Akfen Holding Personel Alımı 2023

Akfen Holding Personel Alımı yapmaya devam ediyor. Birçok sektörde güçlü varlığını sürdüren Akfen bir çok pozisyonda iş ilanları yayımladı. Akfen Holding İş başvurusu yapmak isteyen adaylara kapılarını açıyor. Kariyer hedefi olan şirketi ileriye taşıyabilecek nitelikli adayları işe alım yapacak olan şirket yapılan başvuruları insan kaynakları departmanı ile değerlendirecek. İnşaat ve enerji gibi bir çok sektörde güçlü projeleri ile hizmet veren Akfen hakkında detaylı bilgiye bu ilanımızda ulaşabilir, iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz…

Akfen Holding

Akfen Holding ülkemizin bulunduğu sektörlerdeki lider holdinglerden birisidir. Birçok sektörde faaliyet gösteren şirketin hizmet vermeye başlama tarihi Akınısı A.Ş adıyla 1977 yılıdır. İlk etapta lojman inşaatları ve mühendislik projeleri ile hizmet vermeye başlayarak sektörde büyüme ivmesi yakaladı. Büyüme hızı ile yeni yatırımlar yapmaya başlayan şirket, 1986 yılında Akfen inşaat şirketini kurarak inşaat sektöründe söz sahibi olmuştur.

Birden çok sektörde var olarak hizmetine devam ettiği için aynı çatı altında şirketleri toplayarak Holding Statüsünü almıştır. 1997 yılında holding statüsüne kavuşan Akfen holding; Tepe grubu ile Tav havalimanları için yap-işlet-devret modeli ile kuruluşuna öncülük etmiştir. Karada önemli işler yapan Akfen, Havada da söz sahibi olabilmek için Mersin Havalimanı ile İstanbul Deniz Otobüsleri işletmelerini alarak büyük bir adım atmıştır.

Akfen Holding şirketinin bulunduğu ve faaliyet gösterdiği sektörler

 • İnşaat
 • Yenilenebilir Enerji
 • Liman İşletmeciliği
 • Denizyolu Taşımacılığı
 • Madencilik
 • Gayrimenkul
 • Atık Su ve Çevre
 • Termik Enerji
 • Döviz Ticareti

Yurtiçinde büyümek için gerekli hamleleri doğru zamanda ve doğru şekilde yapan Akfen Holding, yurt dışında da büyük holding kuruluşları ile işbirlikleri yaparak gücün güç katmıştır. Tuv Türk şirketi bunlara örneklerden birisidir. Bu bağlamda çeşitli sektörlerde bugünde liderliğini sürdüren Akfen Holding çatısı altındaki şirketlere için istihdam sağlamaya devam ediyor. Akfen holdingin sunduğu iş olanakları ve personel alımı yaptığı pozisyonlar için yazımızın devamını okuyunuz.

Akfen Holding Personel Alımı ve İş İlanları

İnsan kaynakları dönem dönem Akfen İş ilanları ile çatısı altında bulunan şirketlerde işe alım yapar. Yeni proje alımı ve boşalan pozisyonlar yayımlanan iş ilanları ile karşılanır. Personel alımı yapılan departmanları online olarak paylaşan Akfen insan kaynakları mülakat yaparak adayları değerlendirir ve işe alım sürecine dahil eder. Yurtdışı ve yurtiçi iş ilanları yayımlayarak nitelikli adaylar ile şirketin kalitesini ve iş gücünü desteklemektedir. Personel alımı için aday statüsü İşçi, Eleman ve Yönetici pozisyonlarında olabilmektedir.

Grup şirketleri için iş ilanları yayımlayarak iş başvurularını kabul eden Akfen İnsan kaynakları; adayların niteliği ve mesleki bilgisine göre pozisyon için yerleştirir. Kalitenin iyi personelle yakalandığının bilincinde olan şirket bu bağlamda yetkinliği olan nitelikli adayları işe almak için çalışmaktadır. Çatısı altında bulunan şirketler içerisinde İnşaat İşçisi alımı, Muhasebe elemanı alımı gibi ilanlarda yayımlanabilmektedir. Akfen Holdinge bağlı çalışabileceğiniz ve iş imkanları bulabileceğiniz grup şirketleri şu şekildedir;

 • Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği
 • Akfen Yenilenebilir Enerji
 • İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO)
 • Akfen GYO
 • Akfen Çevre ve Su
 • Acacia Maden
 • Travelex Döviz Yetkili Müessese A.Ş.
Akfen İşe Alım Süreci

Şirket fırsat eşitliliği ilkesi ile işe alım sürecini yönetmektedir. Seçme ve yerleştirme işlemleri Din, Dil, Irk ve İnanç gibi ayrımlar gözetmeden adaylar eşit şartlarda değerlendirilmektedir. Doğru işe Doğru insan anlayışı ile hareket eden insan kaynakları yetkinlik bazlı yerleştirmeler yaparak ön değerlendirme aşamasını geçen adayları işe alım yapılacak departman yöneticisi ile ortak mülakat gerçekleştirmektedir. İşe alım sürecinde genel yetenek testleri ve kişilik envanteri uygulaması yapılmaktadır.

Akfen Holding İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Holding çatısı altında bulunan grup şirketlerinde çalışmak isteyen adaylar, Akfen İnsan kaynaklarının oluşturduğu kariyer bölümü ile kolayca iş başvurusu yapabilirler. Açık pozisyonlar dönem dönem paylaşılsa da iş ilanlarını takip etmelerine gerek kalmadan ”Genel Başvuru Formu” ile mevcut ve açılacak pozisyonlar için özgeçmişlerini iletebilirler. Başvuru için yapmanız gereken Akfen Holding İş Başvurusu linkine tıklayarak açılan sayfada CV formunu doldurarak formu gönder düğmesine tıklamak. Formun en altında ”Neden Akfen ve Neden Siz” sorusunu doldurmanız işe kabulünüze etki edecektir.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/akfen-holding-personel-alimi/

Yorum Yaz