Eklem Ağrısına İyi Gelen Kremler

Kimi zaman dayanılmaz olan diz, dirsek, omuz, sırt, omurga, bilek, parmak ve kalça gibi tüm eklem ağrılarında kullanılabilen en iyi 8 kremi öğrenin. Günlük yaşamınızdaki bu ağrıları hafifletecek eklem ağrısına iyi gelen krem listemize göz atabilir, doktorunuza danıştıktan sonra kullanabilirsiniz.

Dolgit Krem

Dolgit krem, 50 gramlık alüminyum tüp içinde olan eklem ağrılarına ve iltihaplara iyi gelen kremlerden biridir. Bu hastalıkların dışında, adale romatizması, omuz sertliği, bel ağrısı ve kazalarda oluşabilen yaralanmalarda ki ezilme durumlarda kullanılabilmektedir.

Bilinmesi Gerekenler

Haricen kullanılır ve kesinlikle yiyecek ve içeceklere temas ettirilmemesi ve 14 yaşından küçükler kullanmaması tavsiye edilmektedir. Hamilelik durumunda mecbur kalınmadığı sürece kullanılmamalıdır.

Nasıl Kullanılır?

Günde 3 ya da 4 defa gerektiği kadarıyla 4 yada 10 cm uzunluğunda derinize sürüp ovulur. Tedavi süresi için mümkün olduğunca doktorunuza danışmalısınız. Genellikle 2 ya da 3 hafta boyunca her gün Dolgit kullanılmalıdır.

Yan Etkileri

Bütün ilaçlarda olduğu gibi içeriğinde bulunan maddelere karşı duyarlı olan insanlarda yan etkiler görülebilmektedir. Görülebilecek yan etkiler, burun akıntısı, nefes almada güçlük, kaşıntı, iltihap, kızarıklık gibi yan etkiler görüldüğü anda doktorunuza danışılması gerekmektedir.

Rumalaya Krem

30 gramlık tüplerde bulunan krem, eklem ağrılarına iyi gelen kremlerden biridir. Himalya-Herbals markasına ait bir kremdir. Kas ve eklem ağrılarında kullanılan bu ürün aynı zamanda masaj kremi olarak da kullanılmaktadır. Cildi kesinlikle tahriş etmemektedir.

Bilinmesi Gerekenler

İçeriğinde nane ve Chir pine ağacından elde edilen rubefasit bulunmaktadır. Hızlı emilebilen jel formundadır. Bağ dokusunu destekler. Kan dolaşımını hızlandırır ve eklemleri korur.

Nasıl Kullanılır?

Günde üç defa ağrı olan yere sürülür. Kesinlikle kesik çizik olan bölgelerde kullanılması sakıncalıdır. Cildi tahriş etmez.

Yan Etkileri

Rumalaya kremin üretici firma tarafından bir yan etkisinin bulunmadığı bilgisi verilmektedir. Dozunda kullanılması gerekmektedir.

Flexiseq Jel

Eklemleri kayganlaştırarak hareket etmesini sağlayan güçlü bir kremdir. Eklem ağrılarını, kireçlenmeleri ve kıkırdak aşınmalarını önlemek için pratik bir çözümdür.

Bilinmesi Gerekenler

Özünde bitkisel bir kremdir, kolay uygulanır. Sürülen eklem bölgesindeki bölgeye 10 dakikalık bekleme süresinden sonra deriye nüfuz ederek ciltte ıslaklık bırakmayarak anında etki eder. Ağrı kesici olarak kullanılmadığı gibi jel formundadır. Etkisi klinik çalışmalar ile ispatlanmıştır.

Nasıl Kullanılır?

Eklem ağrısı bulunan bölgenin önce yıkanıp daha sonra iyice kurulanması gerekmektedir. Eklemin boyutu kadar krem kullanmak en iyi etkiyi sağlamak için yeterli sayılmaktadır. 50 Gramlık tüp bitene kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez kullanılması gerekmektedir.

Yan Etkileri

Hassas ciltlerde kuruma, kızarıklık ve kaşıntı gibi yan etkileri görülebilmektedir. Bunun dışında herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Muscoflex Duo Jel

30 gramlık alüminyum tüp içerisinde bulunmaktadır. Tiyokolşikosid kas ağrılı spazmların semtomatik tedavisi için kullanılmaktadır. Genel olarak kas gevşetici etkisi daha fazladır. Fakat daha önceki tedavilerde klinik çalışmalar ile eklem ağrılarına da iyi geldiği ispatlanmıştır.

Bilinmesi Gerekenler

Hamilelik durumunda kesinlikle kullanılmamalıdır. Tedavi döneminde hamile olduğunuzu fark ettiğiniz an doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Hele ki bebek emzirme dönemlerinde ilacın kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Ayrıca yaşça büyük olan hastalarda güvenilirlik ve etkinliği bulunmamaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı durumunda herhangi bir etkileşimi bulunmamaktadır. Aile hekiminiz dışında başka durumlarda tavsiye edilmediği takdirde gün içinde 2 ya da 3 kere kullanılabilir. Deri üzerindeki eklem ağrısı bulunan yüzeye sürülerek kullanılmaktadır.

Yan Etkileri

Hidrojene lanolin içermekte olup bu sebeple lokal deri reaksyonlarına neden olabilmektedir. Kullanımdan sonra bulantı, kusma, ishal ve mide ağrısı gibi şikayetleriniz olduğu durumlarda en yakın aile hekiminize bildirmeniz gerekmektedir.

Cystrex Krem

50 ml içeren küçük tüpler içerisinde satışa sunulmaktadır. İçeriği endomik (şifalı) bitkiler ile mineralli taşların bir araya gelerek kaynatıldığı ve kırk güne kadar beklemeye alınarak üretilen şifalı bir kremdir. Eklem ağrılarında kullanılması durumunda erken etki bıraktığı klinik çalışmalar ile test edilerek ispatlanmıştır.

Bilinmesi Gerekenler

En başta eklem ağrılarını yok eder. Hücre yenilenmesini sağlar ve onarılmasını destekler. Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas ezilmelerine, sırt ağrısı, bel ağrısı, boyun fıtığı ve ağrıları, kasılma, menisküs, kireçlenme, kan dolaşımı, kemik erimesi ve göğüs adalelerindeki ağrılara iyi gelerek ayrıca rahatlama sağlamaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Günde iki defa vücuttaki eklem ağrısı bulunan bölgelere yavaşça masaj yaparak sürülmelidir. Ayrıca sürülen bölgenin temiz ve kuru olması gerekmektedir.

Yan Etkileri

Herhangi bir yan etkisi söz konusu değildir.

Tantum Jel

İnsanın yaşı ilerledikçe kaslardaki sıvı kaybı nedeniyle eklem ağrıları çoğalmaktadır. Bilim insanlarının bu gibi sorunların alıp başını gitmesine seyirci kalmadığının tam da kanıtıdır. Vücutta oluşan yanık ve zedelenmelerden kaynaklanan ödem tedavisinde ağrı kesici olarak bilinmektedir. İlk kullanımda oluşan kısa süreli yanma hissi sonrası ağrıyı keser.

Bilinmesi Gerekenler

Kas ve eklem ağrılarında etkili bir ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Doku zedelenmesi, kas gerilmesi, ezilme ve zedelenme gibi birçok problemlerde kullanılmaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Gün içerisinde 2 ya da 3 kere kullanılması uygundur. Kullanıma başlamadan önce uygulanacak bölgenin temiz ve kuru olduğundan emin olmamız gerekir. Daha sonra eklem ağrısının olduğu bölgeye sürülerek masaj yaparak sürülmelidir. Krem etkisini göstermesi en geç 2 saati bulacaktır. Vücutta bulunan eklem ağrısının derecesine göre etki gösterme süresi azalıp çoğalabilir. Bu kremi kullanırken ağız, burun ve göz ile temas etmemesine özen göstermelidir. Böyle bir temas söz konusu olduğunda en yakın aile hekiminden yardım almalısınız.

Yan Etkileri

Olumlu etkileri olduğu gibi bir o kadar olumsuz yan etkileri de olabiliyor. Sürüldüğü bölgede yoğun cilt tahrişi olabilir. Işığa karşı duyarlı olduğu için kremi sürdükten sonra ışığa maruz kalmamak gerekir. Hamilelik durumunda doktor tavsiyesi dışında kesinlikle kullanılmamalıdır. Sürüldüğü bölgede kızarıklık sorunu meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda en yakın aile hekimimize başvurmayı ihmal etmeyelim.

Voltaren Emulgel Krem

50 gramlık tüplerde bulunan Voltran krem eklem ağrılarına iyi gelmektedir. Ezilme, yanma, burkulma, incinme ve spor ve kazalarının sebebiyet verdiği iltihaplanma ve şişme gibi durumlara iyi gelen kremlerden bir tanesidir. Romatizma ve yumuşak doku iltihaplanmalarında da ilk akla gelen kremlerden biridir.

Bilinmesi Gerekenler

Bileşenlerindeki herhangi maddelerden birine alerjiniz var ise kullanmamalısınız. Bu kremi kullandıktan sonra nefes alıp vermede sıkıntı yaşıyorsanız, hırıltı ve burun akıntısı oluyorsa kullanmayınız.

Nasıl Kullanılır?

krem oral yolla kullanılan bir ilaç değildir. Uzun süreli ve tedavi amaçlı kullanılacak ise çok dikkatli kullanılması gerekmektedir. Günde iki ya da üç kere eklem ağrılarının bulunduğu bölgeye masaj eşliğinde sürülmelidir.

Yan Etkileri

Kremin yan etkileri genellikle krem sürülen bölgenin temiz ve de kuru olmamasından kaynaklıdır. Ağız ve yüz bölgesinde şişmeler meydana gelebilir. Hırıltı, göğüste sıkışma gibi ciddi derecede yan etkiler meydana gelebilir. Hamilelik ve emzirme durumunda en yakın aile hekiminizden yardım almanız gerekmektedir.

Thermoflex Krem

Eklem ağrıları için iyi gelen kremlerden biridir. Sürülen bölgede onarıcı ve hücre yenileyici olarak kullanılmaktadır. Genellikle darbe, romatizmalar, ezilme ve eklemlerdeki şikayetler için tercih edilir. Sürülen bölgede geçici kızarıklık ve yanma oluşturur ve ardından çok çabuk iyileşme görülür.

Bilinmesi Gerekenler

Haşere kovucu veya yazın güneşte yanmamak için kullanılan güneş kremleri yerine kullanılamaz. Böbrek hastaları ve ilaçlara karşı alerjisi olanlar bu ürünü kullanmadan önce mutlaka en yakın aile hekimlerine danışmaları gerekmektedir. Ayrıca hamilelikte, emziren anneler, bebek ve çocuklar dahil olmak üzere bu ilacı kullanmak isteyenler mutlaka aile hekimine danışmaları gerekmektedir. Eklem ağrıları için kullanılan bir kremdir. Asla açık yara ve egzama bulunan bölgede kullanılmamalıdır.

Nasıl Kullanılır?

Eklem ağrısı bulunan bölgenin temiz suyla temizlenip kuru olduğundan emin olmamız gerekmektedir. Daha sonra eklem ağrısı bulunan bölgeye yaklaşık bir fındık büyüklüğü kadar ağrılı bölgeye sürülüp masaj eşliğinde parmaklarla iyice yedirilmelidir. Uygulama yapılan bölgeye kremin daha verimli olabilmesi açısından ve kıyafetlere bulaşmaması için en az 10 dakika kadar elbise veya kıyafet giyilmemelidir. Kremin ağız ve göz ile temas etmemesine özen gösterilmelidir. Eklem ağrısı veya diğer hastalıklar el veya kol bölgesinde değil ise uygulama yapıldıktan hemen sonra ellerinizi yıkamalısınız. Bir diğer husus ise uygulama yapıldıktan sonra eklem ağrısı bulunan bölgenin bandaj veya sargı bezi kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri

Kullandıktan sonra yüzeyde sıcaklık ve yanma hissi oluşabilir. Bir diğer yan etki ise nefes darlığı ağız ve boğaz bölgesinde şişkinlik var ise acilen size en yakın aile hekiminize bildirmeniz gerekmektedir.

Yorum Yaz