Galaxy S21 Ultra, 120Hz QHD+ Ekranlı İlk Samsung Modeli Olabilir

Samsung, 2021 yılında piyasaya süreceği amiral gemisi akıllı telefon modelleri ile sektörde öncü olmayı hedeflemektedir. Güney Koreli şirketin yaklaşmakta olan Galaxy S21 serisi, bünyesinde üç adet akıllı telefon modeli içerecek. Bu modeller Galaxy S21, Galaxy S21+ ve Galaxy S21 Ultra olarak sıralanacak. Yeni bir rapora göre serideki Galaxy S21 Ultra modeli, Samsung’un 120Hz yenileme hızına ve QHD+ çözünürlüğe sahip bir ekran ile gelen ilk akıllı telefonu olabilir.

SamMobile’da yer alan bir söylentide, Galaxy S21 Ultra’nın 2K çözünürlüğe sahip bir ekran ile geleceği belirtiliyor. Bu söylenti, popüler akıllı telefon sızıntıcısı olan Ice Universe tarafından geliyor. Ekran panelinin boyutuna göre, 1440 × 3088 piksele kadar bir çözünürlük sunabileceği belirtiliyor. Paylaşılan tweette aynı zamanda “2K + 120Hz” ifadeleri de yer almaktadır. Eğer bu söylentiler doğruysa bu, Samsung için bir ilk olacak.

Samsung Galaxy S21 Ultra, 2K Çözünürlükte Sabit Olarak 120Hz Sunabilecek

Samsung, daha önceden 120Hz ekran tazeleme hızına sahip akıllı telefonlar tanıtmış olsa bile bu kadar yüksek çözünürlüğe sahip bir ekran ile gelen akıllı telefon piyasaya sürmedi. Aynı zamanda 120Hz ekrana sahip bir Samsung modelinde 120Hz modunu seçtiğiniz zaman standart ekran çözünürlüğünün de düşürüldüğünü göreceksiniz. Ancak bazı kullanıcılar için sinir bozucu olan bu durum, Galaxy Note 20 Ultra modelinde “Uyarlanabilir Mod” özelliği ile çözüme kavuşmuştu.

Bu yeni mod ile birlikte, akıllı telefon yaptığınız işi algılıyor ve ona göre 60Hz ile 120Hz arasında yenileme hızını değiştiriyor. Bu sayede gerekli olmayan zamanlarda daha düşük yenileme hızı sayesinde pilden de tasarruf edilmiş oluyor ve cihazın şarjı daha uzun süre dayanıyor. Ancak Samsung, Galaxy S21 Ultra modeli ile bu bariyerleri tamamen aşacak. Eğer söylentiler doğruysa, yaklaşan amiral gemisi modelde 2K çözünürlükte 120Hz yenileme hızı sabit olarak kullanılabilecek.

Samsung’un yaklaşan Galaxy S21 serisinin Aralık ayının ortası itibariyle üretime geçeceği bildiriliyor. Bununla beraber geçtiğimiz hafta boyunca ortaya çıkan pek çok haberde, Güney Koreli teknoloji devinin yeni cihazlarını Ocak ayının sonuna doğru tanıtmayı planladığı söyleniyordu. Galaxy S21 serisi ile ilgili yeni detaylar geldikçe, her zaman olduğu gibi yine Teknobuk.com üzerinden sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

“Galaxy S21 Ultra, 120Hz QHD+ Ekranlı İlk Samsung Modeli Olabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz