Brisa Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Brisa güncel iş ilanlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Türkiye’nin bir çok ilinde fabrika ve servis ağına sahip olan şirket personel alımı yapıyor. Brisa lastik üreten, satış ve servisini yürüten bir şirket konumunda bulunuyor. Bridgestone ve Lassa lastik üretimi yapan şirket iş başvurularını kabul ediyor. Bu yazımızda Brisa şirketinin tarihçesine, işleyiş ağına ve insan kaynaklarına nasıl başvuru yapabileceğinizi anlatacağız.

Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret AŞ

Türkiye’nin lider lastik üreticisi şirketlerinden birisi olan Brisa Sabancı Holding çatısı altında bulunmaktadır. Türkiye’de artan otomobil ve iş makinelerine ilişkin Lastik ihtiyacını karşılamak maksadı ile kurulan şirket faaliyetine Lassa markası ile 1974 yılında başlamıştır. Yıl 1988’i gösterdiğinde ise Sabancı Holding Dünyanın lastik sektöründe kalitesini ispatlamış olan Bridgestone ile anlaşmaya varmıştır.

Türkiye’deki lastik ihtiyacının yanı sıra sektörde büyük başarılar yaşayan şirket bir çok ilke imza atmıştır. Bunlardan en önemlisi ise Avrupa’nın en kaliteli şirketi olma başarısını yakalamasıdır. Bu aynı zamanda Türk şirketleri bakımından bir ilk olmuştur. Şirket kalite, İşleyiş ve strateji bakımından bir çok ödüle layık görülmüştür. Uluslar arası standartlarda üretim yapan Brisa teknolojiyi de yakından takip ederek günümüz şartlarına uygun lastik üretimine devam etmektedir.

Brisa lastik şirketinin başarısı sektörde verdiği hizmetin kalitesi ile ölçülmektedir. İnsanların lastik ihtiyacını karşılayan şirket aynı zamanda iş ortaklarına değer katmakta ve çalışanlarına önem vermektedir. Vizyonu ve misyonu itibariyle yolculuğun geleceğini tasarlama kapsamında çalışanları ile iş birliği içerisinde bir çok marka ve teşkilatı bünyesinde yönetmekte ve yeni iş alanları yaratarak istihdamı arttırmaktadır.

Uluslar arası standartlara uygun kalitede lastik üretimi yapan şirketin sağladığı lastik markalar; Bridgestone, Lassa, Dayton, Kinesis  ve Firestone. Şirketin lastik sektöründeki hitap ettiği araçlar çeşitleri ise şu şekildedir.

 • Otomobil
 • Hafif Ticari Araç
 • Tarım Araçları
 • İş Makineleri
 • Motosiklet

Üretilen 1800’e yakın lastik çeşiti 70’e yakın ülkede pazarlanmakta 6 bine yakın satış ve servis mağazası ile hizmet vermektedir. Şirket doğaya en az zararla kullanılabilecek lastikleri üretmede, AR-GE çalışmaları ile doğaya değer vermektedir.

Brisa Personel Alımı ve İş İlanları

Brisa Güncel iş ilanlarını medya aracılığı ile yayımlamakta ve online iş başvurularını kabul etmektedir. Brisa’da kariyer yapmak isteyen adaylar ve çalışmak isteyen işçiler Brisa’nın yayımladığı iş ilanlarını takip ederek başvuru yapmaları gerekmektedir. Brisa’da çalışabileceğiniz bir çok pozisyon bulunabilmektedir. Brisa açık pozisyonları zaman zaman internet ortamında yayımlamakta ve iş başvuru formlarını beklemektedir. Başvuran adaylardan istenen Genel nitelikler ve aranan şartlar istihdam edilecek pozisyona göre değişiklik göstermektedir.

Brisa şirketinin üretim fabrikasında çalışmak isteyen adaylar Brisa Aksaray Fabrikasına ve Brisa İzmir Fabrikasına iş başvurusu yapabilirler. Diğer bir taraftan Brisa şirketine bağlı iş ortaklarında da iş bulabilme imkanınız vardır. Brisa genel merkez ve fabrikada çalışmak isteyen adayların çalışabileceği işler ve pozisonlar;

 • Endüstri Mühendisi
 • Kimya Mühendisi
 • Makine Mühendisi
 • Metalurji Mühendisi
 • Muhasebe Elemanı
 • Üretim Elemanı
 • Vasıflı Vasıfsız İşçi

Brisa Geçici İşçi Alımı İş İlanı

Bridgestone ve Lassa markaları ile Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, İzmit ve Aksaray’daki fabrikaları için, üretim ve yükleme bölümlerinde geçici olarak istihdam edilmek üzere işçiler arıyor. Adaylardan “Meslek Yüksek Okulu, Teknik Lise veya Endüstri Meslek Lisesi mezunu olma” ve “İzmit ve Aksaray tesislerine yakın olan servis güzergâhlarında ikamet etme” ön niteliklerini taşımaları bekleniyor. Bu ön nitelikleri karşılayan, test ve mülakatlarda başarılı olan adaylardan ihtiyaç kadarı Brisa İzmit ve Aksaray fabrikalarında, geçici olarak işe alınacak. 

Açık Pozisyonlar

 • İş Analisti 
 • Geçici Yükleme İşçisi (Kocaeli)
 • Marka Yöneticisi
 • Veri Bilim Uzmanı

Brisa İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günümüzde iş arayanların iş başvurusu yapmak için akıllıca davranması gerekiyor. İşe başvurulan süreçte yaptığınız başvuru ve başvuru şekli çok önemlidir. İş hayatında da kariyer yapmak isteyen adayların davranış ve ilk izlenimi şirketteki geleceğine de yön vermektedir. Bu sebeple başvuru sürecinde online başvuru tekniğini kullanan adaylar oluşturdukları öz geçmişlerinde kendilerinden yeterince bahsetmesini ve detaylı bir şekilde tecrübelerini paylaşmaları gerekiyor. Bu vesile ile vereceğimiz linkten başvurunuzu bu şekilde yapmanızı öneririz.

Brisa şirketinin resmi sitesini incelediğimizde bir insan kaynakları bölümü görmekteyiz. Bu bölümde iş ilanları, açık pozisyonlar ve başvuru gibi işlemler için kariyer.net adresine yönlendirme yapmaktadır. Bu seçenek üye yoğunluğundan dolayı fazla başvuru olacağı için bizce uygun değildir. Bunun yerine Sabancı Holdingin resmi sitesinde kendi bünyesinde bulunan kariyer bölümünden yayımladığı iş ilanlarına daha kolay ve daha etkili başvuru yapabiliriz. Burada açık pozisyonları görebilir ve pozisyon için aranan nitelikleri öğrenebiliriz. Başvuru direkt olarak Brisa insan kaynaklarına iletilecektir. Brisa Personel Alımına İş Başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/brisa-personel-alimi/

Yorum Yaz