Çamaşır Makinesinin İçinde Kötü Koku Oluşmasının Nedenleri ve Çözümü

Hoş ve etkileyici kokularıyla çamaşırları 100% hijyenik hale getiren deterjan ve yumuşatıcılara rağmen, çamaşır makinesinin kötü kokması sorunuyla karşı karşıya kalınabiliyor. Çamaşır makinesinin tamburundan gelen kötü kokular, özellikle yüksek sıcaklıkta yıkama yapıldığında çamaşırlara da sinebiliyor. Bu durumda makinede yıkanan çamaşırların eşsiz ve dikkat çekici kokulara sahip olması gerekirken, pek de hoş olmayan bir kokuya sahip olmalarına neden olabiliyor. Bu tip sorunlar çok yaygın görüldüğünden Ataşehir Arçelik Servisi merkezimizde de çamaşırların makinede yıkandıktan sonra kötü kokması şikayetleri ile başvuru gerçekleştiriliyor.

Çamaşır Makinesinin Kötü Kokmasının Nedenleri

Çamaşır makinesinin tamburunun ve dolayısıyla yıkanan çamaşırların kötü kokmasının pek çok farklı nedeni bulunabilmektedir. Bu nedenler arasında ilk sırada çamaşır makinesinin tamburu içerisinde biriken ve zaman içerisinde yıkanmayan kirlerdir. Düzenli olarak yapılmayan çamaşır makinesi temizliği nedeniyle tamburda biriken kirler, zaman içerisinde kötü koku yaymaya başlar. Çamaşır makinesinin kötü koku oluşmasının önlenmesi için öncelikli olarak hangi nedenlere bağlı olarak kötü koku oluşumunun yaşanabildiğinin biliniyor olması gerekmektedir. Çamaşır makinesinde yıkanan çamaşırlar için ne kadar kaliteli makine deterjanı veya yumuşatıcı kullanılırsa kullanılsın tamburda kötü koku mevcut ise iyi kokuya sahip olmaları mümkün olmaz. Bu yüzden Ümraniye Arçelik Servisi merkezine çok yoğun talep gerçekleştirilmektedir.

Çamaşır makinesinin tamburunun periyodik olarak temizlenmesi çok önemlidir. Her ne kadar deterjan ve yumuşatıcı gibi bileşenler ile içerisinde çamaşırları yıkıyor olsa da kendi içindeki kirlerin temizlenmesi için yeterli değildir. Yani çamaşır makinenizde çamaşır yıkadığınızda, çamaşır makinenizin tamburunu da temizlemiş olduğunuz anlamına gelmemektedir. Çamaşır makinenizin birkaç yıkamada bir olacak şekilde periyodik temizliğini yapmanız çok önemlidir. Çamaşırlardan gelen kirler, suda bulunan kireç ve tabii ki yumuşatıcı veya deterjan kalıntıları temizlenmediği takdirde kötü koku oluşumuna eden olur. Bu yüzden düzenli olarak çamaşır makinenizin temizliğine dikkat etmelisiniz. Çamaşır makinenizi düzenli olarak temizliyor, uygun miktarda deterjan kullanıyor ancak halen çamaşırlarınız yıkandıktan sonra hoş kokmuyor ise Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz. Çamaşır makinesinin iç bağlantılarında parça değişimi veya özel solüsyon kullanımı ile temizleme gerçekleştirilerek, kesin çözüm sağlanabilmektedir.

Yorum Yaz