Ekol Lojistik Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Türkiye’nin lider lojistik şirketi olan Ekol Lojistik geniş iş alanı ile Türkiye ve diğer ülkelerde iş imkanı sağlamaktadır. Bir çok pozisyonu içerisinde bulunduran şirket kurulduğu günden bu güne yaptığı AR-GE çalışmaları ile Lojistik ve taşıma sektörüne yenilikler getirmiş ve getirmeye devam etmektedir. Ekol Lojistik insan kaynakları ile zaman zaman ihtiyaç duyulan pozisyonlara personel alımı yapmaktadır. Yayımladığı iş ilanlarına başvuran adayları detaylıca inceleyen Ekol Lojistik İnsan Kaynakları yeni iş ilanları yayımlayarak personel alımı yapılacağını bildirdi. Ekol Lojistik iş ilanları ve Şirket hakkında detaylı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz…

Ekol Lojistik

Ekol Lojistik Ülkemizde 3.parti entegre lojistik hizmetleri sunmaktadır. 1990 yılında Ahmet MUSUL başta olmak üzere arkadaşları ile çıktığı bu yolda başarılarını kanıtlamış ve Türkiye dışındaki ülkelerde de hizmet vermeye başlamış bir şirkettir. Kurulduktan 6 yıl sonra Almanya’da Depo hizmetleri sunmaya başlayan şirket 2002 yılında Unok/Unatsan bünyesine katarak büyümeye devam etmiştir. 2003 yılında küçük ama etkisi büyük yatırımlar yaparak yazılım sistemlerini yenileyen Ekol Lojistik, Dijitalleşme yolunda ilerleyerek çağımızın gereksinimlerini karşılayan sistemler ile yoluna devam etmiştir.

İntermodal operasyonlarını şirkete entegre eden Ekol, 2010 yılında STS Uluslararası Nakliyat şirketini bünyesine dahil ederek seviye atlamıştır. Hızla yurtdışı faaliyetlerini arttıran şirket 2011 yılında Ekol İtalya ve Romanya faaliyetlerini başlatırken 2012 yılına gelindiğinde 4 ülkede faaliyetlerine başlamıştır. Bu ülkeler; Ekol Bosna, Fransa, Yunanistan ve Ukrayna olmuştur. Bu girişimlerin başarı ile sonuçlanmasına takiben farklı ülkelere de hizmet götürmeyi hedeflemiş ve bugün bu ülkelere ek olarak Macaristan, İspanya, Bulgaristan, Çekya, Slovenia ve İsveç ülkelerinde hizmet vermektedir.

Bir çok sektörde Lojistik ve Taşıma hizmeti veren şirketin başlıca faaliyet yürüttüğü sektörler; Otomotiv, İmalat, Perakende, Tekstil, Sağlık, Elektronik ve E-ticarettir. Bu sektörler içerisinde en yüksek gelir sağladığı ise Otomotiv sektörü olmuştur. En büyük taşıma ağına sahip olan Ekol Lojistik taşıma için kullandığı yöntemler; Karayolu, Denizyolu, Havayolu ve Demiryoludur. Depo yönetimi konusunda ek hizmetler veren şirket Tesisler, Proje, Teknoloji, Sistem altyapısı ile alakalı çözümler sunmaktadır.

Ekol Lojistik Personel Alımı ve İş İlanları

Ekol Lojistik şirketi ülkemize sağladığı gelirin yanında istihdam bakımından da katkı sağlayan şirketlerden birisidir. 8.000’e yakın çalışanı bulunan Ekol giriş yaptığı sektörler ve genişleyen iş ağına uygun personel alımı yapmaya da devam etmektedir. Bugün Ekol Lojistik çalışanları Mavi ve Beyaz yakadan oluşmakta ve çalışanların %82’si erkek %18’i ise bayandır. Mavi yaka ile çalışan 5.455 Beyaz yaka ile çalışan 2.262 personel bulunmaktadır. İş hayatında kariyer yapmak isteyen adaylar Ekol Lojistiğin sunduğu iş fırsatları ile kendilerini geliştirebilir ve kariyer yapabilirler.

Ekol Lojistik İnsan Kaynakları; Din, Dil, Irk ve Görüş farkı gözetmeksizin eşit şartlarda iş olanağı sunmaktadır. Nitelikli adaylar ile çalışmak isteyen Ekol Lojistik İnsan kaynakları bu bağlamda işe alım sürecinde çeşitli test aşamaları uygulamaktadır. Her mezuniyet seviyesinden personeli bulunan Ekol şirket zaman zaman üst düzey zaman zamanda mavi yaka için iş ilanları yayımlamaktadır. Çalışan personelin %30’a yakını ilkokul mezunudur. Bu sebeple Mezuniyet durumunuz ne olursa olsun Ekol Lojistiğin yayımladığı iş ilanlarına başvuru yapabilmeniz mümkün olmaktadır.

Ekol Lojistik İş İlanları

Ekol Lojistik şirketinde çalışabileceğiniz bir çok pozisyon bulunmaktadır. Bazı pozisyonlar yetkinlik ve nitelik isterken bazı pozisyonlar ise Sürücü belgesi gibi ek belgeler gerektirmektedir. Ekol Lojistik şirketine iş başvurusu yapmak istiyorsanız öncelikle pozisyon detaylarını ve pozisyon için istenilen nitelikleri gözden geçirmeniz gerekmektedir. Neredeyse her il için zaman zaman eleman ihtiyacı duyulmakta ve Eleman Alımı için iş fırsatları sunulmaktadır. Aşağıda Ekol Lojistik şirketine ait iş ilanlarını görüntüleyebilir ve size en uygun olan pozisyona nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi görüntüleyebilirsiniz.

Açık Pozisyonlar

 • Sürücü Kurye
 • Ulusal Dağıtım Ofis Görevlisi
 • Depo & Sevkiyat Personeli
 • Depo Elemanı
 • Sürücü Motorlu Kurye
 • Mekanik Sistemler Personeli
 • Depo Elemanı
 • Sevkiyat Elemanı
 • Forklift Operatörü
 • Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi
 • Yedek Parça Görevlisi
 • Araç Evrak Operasyon Görevlisi
 • Oto Boya Teknisyeni
 • Elektrik Ve Elektronik Teknisyeni
 • Araç Mekanik Bakımcısı
 • İş Ortağı Kurye
 • Depo & Sevkiyat Personeli
 • Treyler Üstyapı Teknisyeni
 • Şoför

Ekol Lojistik İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ekol Lojistik Güncel iş ilanlarını takip ederek şirkete iş başvurusu gönderebilirsiniz. Size uygun pozisyon açılmamış ise zaman zaman ilanları inceleyerek uygun pozisyon oluştuğunda iş başvurusu yapmanız Cv’nizin doğru zamanda incelenmesi için önemlidir. Personel alımı veya Eleman alımı yapılan pozisyonların niteliklerini detaylıca incelemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Ekol Lojistik iş ilanlarını yukarıda görüntülediniz. Nasıl iş başvurusu yapabileceğiniz ile ilgili bilgi ise şirketin anlaşmalı olduğu 3 kariyer sitesi ile ilgilidir. Ekol lojistik anlaşmalı olduğu kariyer.net, Eleman.net ve Linkedin hesabı üzerinden iş ilanları yayımlamaktadır. Şirketin insan kaynaklarına direkt başvuru iletebilmeniz için Linkedin hesabı üzerinden başvuru yapmanız gerekiyor. Bu yöntem ile birlikte diğer yöntemlerin hepsinde iş başvurusu yapmak için üyelik açmanız gerekmektedir. Sizlerle 3 başvuru kanalının da linkini paylaşıyoruz. Tercih ettiğiniz yöntem ile Ekol Lojistik İş başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Ekol Lojistik başvuru linki; Ekol Lojistik

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/ekol-lojistik-personel-alimi/

Yorum Yaz