Adalet Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Adalet Bakanlığı Personel Alımı için yeni haberler gelmeye devam ediyor. 2022 yılının ikinci çeyreğinin bitmesine az kala Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ dan personel alımı açıklaması geldi. Son yapılan işe alım mülakat sonuçlarına da değinen Bekir BOZDAĞ mülakat sonuçlarının ardından yeni personel alımı yapılacağının da sinyalini verdi.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı

Adalet Bakanlığı Personel Alımı için yeni haberler gelmeye devam ediyor. 2022 yılının ikinci çeyreğinin bitmesine az kala Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ dan personel alımı açıklaması geldi. Son yapılan işe alım mülakat sonuçlarına da değinen Bekir BOZDAĞ mülakat sonuçlarının ardından yeni personel alımı yapılacağının da sinyalini verdi. Detaylar Şöyle;

Canlı yayında açıklamalar yapan Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ, Bayram öncesi mülakat sonuçlarının açıklanacağını belirtti. Daha önce başvuruya açılan Hakim ve Savcı personeli alımı için mülakat sonuçlarının açıklanacağını belirten ÖZDAĞ, yeni kamu personeli alımı içinde umut verdi.

Bir Yıl Daha Atama YOK

Bozdağ, Hakim ve Savcı yardımcılığı sistemine geçildikten sonra 3 yıl sonra mesleğe kabulün olabileceğini belirtti. Bu sebeple 1 yıl adalet bakanlığı kamu personeli atama yapmayacağını belirterek, açığın kapanması için personel alımı yapılabilir müjdesini duyurdu.

Yeni kamu personeli alımı için Adalet Bakanlığının ihtiyaç duyduğu personel sayısı, 2022 yılında açıklanarak yeni bir personel alımı daha yapılacak. Yeni adliye binalarının yapılması ile birlikte ihtiyaç duyulan personel sayısını sağlamak amacı ile bu sene personel alımı duyurusu yapılacak gibi duruyor.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/adalet-bakanligi-personel-alimi/

Yorum Yaz