Çok Gürültülü Çalışan Kombi Sorunu Nedenleri ve Çözüm Yöntemleri

Temel çalışma prensibi gereğince iç mekanda konumlandırılması önerilen kombiler, çalışmasının etkisiyle belirli bir çalışma sesi çıkartır. Ancak bu ses özellikle yeni nesil kombi modellerinde olabildiğince minimal seviyede tutulur. Böylelikle evin içerisinde konumlandırılan kombinin kullanım esnasında tüketiciyi rahatsız etmemesi sağlanabilir. Kombinizin kullanımı esnasında zaman içerisinde aşırı gürültülü şekilde çalışma sorunu yaşamanız halinde bir sorun olduğu anlaşılabilir. Kombinizin her zamankinden çok daha fazla gürültülü şekilde çalışması gibi bir durumla karşı karşıya kaldıysanız, çözümü hususunda gerekli hassasiyeti göstermeniz elzemdir. Kurtköy Bosch Servisi profesyonel hizmetleri aracılığıyla kombinizin gürültülü çalışma sorununun çözüme kavuşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Kombiden Neden Çok Ses Gelir?

Kombi çalışırken aşırı gürültülü çalışarak, çok fazla rahatsızlık veriyor ise çözümünün sağlanması maksadıyla gerekli müdahalelerin yerine getirilmesi gerekir. Kombinizin gürültülü çalışması kullanım rahatsızlığının dışında ciddi bir teknik arızaya da işaret eder. Kombinizi kullanamamanıza neden olacak düzeyde arızanın ilerlememesi için en kısa süre içerisinde müdahalenin gerçekleştirilmesini sağlamalısınız.

Kombinizin aşırı gürültülü çalışmasına neden olabilecek faktörler arasında bileşenlerindeki yıpranmanın önemli bir etkisi bulunur. Kombinizin iç sistem bileşenlerinin yıpranması, korozyona uğraması neticesinde aşırı gürültülü çalışması gibi durum ortaya çıkabilir. Bu durumda gerekli kontrollerin sağlanması maksadı ile Pendik Bosch Servisi merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz. Uzman teknikerlerimiz tarafından yerinde servis müdahaleleriyle kombinizde aşırı gürültülü çalışmaya neden olan arızalı parçayı tespit ederek, gerekli müdahaleleri yine yerinde gerçekleştirilir.

Kombinin Aşırı Gürültülü Çalışması Nasıl Önlenir?

Kombinizin çok ses çıkartarak çalışması durumunda teknik bileşenlerinin yıpranma ve arızalanma ihtimalleri Caddebostan Bosch Servisi teknikerlerimiz tarafından değerlendirilir. Kombinizin aşırı gürültülü çalışması durumunda kombinizin iç sistemindeki parçalarının yıpranması veya korozyona uğraması söz konusu olabilir. Bunun için uzman teknikerlerimiz tarafından gerekli kontroller, özel ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilir. Yapılan arıza tespit çalışmaları neticesinde kombinizde çalışma esnasında çok fazla ses çıkmasına neden olan arızalı parça belirlenerek, yerinden sökülür. Arızalı olan parçanın yerine orijinal kombi yedek parça ürünleri kullanılarak, yedeği takılır. Bu sayede kombinizin normal desibel şiddetinde çalışması sağlanır. Üstelik bu işlemler 1 yıl garanti desteğiyle yerine getirilerek, olası tekrarlayan arızaların mağduriyetine yol açması engellenir.

Yorum Yaz