara karşı dirayet gösterip, güçlü bir duruş sergilemeniz gerektiğini delalet eder.

İçten pazarlıklı, sinsi, dostunuz gibi görünen birinin içinize girip açığınızı bulmaya çalışarak size zarar vermek ve mutsuz etmek için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Ortaya çıkan bazı dedikodulardan yola çıkarak bunları kimin konuştuğuna ulaşmanız daha büyük sorunlarla karşılaşmamak için büyük önem taşıyor. Yoksa bu kişi sizi yok etmeye ve acı çekmeniz için arkanızdan vuracak kadar tehlikeli.

Onu bulmak için sadece dikkat edip sizden laf almaya çalışanın kim olduğunu anlamanız kolay. İki kişinin bildiği sır değildir o yüzden kimse ile özelinizi hatta sırlarınızı paylaşmaktan kaçınmanız gerektiğini ifade eder.

Rüyada Anneyle Kavga Etmek

İçinde bulunulan yanlış bir ortamın varlığına ve annenin bu duruma müdahil olması ile durumu tersine çevirerek, rüya sahibine doğru yolu göstermesi şeklinde yorumlanır.

Zahmetsiz elde edilen mala, emek verilmeden elde edilen servete konmaya, anne duası alıp gücünü ardında hissetmeye yorumlanır. Ayrıca anneden helallik isteyerek onun gönlünü almanın gerekliliğini ifade eder.

Gelecek kötülüklere karşı bir kalkan gibi önünde durarak koruma, hayatında doğru kararlar ve doğru insanlarla karşılaşman için edilen dua, yaşamın güzelliklerine kavuşmak için elde edilen nimet, sorunlar karşısında mücadele etme gücü olarak yorumlanır.

Akıllı ve doğru kararlar vererek iş hayatında iyi yerlere gelerek, maddi ve manevi olarak yükselmeye mutlu ve huzurlu bir yaşama kavuşmaya, aileye yeni bir ferdin katılmasına, hak yoluna yönelmeye, değer gördüğü sevildiği ve mutluluğu daim olan bir evlilik yapma şeklinde yorumlanır.

Kişinin kendine çeki düzen vererek yeni bir başlangıç yapması gerektiğini ifade eden uyarıcı bir rüyadır. Gerçekte yaşanan bu tarz bir sorunun kendisini olumsuz etkileyerek hayatında sorunlar yaşayabileceğine, bunun için annesinden helallik alıp, yaptığı hatanın affını istemesi gerektiği hem bu dünya hem de ahireti kazanmak için gerekli olduğu ifade edilmektedir.

Zamanında kalbini kırıp uzun zamandır aranızda soğuk savaşların esmesi ve seviyeli davranmak her iki tarafı da üzmesine rağmen gururunuz yüzünden burnunuzdan kıl aldırmıyorsunuz. Haklı olmak yerine mutlu olmayı tercih eden her zaman kazanır. Boş gurur ise acı çekmekten başka bir işe yaramayacağı için en doğru kararı verip bu duruma bir son vermeniz hayatınızın daha güzel ve mutlu olmasını da sağlayacağına işaret eder.

Rüyada Babayla Kavga Etmek

Rüya gören kişinin ailesinden beklediği ve arzu ettiği beklentileri olduğuna ve bunları karşılayamadığı için bilinç altında bastırılmış duygularının rüyasında açığa çıkması şeklinde ifade edilir.

Alınacak büyük bir destek gücü ile hayallerine doğru yol almaya, başarmak için ihtiyaç duyulan desteğe kavuşmaya, zor günlerde yaslanacak bir omza, düştüğünde kaldıracak birinin varlığına kısaca her durumda varlığı ile maddi manevi güç veren birine işaret eder.

Otoriter ve çalışkan olmaya, hayatınızı planlı yaşamaya, duygularınızı saklayarak daha sert ve güçlü görünmeye, özgüveni yüksek olmaya işaret eder.

Dumanı tüten bir eve, sıcak ve samimi bir yuvaya, ailesine özellikle babasına düşkün bir evladın olmasına yorumlanır. Ayrıca babadan alınacak manevi güç ile daha iyi yerlere gelme isteği içinde olmanız hırslanmanıza ve kendinizi göstermek ve takdir edilmek için canla başla çalışarak zamanınızı geçireceğinize delalet eder.

Aile içi otorite ve güç anlamına gelip rüya sahibinin kendi ailesini kötülüklerden korumak ve en iyi şekilde yetiştirmekte eksik kaldığı yönleri için babasını örnek alması gerektiğini yada hırslı biri olarak fazla otorite kurmaya çalıştığı için tepkilere maruz kalarak zorlanabileceğini ifade etmektedir.

Rüyada Arkadaşla Kavga Etmek

Her insanın hayatında öyle yada böyle farklı konularda sorunlar yaşaması söz konusu. Rüya sahibinin de dönem dönem sorunlu günleri olduğu ve sabır göstererek o günleri geride bırakmasına rağmen en son yaşanan sorunun üstesinden arkadaşlarının yardımı ile gelecek olduğunuza işaret eder.

Her zaman her konuda yanınızda olan sırdaş ve vefakar bir dostun varlığına ve yaptığınız paylaşımların tamamen aranızda kalması için elinden gelen hassasiyeti gösterdiğiniz anlamına gelmektedir.

İş hayatı dışında sanki başka bir dünyası yokmuş gibi hareket eden, tam bir işkolik olmaya yorulur. Hayalleri bile işinde en üst noktaya gelmek olan ve bu yapısı ile gurur duyan başarılı, hırslı, entelektüel birini işaret eder.

Rüya sahibinin aklı ve çalışkan yapısı arkadaşının verdiği maddi destek ile birlikte çalışma hayatına atılarak kalıcı bir iş performansı göstererek hem sıkı bir dostluk, hemde iyi bir iş ortaklığı oluşturacaklarına, iyi kazanıp gelecek kaygısı yaşamadan hayatlarını idame edeceklerine yorumlanır.

Gerçek hayatta insanlar arasında hoş sohbet, uzlaştırmacı  ve tarafsız tavırları ile sevilen ve dost canlısı insancıl birinin göstergesidir.

Rüya sahibinin çevresinde insanlar arasında tavsiye ve önerileri ile dengeyi sağlayan ve küçük iyilikler yaparak herkese bir şekilde fayda sağlayan biri olduğunuz ve bu yönünüzle herkesin takdirini kazanan, veren el alan elden üstündür düşüncesine sahip paylaşımcı olduğunuzun habercisidir.

Kıl payı büyük bir üzüntüden kurtulacağınız veya üzüntü içinde bulunan bir kişinin yarasına merhem olarak sıkıntılarını gidermeye ve yanlış davranışlarda bulunmasını engellemeye delalet eder.

Rüyada Eşiyle Kavga Etmek

Sorunsuz ve ferah bir yaşamın varlığına, uyumlu bir evlilik hayatının olacağına, çalışkan ve prensipleri olan bir eşe delalet eder.

İş ve özel hayatındaki başarıları işaret etmektedir. Bu açıdan bakıldığında iş hayatında terfi almaya, yükselmeye, maaşında artmaya, yeni bir başlangıç yaparak kariyerinde istediği noktaya gelmeye, özel hayatında da uyumlu bir birlikteliğe, mutlu bir evliliğe, hayırlı evlada gelecek kaygısı taşımamaya işaret eder.

Rüya sahibi ile eşi arasında yaşanan gerginliğin evde bir müddet fırtına öncesi sessizliğin yaşanmasına neden olacağı, bu durumun kısa sürede düzelerek eskisinden de daha iyi anlaşarak bir daha bu durumun yaşanmayacağına rivayet eder.

Evliliğin getirdiği bazı sorunlarla sınanmak ve sabır göstererek uzun bir süre her şeyin düzeleceğine olan inancınız nerede ise bitmek üzere iken kıymetinizi geçte olsa anlayan eşin sanki yeni aşık gibi davranmaya başlayıp yeni bir başlangıç gibi hareket etmesi şaşırmanıza ve bir o kadarda sevinmenize delalet eder.

Hayat arkadaşınızla aranızda yaşanan bazı uyuşmazlıklar nedeni ile kafanızın karışmış olması kendinizi kötü hissetmenize neden olacak. Sessiz kalıp sorunları içinize atmanız zamansız yaşanacak daha büyük bir soruna dönüşmeden bu duruma çözüm bulmanız ve gelecek güzel günlere gölge düşürmemeniz gerektiği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Sevgiliyle Kavga Etmek

Kavga ettiğiniz konunun gerçek hayatta da karşınıza çıkarak aranızda sorun yaşanmasına neden olacağına, rüya sahibine uyarıcı nitelikte bir rüya olması tedbirli olmasına ve sorunları büyütmeden ses tonu, tavır ve iyi bir iletişimle üstesinden gelinecek bir problemi içinden çıkılmaz bir duruma getirmemesi gerektiğini ifade eder.

Geçmişi bırakıp yeni bir başlangıç yapılan ilişkinin ufak tefek sorunları ile baş edebilirken, daha büyük bir sorunu kaldıracak güç ve takada sahip olmamanız, ilişkinizin daha sağlıklı bir noktaya gelmesi için zamana ihtiyacınız olduğuna ilerleyen günlerde güven konusunda bir sorun yaşanarak ilişkinin sınanmasına neden olacak. Bu durumun anlınızın akı ile üstesinden gelerek, güzel ve uzun bir ilişkinin başlamasına ve ömür boyu mutlu olacağınıza işaret eder.

Kafanızda bazı konularda soru işaretlerinin olması, şüphe duymamıza ve ilişkinizi sorgulamanıza neden oluyor. Bazı ip uçlarını birleştirerek kendi kendinize cevap bulmak yerine ilişkinizi masaya yatırıp öğrenmek istediklerinizi yüz yüze konuşmanız daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlayacağına yorumlanır.

Uzun süredir birlikte olduğunuz bir ilişkinin artık resmileşmesini talep etmenize rağmen sevgilinizden aynı hassasiyeti görmemeniz üzülmenize ve sevilip sevilmediğinizi sorgulamanıza neden oluyor. İç dünyanızda yaşadığınız bu ikileme istinaden bilinç altının rüya sahibine uyarıcı nitelikte bir rüyadır. Kavga etmek ne kadar kötü bir durum gibi görünse de güç vermek, destek olmak ve istediğini yapmak anlamına geldiği için ilişkinizde hüsnü kuruntu yaptığınızı ve yakında emelinize kavuşacağınızın bir göstergesidir.

Rüyada Kaynanayla Kavga Etmek

Çevresi tarafından sevilen hoş sohbet biri olarak tanınan ve sırf muhabbet etmek için çağrılan veya ziyaret edilen birine işaret eder.

Rüya sahibinin, hayatın zorlukları ile baş edecek güce ve sabra sahip olmasından dolayı, mükafat olarak iyi bir yaşamla ödüllendirileceğine işaret eder.

Hüzünlü ve zor bir dönemi geçmişte bırakıp, sorunlardan sıyrılıp kendiniz için yeni bir başlangıç yaparak rahat etmeye hepsinden önemlisi huzuru bulmaya delalet eder.

Yaşadığınız bir boşluk anınız da çevrenizde oluşan bir takım insan topluluğu negatif etkiler vererek ruh halinizi daha kötü etkilediğini anlayacaksınız. Hayatınızı meşgul eden ve gereksiz insanları hayatınızdan çıkartarak yaşamınıza gerçek dostlarınızla devam etmeniz gerektiğini işaret eder.

Eş tarafından gelecek büyük bir mirasa konmaya, hayallerinizi süsleyen büyük bir eve kavuşmaya, kalabalık bir aile hayatına, bolluk ve bereket içinde yaşam olarak tabir edilir.

Hayatınızda her zaman her konuda biri tarafından korunmaya, kollanmaya ve zor durumlarla karşılaşıldığında destek görmek olarak yorumlanır.

Hayatınızda kötü olarak düşündüğünüz ve tepki verdiğiniz bir çok şeyin aslında göründüğü gibi olmadığına, bunun aslında bir yansıma olduğunun farkına varılması şeklinde ifade edilir.

Hayatınızda önünüze çıkan engelleri aşarak düze ulaşmanız için emek ve çaba gösterirken doğrudan ve hayırdan ayrılmamanız helal kazanarak ve helal harcama yapmanız gerektiğini işaret eder.

Gerçek hayatta istenmeyen ve evliliğinizde rakip ve tehlike olarak görülen kişi ile seviyeli ve eşinizin hatırına görüşmenize rağmen size ihtiyaç duyduğuna ve geçmişte yaşanan bazı sorunları unutup, insani sorumluluklarınızı yerine getirmeniz  cenneti elde edecek büyük bir sevap kazanacağınıza delalet eder.

Yorum Yaz