Çaykur Engelli İşçi Alımı 2023

Yeni yapılan duyuruya göre Çaykur Engelli ve Eski hükümlü işçi alımı yapacak. Çaykur Fabrikasından yapılan açıklamaya göre İşçi açığını kapatmak ve istihdam sağlamak amacı ile Çaykur işçi alımı yapacak. Yapılacak olan işçi alımının haberi ve detaylarını yazımızdan edinebilirsiniz.

Fabrikadan yapılan duyuruya göre Çaykur Engelli ve Eski hükümlü işçi alımı yapacak. Çaykur Fabrikasından bugün yapılan açıklamaya göre İşçi açığını kapatmak ve istihdam sağlamak amacı ile Çaykur 47 Engelli 23 Eski hükümlü işçi alımı yapacak.

Daha öncesinde Çaykur Personel Alımı ile ilgili bilgiler vermiştik. Geçtiğimiz ay Görev ve ünvan değişikliği atamaları ile yayınlanan bildiriden sonra bugün yayınlanan Çaykur işçi alımına ilişkin bir çok aday başvuruda bulunacak gibi gözüküyor. İşte Çaykur Çay fabrikasının yayınladığı duyuru şu şekilde;

4857 sayılı İş Kanununun 30’uncu maddesi gereğince çalıştırılması gereken
Engelli ve Eski Hükümlü işçi kontenjanlarımızdaki noksanlığın tamamlanması için
Rize İline bağlı işyerlerimiz için Cumhuriyet Çay Fabrikası Müdürlüğüne 35
Engelli 17 Eski Hükümlü, Trabzon İline bağlı işyerlerimiz için Çamlı Çay
Fabrikası Müdürlüğüne 9 Engelli 3 Eski Hükümlü, Artvin İline bağlı işyerlerimiz
için Arhavi Çay Fabrikası Müdürlüğüne 3 Engelli 2 Eski Hükümlü, Giresun İline
bağlı işyerlerimiz için Tirebolu Çay Fabrikası Müdürlüğüne 1 Eski Hükümlü olmak
üzere, toplam 47 Engelli 23 Eski Hükümlü geçici işçi noter kurası ile işe
alınacaktır.

 İşe alınacak engelli ve eski hükümlü işçiler çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri aracılığı ile işe alınacaktır.

  İşe girmek isteyen Engelli ve Eski Hükümlü işçi adayları, ikamet ettikleri İlin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat edeceklerdir.

 İş başvuruları 24/02/2020 – 28/02/2020 tarihleri arası 5 işgününde yapılacaktır.

    İşe alınacak işçiler noter huzurunda çekilecek kura sonucunda belirlenecektir. Kura çekimi Rize ve Giresun İli için 17 Mart 2020 Salı günü saat 10.00’da Rize /Kalkandere Polis Meslek Yüksekokulu salonunda, Trabzon İli için 18 Mart 2020 Çarşamba saat 13.00’de Trabzon/Of kapalı spor salonunda, Artvin İli için 19 Mart 2020 Perşembe günü saat 13.00’de Artvin/Hopa kapalı spor salonunda gerçekleştirilecektir.

Çaykur İşçi alımı İşkur üzerinden yapılacaktır. İşkur’dan nasıl iş başvurusu yapacağınızı bilmiyor iseniz tıklayınız. İŞKUR İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/caykur-engelli-isci-alimi/

Yorum Yaz