Bağcılar Belediyesi Personel Alımı İş İlanları 2023

Bağcılar Belediyesi Personel Alımı yapabilmek için iş ilanları yayımlamaya devam ediyor. Kamusal alanlarda hizmet veren Belediye Bağcılar ilçesinde yaşayan halkın yaşam standartlarını yükseltmek için çalışmaktadır. Buna göre Belediye hizmet verdiği alanlardaki personel yetersizliğini gidermek için nitelikli adayları işe almaktadır. Bu ilanımızda Bağcılar Belediyesi İş ilanları için inceleme yaparak; İşçi alımı, Memur alımı ve Personel alımı ile ilgili bilgiler verecek, nasıl iş başvurusu yapabileceğiniz konusunda yönlendireceğiz…

Bağcılar Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Türkiye’nin en değerli illerinden olan İstanbul’un ilçelerinden birisi olan Bağcılar, 1992 yılına kadar Bakırköy ilçesine bağlı idi. Bir kaç semtin birleştirilmesi ile Bakırköy ilçesinden çıkarak müstakil bir ilçe olmuş olup, Bağcılar Belediyesi sorumluluğuna verilerek Bağcılar Belediyesi faaliyetleri başlamıştır. Bağcılar nüfusu bugün itibari ile 750’e yakındır.

Belediye verdiği hizmetler doğrultusunda Bağcılar’da yaşayan halkın hayat koşullarını iyileştirme ve yükseltmede önemli rol oynamaktadır. Ekonomik, sosyal, kültürel, hijyen, ve sosyal yardım konularında halkının yanındadır. Buna göre Belediye hizmet kapsamını genişletmekte, mevcut hizmetlerinin kalitesini her geçen gün arttırmaktadır. Sadece bunlarla kalmamakla birlikte istihdam konusunda da ilçeye önemli hizmetler vermektedir.

İnsan kaynakları

İnsan kaynakları yaptığı planlamalar doğrultusunda hizmet kalitesini arttırmayı amaçlamaktadır. Özellikle belediyenin personel eksik olan birimlerini tespit ederek iş ilanları yayımlamaktadır. Bunun yanında personel maaşları, bordro, özlük hakları, eğitim, istifa ve işe alım konularında belediyeye hizmet vermektedir.

İşe alım süreci insan kaynakları tarafından yönetilmektedir. Personel alımı yapılacak birimleri belirledikten sonra resmi web sitesinden iş ilanlarını yayımlamaktadır. Pozisyonlara uygun iş ilanlarını inceleyerek başvuru yapan adayların özgeçmişlerini inceleyerek, mülakat teknikleri ile pozisyona en uygun adayları işe alım yapar.

İşe alım yapılan pozisyonlar Memur, İşçi ve Personel niteliğindedir. Her pozisyon içerisinde farklı şartları da beraberinde getirmektedir. Bazı pozisyonlarda KPSS sınavına girmiş olmak gerekirken, bazı pozisyonlar için pozisyonun mesleki bilgilerini taşıyor olmak gerekir. Bunun yanı sıra belediyenin gerçekleştireceği projeler için geçici/mevsimlik işçi alımı yapılabilmektedir.

Çalışabileceğiniz Pozisyonlar

 • Zabıta Memuru
 • İtfaiye Eri
 • Mesleki İşçi
 • Sağlık Personeli
 • Şoför
 • Temizlikçi
 • Çaycı
 • Güvenlik Görevlisi
 • Düz Memur
 • Mevsimlik İşçi
 • Park ve Bahçe Sorumlusu
 • İnşaat Ustası
 • Vasıfsız Eleman

Zabıta Alımı belediyenin mevcut kadrosunda ki boşalan pozisyona veya iş ağının genişlemesi ile ihtiyaç duyulan ek zabıta personeline istinaden yapılmaktadır. Zabıta olmak için gereken en önemli şartlardan birisi KPSS sınavına girmiş olmaktır. Diğer şartlardan en önemlisi ise T.C vatandaşı olmak, Devlete karşı suç işlememiş olmaktır. Buna göre Zabıta alım ilanında bütün şartlar açıkça belirtilmektedir.

Memur Alımı ise yine KPSS sınavından yeterli puan almayı gerektiren pozisyonlardan birisidir. Devlete karşı suç işlememiş olmak, T.C vatandaşı olmak, Hüküm giymemiş olmak ve belirtilen diğer şartları taşıyor olmak gerekmektedir. Memur alımı sözleşmeli ve atama ile gerçekleşebilmektedir. Memur alım ilanları zaman zaman ihtiyaçlar dahilinde resmi web sitesinden duyurularak işe alım yapılacağı bildirilmektedir.

İşçi alımı için gereken koşullar diğer pozisyonlardan farklıdır. Bu pozisyonda KPSS şartı konulmamaktadır. Belediyenin yapacağı projeler içerisinde Geçici ve Daimi işçi alımı yapılabilmektedir. Geçici işçi alımı için belirlenen süreye istinaden sözleşme yapılarak işçi çalıştırılmak üzere projeye entegre edilir. Proje veya süre bitiminde sözleşme fesih edilir. Daimi işçiler ise belediye bünyesinde gelecek diğer projelerde çalıştırılırlar.

Bağcılar Kariyer Merkezi

Belediye kurduğu Bağcılar kariyer merkezi ile istihdam sağlamayı sadece kendi bünyesinde değil, diğer işverenlerle de sağlıyor. İşveren firmalar Bağcılar Kariyer merkezi web sitesine girerek ücretsiz ilan yayımlayabilmektedir. Bunun yanı sıra, iş arayan adaylarda web sitesinde özgeçmiş oluşturarak yayımlanan iş ilanlarına başvuru yapabilirler. Böylelikle sadece Bağcılar Belediyesi İş İlanları için değil, diğer işveren firmalar içinde iş başvurusunda bulunabilirisiniz.

Bağcılar Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu yapmak isteyen adayların ilk yapacağı hamlelerden birisi Bağcılar Belediyesi sosyal medya hesaplarını takip etmeleridir. Bunun nedeni ise ilanların çok az sıklıkta yayımlanmasıdır. Takip ettiğiniz sosyal medya hesaplarından yayımlanan iş ilanlarını gördüğünüzde Bağcılar Belediyesi web sitesine giderek iş başvuru yolunu öğrenebilirsiniz. Bununla beraber genellikle iş başvuruları ilan.gov.tr üzerinden yada iş-kur üzerinden başvuruya açılır. İş başvurusu yapmak istiyorsanız yeni iş ilanı yayımlanmış mı Haberler linkine tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/bagcilar-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz