Güngören Belediyesi Personel Alımı ve İş ilanları 2023

Güngören Belediyesi Personel Alımı yapmak amacı ile ihtiyaç duyulduğunda iş ilanları yayımlamaktadır. İstanbul ilinin Güngören ilçesine kamu hizmeti sağlayan belediye insan kaynakları aracılığı ile işe alım yapabilmektedir. Bu ilanımızda Güngören Belediyesi İş ilanlarını inceleyerek, belediye bünyesinde çalışmak isteyen adaylara nasıl iş başvurusu yapabileceğini anlatacağız…

Güngören Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

İstanbul gibi ilçesi Güngören’de birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Güngören eski yıllarda Rum köyü olarak bilinir ve Rum kökenli çiftçiler yaşardı. Tarihin zaman alması ile birlikte Güngören’de değişime uğramıştır. Belediye kamu hizmeti sağlamak amacı ile 1992 yılında kurulmuştur.

Belediyenin misyonu herkesin hizmete erişebileceği, kolayca ulaşabileceği ve teknolojiyi de entegre ederek olabilecek en üst sınırda sürdürebilir bir seviyede hizmetlerini sunmaktır. Vizyonu ise insanı ön planda tutan, ilçenin gelişimine katkı sağlayan, ekonomik gelişmelerin yapıldığı ve yaşam için ilk tercih edilen kent olmaktır.

İstanbul Güngören Belediyesi İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları belediyenin sunduğu hizmetlerde önemli rol oynamaktadır. Hizmetlerin memnuniyet derecesinin artmasına ve hizmet kalitesinin yükselmesine katkı sağlamaktadır. Belediyenin mevcut kadrosunda çalışan personellerinin işe giriş, çıkış, istifa, bordro, maaş, yıllık izin, rapor gibi süreçlerden sorumludur. Bunun yanı sıra eğitimler düzenleyerek personellerin işlerinde gelişimini sağlamaktadır.

İşe alım süreci insan kaynakları tarafından yürütülmektedir. Belediyenin personel ihtiyacı bulunan birimlerini belirleyerek iş ilanı yayımlamaktadır. İş ilanına başvuru yapan adaylar insan kaynakları tarafından özgeçmişleri incelenir. Pozisyona uygun bulunmaları halinde mülakat için belediye başkanlığına çağrılırlar.

Güngören Belediyesi İş İlanları

İş ilanları belediyenin ihtiyacına yönelik yayımlanmaktadır. Belediyenin mevcut kadrosunun istifa, sözleşme feshi, emeklilik ve yeni iş alanlarından dolayı oluşan pozisyon boşluğu için eleman, personel ve işçi alımı yapılabilmektedir. Bu pozisyonlar Zabıta Memuru, İtfaiye Eri, Düz Memur, Sağlık Personeli, Vasıfsız İşçi, Mesleki Personel ve Güvenlik görevlisi gibi pozisyonlarda olabilmektedir.

Memur Alımı

Memur alımı için yayımlanan ilanlar içerisinde Zabıta memuru, mesleki memur, düz memur gibi pozisyonlar yer almaktadır. Belediye bünyesinde memur sıfatı ile çalışmak, birçok pozisyonda olabilmektedir. Bazı pozisyonlar için mesleki memur pozisyonu da olabilmektedir. Memur alımı için başvuru yapacak olan adayların KPSS sınavına girmiş ve 70 ve üstü puan almış olması gerekmektedir. Bunun yanında devlete karşı suç işlememiş olmak ve hüküm giymemiş olmak gerekir.

Zabıta memuru için KPSS baraj puanı 70 olmakla birlikte ek şartlar barındırmaktadır. Belirlenen kriterler içerisinde Boy ve Kilo önem taşımaktadır. Mezuniyet lise ve yüksekokul olarak kabul edilmektedir. Zabıta olmak için devlete karşı suç işlememiş olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekir.

İşçi Alımı

Güngören Belediyesinin gerçekleştireceği ve devam eden projeler için işçi alımı ihtiyacı doğabilmektedir. Belediye hem kendi bünyesinde sürekli işçi, hem de projeler için geçici işçi alımı yapabilmektedir. Planlanan projeler kapsamında ihtiyaç duyulan işçi ihtiyacı için projeye yetecek kadar geçici işçi alımı yapılmaktadır. İşçi alımı için belediye resmi web sitesi ve ilan.gov.tr üzerinden ilan yayımlamaktadır.

Çalışabileceğiniz Pozisyonlar

 • Zabıta Memuru
 • İtfaiye Eri
 • Mesleki İşçi
 • Sağlık Personeli
 • Şoför
 • Temizlikçi
 • Çaycı
 • Güvenlik Görevlisi
 • Düz Memur
 • Mevsimlik İşçi
 • Park ve Bahçe Sorumlusu
 • İnşaat Ustası
 • Vasıfsız Eleman
Güngören Kariyer Merkezi

Belediye resmi olarak oluşturduğu kariyer sitesi ile Güngören’de yaşayan vatandaşların istihdam edilmesine katkı sağlıyor. İşveren ve işçiyi bir buluşturarak işverenin işçi bulmasına, iş arayanında iş bulmasına destek sağlıyor. Kariyer Merkezi linkine tıklayarak İstanbul Güngören ilçesinde yayımlanan iş ilanlarını görebilir ve Özgeçmiş oluşturarak iş başvurusu yapabilirsiniz.

Güngören Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye iş ilanları iş başvurusu yapmak isteyen adaylar tarafından sıkı takip edilmelidir. Güngören Belediyesi İlanları da sıkı takip etmeniz gereken belediyelerdendir. Güngören Belediyesi açık pozisyonları sosyal medya ve resmi web sitesinden duyurmaktadır. İlan açıklamasında iş başvuru formu doldurabileceğiniz mecra ayrıca belirtilir. Genel anlamda iş başvuruları iş-kur üzerinden başvuruya açılmaktadır. Bunun yanında mesleki yeterlilik testi gerektiren pozisyonlar belediye başkanlığında mülakata alınmaktadır. İş başvuruları resmi web sitesi üzerinden, iş-kur üzerinden ve Belediye başkanlığına bizzat giderek yapılmaktadır. Yeni iş ilanı olup olmadığını ”Duyurular ” linkinden öğrenebilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/gungoren-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz