EnerjiSA İş İlanları ve İş Başvurusu 2023

Enerjisa İş İlanları yayımlayarak personel alımı yapıyor. İnsan kaynakları aracılığı ile iş başvuru formlarını dolduran adayları değerlendirecek olan şirket, birçok pozisyonda oluşan boşluğu doldurma hedefinde. EnerjiSA Türkiye’nin enerjisi sloganı ile hareket eden ve birçok il ve ilçede duyulan enerji ihtiyacına karşılık vermektedir. Bu ilanımızda Enerjisa iş ilanlarını inceleyerek nasıl iş başvurusu yapabileceğinize değineceğiz. Ayrıca şirketin kuruluş amacı, kuruluş tarihi ve gelişim ağacını inceleyerek hakkında detaylı bilgi edineceğiz…

Enerjisa Enerji A.Ş.

EnerjiSA ülkemizin elektrik dağıtım şirketlerinden birisidir. 1996 yılında kurularak faaliyetine başlayan EnerjiSA Sabancı Holding çatısı altında faaliyet göstermektedir. Bünyesine birden fazla elektrik dağıtım şirketi dahil eden EnerjiSA piyasanın büyük bir bölümünü elinde tutmaktadır. Elektrik dağıtım şirketlerinin özelleştirilmeye karar verilmesinden sonra ihaleye giren şirketlerden birisi olan EnerjiSA birçok ilde kurumsal ve bireysel elektrik enerjisi tedarik etmektedir.

Elektrik dağıtım işinin yanında Elektrik satışı ve pazarlaması yaparak standart elektrik şirketlerinden farklı metotlar uygulamaktadır. Elektrik enerjisi bugün hayatımızın olmazsa olmaz bir parçası olsa da altyapısal ve teknik olarak gelişmeye devam etmesi gerekmektedir. Bu nedenle elektrik dağıtım sektöründe gelişim gösteren ve kendisini teknolojiye uyarlayan bir şirkettir.

Bugün 10 milyondan fazla müşteriye sahip olan şirket Türkiye’de 14 şehirden sorumludur. EnerjiSA şirketi dağıtım şirketleri ve perakende şirketleri ile birlikte bir çatı şirketi konumundadır. Şirket içerisinde 3 Elektrik Dağıtım şirketi 3 Perakende ve Satış şirketi bulunmaktadır. Dağıtım şirketleri sorumlu olduğu şehirlere elektrik dağıtım görevi görürken Perakende satış şirketleri Türkiye’nin her yerinde kurumsal ve bireysel olarak elektrik satışı gerçekleştirmektedir.

Elektrik Dağıtım Şirketleri ve Hizmet Verdiği Şehirler

Enerjisa İş İlanları ve İş Başvurusu

Enerjisa İnsan kaynakları dönem dönem açılan pozisyonlarda veya yeni iş alanları için iş ilanları yayımlamaktadır. Kariyer yapabileceğiniz şirketlerden birisi olan EnerjiSA çalışanlarını eğiten, geliştiren ve ileriye taşıyan bir yapıya sahiptir. Gerek iş ile ilgili eğitimleriniz gerekse Rota Kariyer Yönetimi Programı ile kariyer amaçlayan çalışanın organizasyon ile uyumluluğunu göz önünde bulundurarak bir yol haritası çizmektedir. Tanıma, Takdir ve Ödül Yönetim sistemi ile iyi performans gösteren çalışanlar motive edilerek geleceğe hazırlanır.

İşe alım sürecinde adaylar fırsat eşitliği ilkesine dayanılarak değerlendirilirler. Din, Dil, Irk, Mezhep ve İnanç gibi farklılıkları ayrımcılık yapmadan eşit şartlarda işe alım yapar. Enerjisa şirketinin takımına alınacak adaylar şirketin genel yapısına uygun, işin niteliklerine sahip ve yetkinliği baz alınmaktadır. İş olanaklarının yanında öğrenciler içinde staj fırsatları sunulmaktadır. Bugün EnerjiSA 10.000’den fazla personel sahiptir.

Holding çatısı altında bulunan Enerjisa bu bağlamda kariyer fırsatları içinde resmi web sitesine bulunan kariyer bölümünden yararlanılmaktadır. Linkedin ve kariyer.net gibi siteler aracılığı ile iş ilanları yayımlayabilen şirket, aynı zamanda mevcut web sitesinin kariyer bölümünden de oluşan açık pozisyonları paylaşmaktadır. Sabancı holdinge bağlı bulunan EnerjiSA bu sebeple sabancı kariyer web sitesi üzerinden açık pozisyonları paylaşmaktadır.

Çalışma Saatleri
Pozisyon ve göreve göre değişen çalışma saatleri yine de yasalara uygun şekilde günlük 8 saati geçmeyecek şekilde ayarlanmaktadır. İş yoğunluğuna göre ücretli mesai yaptırılabilmektedir.

EnerjiSa İş İlanları (Açık Pozisyonlar)
  • Customer Experience Process Leader ENERJİSA ENERJİ A.Ş
  • İstanbul(Asya) Teknik Ofis Uzmanı Enerjisa Dağıtım – Kastamonu,Zonguldak
  • Sayaç Elemanı
  • Saat Okuma Görevlisi
  • Elektrik Mühendisi
  • Teknik Personel
  • Satış Elemanı
  • Bakım Elemanı

Enerjisa İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu yapmak bir çok kariyer siteleri aracılığı ile artık kolay olsa da işe alım için en doğru başvuru kanalını bulmak gerekmektedir. Kariyer sitelerinde verilen ilanlara başvuru sayısı çok fazla olduğu için işe alım oranı da o kadar düşük olabilmektedir. Bu nedenle sizlere önereceğimiz yöntem ayrı bir tecrübe gerektirdiğinden özgeçmişiniz daha da dikkat çeker ve diğer adaylardan sizi ayırabilir. Öncelikle Enerjisa İş Başvurusu linkine tıklıyoruz. Açılan sayfada açık pozisyonları göreceksiniz. Sağ üstte giriş yap düğmesine tıklayarak sistem giriş yapıyoruz. Daha önceden üyeliğiniz yok ise yeni hesap oluştur düğmesine tıklayarak üyelik açıyoruz. Mevcut açık pozisyonlardan istediğinize tıklayarak iş başvurusu yapabilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/enerjisa-is-ilanlari-ve-is-basvurusu/

Yorum Yaz