Ereksiyon Sorunu Nasıl Anlaşılır Ve Mutluluk Çubuğu Çare Olur Mu?

Ereksiyon sorunu daha çok yetişkin insanlarda görülmekte olan bir durumdur. Bu yazıda ereksiyon sorunu nasıl anlaşılır sorun nasıl çözülür detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Günümüzde özgüven kaybından kaynaklı insanlar bu konu hakkında konuşmaktan çekinebilmektedirler. Bu durumda sorunu anlayabilmek zorlaşmaktadır. Ereksiyon sorununu etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Kimi zaman bireyin sağlık sorunlarından kaynaklı, sigara ve alkol kullanımı, psikolojik baskı ve özgüven kaybı gibi temel nedenler bu duruma yol açabilmektedir.

 Ereksiyon sorunu kimi zaman kalıcı bir sorun olmamaktadır. Ereksiyon sorunları iki çeşit olarak görülmektedir. Kimi zaman kalıcı kimi zaman ise geçici olarak bireylerde rastlanılmaktadır. Kısa süreli sorunlarda kişi bir ürolog kontrolü ile sorununu çözebilmektedir. Devamlı olan ereksiyon sorunları için ise tıbbi müdahale gerekebilir. Ereksiyon sorunu basit bir şey gibi görülse de bireyi günden güne yıpratabilmektedir.

 Ereksiyon Sorunu Çözümü Nedir?

 Ereksiyon sorunlarının çözümü ve ortadan kaldırılması için Avrupa Üroloji Derneği tedavi üzerine bir rehber hazırlamıştır. Hazırlanan rehber doğrultusunda başlangıç olarak bazı ilaçlar kullanılması önerilmiştir. İlaçları kullanan kişilerin, tedavi sürecinde fayda görmediği taktirde penis enjeksiyon tedavisi bireylere tavsiye olarak sunulmuştur. Diğer yandan günümüz teknolojik tıp aletlerinde vakum cihazları ile bu sorunu çözmeye çalışılmıştır. Bahsettiğimiz iki tedavi yönteminde de sorunu çözülmeyen hastalara son çare olarak hastalara mutluluk çubuğu tedavisi tavsiye edilmektedir.

 Mutluluk çubuğu tedavinin farklı yöntemlerine yanıt vermeyen hastalarda uygulanmaktadır. Kısa süreli bir ameliyat süreci ile penis içine iki adet protez yerleştirerek uygulanmaktadır. 40 yılı aşkın süredir kullanılan bu yöntem bireylerin ereksiyon sorununu tamamen ortadan kaldırabilmektedir.

 Mutluluk Çubuğu Çeşitleri

 Ereksiyon sorunu çözümlerinde diğer yöntemlere nazaran, bireylerin sorunlarını kalıcı olarak çözebilen mutluluk çubuğunun pek çok çeşidi bulunur. Tek parçalı, şişirilebilir üç parçalı penis protezleri en çok kullanılan iki çeşittir. Tek parçalı penis protezlerinin bükülebilir yapısı vardır ve pratik kullanım imkanı sunmaktadır. Bükülme yapısı ile dışardan bakıldığında fark edilmesi kolay olmamaktadır. Tek parçalı protezler, dayanıklı ve sert bir gövde yapısına sahiptirler. Aksamlarının mekanik olmamasından dolayı uzun süreli kullanıma imkan sağlayabilirler.

 Üç parçalı protezler şişirilebilir pompanın testise yerleştirmesiyle birlikte kullanım sağlanır. Pompada bulunan tuş sayesinde penis ereksiyon haline getirilir ve birey istediği taktirde indirme tuşuyla ereksiyonu sonlandırabilmektedir. Şişirilebilir penis protezleri hastaların memnuniyet oranını daha çok arttırmaktadır.

 Mutluluk Çubuğu SGK Kapsamında mı?

 Yapılan tedavide, protez çeşidi fark etmeksizin bireyin sosyal güvencesi var ise bir kısmını Sosyal Güvenlik kurumu karşılamaktadır. Konu hakkında daha detaylı bilgi aktarımı için Mutlulukcubugu.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yaz