Huawei Mate 40 Modeli, Ekrana Gömülü Ön Kameraya Sahip Olmayacak

Daha önceki raporlar, Huawei Mate 40 serisinin ekran altına gömülü kamera teknolojisi ile birlikte geleceğini iddia ediyordu. Ancak Çin’in popüler sosyal medya platformu Weibo üzerinde ortaya çıkan yeni bir rapora göre Huawei Mate 40 modeli bu teknolojiye sahip olmayacak.

Ekrana gömülü kamera teknolojisi mantıken yine ekran altı olan optik parmak izi tarayıcı gibi çalışmaktadır. Başka bir deyişle, kamera sensörü kullanıldığı zaman görünmekte ve görselleri kaydetmekte, kullanılmadığı zaman ise ekranın altında gömülü bir şekilde gizlenmektedir.

Bu teknolojinin örneklerini ve prototiplerini daha önceden gördük. Ancak görünen o ki ekran içi kamera teknolojisi henüz tamamen kararlı bir şekilde çalışan bir sistem değil. Bu nedenle firmalar daha iyi bir şekilde bu teknolojiyi akıllı telefonlarına uyarlayana kadar beklemek istiyorlar. Kimse yarım yamalak çalışan bir teknolojiyi cihazlarında sunmak istemez.

Mate 40 modelleriyle ilgili ortaya çıkan sızıntılar yeni bir bilgi ile şüpheli durumu düştüler. Daha önceki sızıntılar ve raporlar, Huawei’nin bu teknolojiyi Mate 40 serisinde sunarak dünyanın ilk ekran içi kameralı telefonları piyasaya süreceğini iddia etmişti. Ancak yeni raporlar Huawei’nin bu teknolojiyi daha sonraki cihazlarda kullanacağı yönünde bilgilendiriyor.

Benzer bir şekilde, başka bir rapor Huawei’nin bu yıl Visionox’un ekran içi kamera çözümüne özel erişim elde edeceğini bildirmişti. Ancak bu raporların hiçbiri şimdiye kadar Huawei tarafından resmi olarak onaylanmamıştır. Farklı firmalardan bu teknolojiye dair çözümler görsek de henüz ticari bir ürünü hiçbir firma satışa sunmuş değil.

“Huawei Mate 40 Modeli, Ekrana Gömülü Ön Kameraya Sahip Olmayacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz