Çamaşır Makinesi Neden Durulama Yapamıyor? Durulama Yapamayan Çamaşır Makinesi Nasıl Onarılır?

Çamaşır makinelerinde yalnızda yazılımsal sorunlarla değil fiziksel sorunlarla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Temel çalışma prensipleri ve teknolojileri gereğince çamaşır makineleri mekanik teknoloji üzerine uygulanan dijital teknolojiye sahiptir. Ancak ana çalışmayı mekanik sistemi sağlamaktadır. Dolayısıyla çamaşır makinenizin mekanik bileşenlerinin arızalanması durumunda ya performans sorunları ya da cihazı kullanamama gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Çamaşır makinesi durulama yapamama sorunu da bu tip arızalardan birisidir. Bulgurlu Samsung Servisi hizmetlerimiz sayesinde bu sorundan hem bütçenizi sarsmadan hem de kaliteli bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Durulamaya Geçmeme Nedenleri Nelerdir?

Çamaşır makineniz normal şekilde seçtiğiniz yıkama programına göre durulamaya geçmesi gerekirken, geçmiyor ise teknik bir arıza olduğunu göstermektedir. Çamaşır makinenizin durulama aşamasına geçememesine neden olabilecek birden fazla olasılık söz konusudur. Çamaşır makinenizde durulamaya geçememe sorunu temel olarak;

  • Su tahliye filtresinde tıkanma meydana gelmesi,
  • Su tahliye hortumunda tıkanma meydana gelmesi,
  • Cihazınızın su seviye anahtarının arızalanması,
  • Makine hava prostatında arızalanma oluşması,
  • Elektronik devre arızası,

Şeklindeki ihtimaller söz konusudur. Oluş biçimine göre onarım maliyetleri ve süreleri değişebilen bu teknik sorunlar için Bulgurlu Bosch Servisi merkezimize kaliteli bir çalışma yürütülmektedir.

Çamaşır Makinesinin Durulamaya Geçmesi Nasıl Sağlanır?

Seçilen yıkama programına göre durulamaya geçmesi gereken ancak bunu gerçekleştiremeyen çamaşır makineniz için Kurtköy Samsung Servisi merkezimizden teknik destek alabilirsiniz. Çamaşır makinenizin durulama aşamasına geçememesine neden olabilecek arıza olasılıklarına uygun olarak ekiplerimizce kontroller süratle tamamlanır.

Çamaşır makinenizin su tahliye filtresinin ve hortumunun tıkalı olması yıkama suyunu boşaltamamasına neden olur. Bu durumda su tahliye edilmediğinden durulama için su alamamasına ve dolayısıyla durulamaya geçememesine neden olur. Makinenizin tahliye filtre ve hortumu hızla tıkanıklıklarından arındırılabilir. Çamaşır makinenizin su seviye anahtarı arızası söz konuysa ilgili parça orijinal yedeğiyle değiştirilir. Bu değişim sayesinde hem kaliteli hem de bütçe dostu bir çözüm sağlanır.

Çamaşır makinenizin elektronik devresinde bir hata olması halinde de yıkamadan sonra durulama yapamamasına neden olur. Bu durumda uzmanlarımız elektronik kartı bilgisayarlı ortamda inceleyerek, hata noktasını bulur. Tespit edilen hata noktası için onarım denenir. Onarımın yeterli dayanıklılığı sağlayamaması veya mümkün olmaması durumunda son olarak elektronik kart değiştirilir.

Yorum Yaz