Twitter, Tweet Düzenleme Düğmesini Ne Zaman Ekleyeceğini Duyurdu

Popüler sosyal medya platformu olan Twitter, milyonlarca kullanıcıya sahip. Bu kullanıcılar uzun süredir çeşitli yazım hatalarını düzenlemek ve doğruya çevirmek için bir “Tweet Düzenleme” butonu talep etmektedirler. Ancak Twitter, böyle bir özelliğe her zaman karşı çıktı ve eklemedi. Fakat şimdi işler değişebilir. Twitter, düzenleme düğmesinin ne zaman eklenebileceğini açıkladı.

Kısa bir süre önce şirketin resmi hesabı üzerinden bir tweet atıldı. Paylaşılan bu twette, eğer herkes gerçekten maske takarsa paylaştığınız gönderiler için bir düzenleme düğmesine sahip olabilirsiniz denildi. Daha sonra yine resmi hesaptan paylaşılan twette önceki twette yer alan “herkes” kelimesine vurgu yapıldı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in tweetleri düzenlemek için bir düğme sunulmasına pek sıcak bakmadığını zaten biliyoruz. Şimdiye kadar Kim Kardashian gibi bazı ünlülerin kişisel olarak Twitter’dan bu butona ve özelliğe dair bir istekte bulunduklarına da şahit olduk. Şirketin “herkes maske takarsa bu özelliği ekleriz” paylaşımı da bu özelliğin gelmesinin pek olası olmadığını ortaya koyuyor çünkü biliyoruz ki ne herkes maske takacak ne de Twitter bunu denetleyebilecek.

Twitter CEO’su bu konuyla ilgili olarak bir açıklama yapmıştı. Şirketin CEO’su Jack Dorsey, düzenleme butonuyla ilgili olarak, “SMS yani kısa mesaj servisi olarak başladık. Herkesin bildiği gibi bir metin mesajı gönderdiğiniz zaman metni geri alamazsınız. Bu nedenle ilk günlerdeki duyguyu korumak istedik.” demektedir.

Bununla beraber bazı ülkelerde çeşitli tedbirler alınarak karantina dönemleri sonlandırıldı ve “yeni normal” adı verilen normalleşme sürecine de yavaştan geçilmiş oldu. Böyle olunca insanların maske, mesafe ve temas konusunda tedbirler alarak dışarı çıktıklarını gördük. Twitter’ın bu paylaşımları da inanları maske takmak konusunda daha çok bilinçlendirmek için yapılmış olabilir.

“Twitter, Tweet Düzenleme Düğmesini Ne Zaman Ekleyeceğini Duyurdu” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz