Hangi Burç Hangi Burçla Evlenmeli?

Herkes birbiri ile iyi anlaşabilir fakat konu evlilik olunca işler biraz değişebilir ve akıllara hangi burç hangi burçla evlenmeli sorusu gelebilir. İşte evlilikte burçların uyumu…

1. Aslan – İkizler

Aslan burcu ne kadar zor bir kişiliğe sahip olsa da aslında samimi, doğal ve aşkla doludur. Çoğu konuda aklını kullanmak yerine kalbinin sesini dinler. Özellikle birini gerçekten sevdiğinde gözü başka bir şey görmez, sıkı sıkı bağlanabilir. Güven konusunda da çok dikkatli ve seçicidir.

İkizler burcu, son derece entelektüel ve moderndir. Aynı zamanda hareketli ve çılgındır. İlişkide oldukça sadıktır ve aşık olduğu kişiyi mutlu etmek için elinden geleni yapar. Eğer o kişinin hayatının aşkı olduğuna inanırsa, ona sonsuz sevgi ile bağlanır ve yuva kurmak ister.

İşte bu özelikleri sayesinde aslan ve ikizler çok uyumlu ve mutlu bir yuva kurabilirler.

2. Akrep – Boğa

Akrep burcu, ilişkilerde baskın olmayı severken, boğa burcu ise otoritesi ve kararlığıyla partnerine “işte güçlü ve ne istediği bilen insan” cümlesini kurdurur.

Boğa karşı tarafa ne istediğini doğrudan, net bir şekilde ifade eden tavrıyla partnerini etkileyerek hayatına girdiğinde, sahiplenişiyle otorite özelliğini bir nevi ılımlı hale getirebilecektir.

Boğanın koruyucu tavrı, akrebin evlilikte kendisini güvende hissetmesinin en önemli nedenidir. Güçlü tavırları onun da aradığı gücü karşılayacak ve kendisini hayatta kendini yalnız hissetmemesini sağlayacaktır. Böylelikle evlilik için kendisini cesaretlendirecektir.

İnatçılıkları birbirine benzer olduğu için bu noktada ara ara tatlı atışmalar yaşayabilirler. Fakat kendilerini geri plana çekmeyi bildiklerinden dolayı aralarındaki huzursuzluk pek fazla uzun sürmeyecektir.

İlişkilerinde inişli çıkışlı büyük bir tutku vardır. Bu nedenle akrep ve boğa hareketli ve çok tatlı bir çift olacaklardır.

3. Balık – Başak

İkisi de zıt kutuplardır ve birbirlerinde olmayana sahiptirler. Bu nedenle birbirlerini tamamlamalarından dolayı uyumlu bir çift olabilirler.

Biri hayalperest diğeri gerçekçidir. Burada önemli olan her ikisinin de birbirinden öğrenecekleri çok şeyin farkında olmalıdır. Bu nedenle birbirlerini değiştirmeye çalışmadan hareket ederler. Böylece dillere destek bir ilişki uyumu ortaya çıkar.

Başak burcu, partnerini baştan aşağı inceler çünkü seçici olmaları ile tanınırlar. Eğer adayları dikkatini çekerse kalplerini sonsuza kadar açarlar. Balık burcu ise partnerinin üretken ve alçak gönüllü kişiliğinden etkilenir. Her ne kadar farklı karakterlerde olsalar da mutlu bir evlilik yaşarlar.

İki burçta fazla sosyal değildir. Bu nedenle evde oldukça keyifli vakit geçirirler. Birbirlerine yetebilen nadir burçlar arasındırlar.

Başak burcu, başağı karşısında gördüğü anda evlilik için doğru insan olduğunu hemen anlar.

Balık ve başak, birbirlerini sevdikleri zaman sıkı sıkıya bağlanırlar. Son derece sadık, anlayışlı ve hoşgörülüdürler.

4. Kova – Yay

Yay burcu, hayata inanılmaz derecede pozitif bakar. Bu nedenle kimi zaman telaşa kapılan kova burcunun tatlı pinpirikli tavırlarına karşı onu sakinleştirir ve enerjisini başka yönlere çekmeye çalışır.

Birbirlerini sonsuza dek desteklerle ve savunurlar. Sadık bir evlilikleri olur ve güven konusunda neredeyse hiç sorun yaşamazlar.

Özellikle birbirlerinin eksiklerini kapama konusunda en iyi anlaşacak ikilidir. Kova ve yay bu sayede orta yolu bularak birbirlerini tamamlamayı başarırlar.

Evlilikte en önemli şeylerden biri, destek ve anlayıştır. Birbirlerine karşı sonsuz bir anlayış kotaları vardır. Yay da en az kova kadar özgür ruhlu olduğu için ona anlayışla yaklaşır ve asla sıkmaya çalışmaz, onu bunaltmaz.

5. Terazi – Koç

İkisinin de birbirine benzeyen özellikleri, anlayışları olmalarıdır. Terazi burcu ve koç burcu hem çok özgür hem de çok güçlüdür.

Birbirlerini saygı duydukları ve anlayış gösterdikleri için sağlıklı bir ilişki ortaya çıkacaktır.

Her ne kadar bazen anlaşmazlıklar yaşasalar da ve bu konuda ne kadar inatçı olurlarsa olsunlar, bu hiçbir zaman saygısızlığa dönüşmez.

İlişkilerinde karşılıklı olarak ne istediklerinin farkındadırlar ve bu sayede güzel bir ilişki yaşarlar.

Yeni şeyler denemeyi ve ilişkilerine renk ve heyecan katmayı severler. Beraber sıkılmaktan çekinmezler, ne olursa olsun birlikte olmayı isterler.

Hem ilişkilerinin, hem birbirlerinin değerini bilen karakterlere sahip olmaları özel bir ilişki yaşamalarını sağlar.

Birbirlerine kırmaktan çok çekinen ve bunun olmaması için çaba gösteren bir ilişkiye sahip olurlar.

Terazi ve koç duygusal yanlarını ilişkiye yansıtmaktan çekinmezler ve aralarında güçlü bir bağ kurarlar. Böylece sağlam bir evlilik temeli ortaya çıkmış olur.

Evliliklerinde kesinlikle kibar ve dürüstlerdir. Birbirlerine nasıl davranmaları gerektiğini çok iyi bilirler. Bu onların huzurlu bir ilişki yaşamalarını sağlar.

6. Boğa – Yengeç

Yengeç burcu, duygusal olduğu kadar aynı zamanda son derece güvenilirdir. Mantığı ile yuva kurmak istediği için, boğa burcu onun için en iyi tercihtir.

İkisi de uzlaşmacı ve aşka önem verdiklerinden dolayı örnek bir evlilik ortaya çıkacaktır.

Birbirlerine olan koruma iç güdüleri ve fedakarlıkları sayesinde her konuda iyi anlaşırlar.

Boğa ve yengeç arasında inanılmaz bir açık sözlülük, sadakat ve dürüstlük vardır. Bu özellikleri ile evlilikte her iki tarafta mutlu ve güzel zaman geçirebilirler.

Ortak yönleri birbirine benzer ve böylece aralarındaki tutkulu aşk her zaman canlı kalır.

Yorum Yaz