İhtiyaç Kredisi

Kişilerin ve kurumların ihtiyaçlarına göre bankalar tarafından farklı kredi türleri sunulur. Bu kredi türleri arasında yer alan ihtiyaç kredisi kişilerin genel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için oluşturulur. Kişiler farklı ihtiyaçları için ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir ve kendi maddi durumlarına uygun bir ödeme planı ile kredi çekebilir.

Farklı bankaların ihtiyaç kredisi teklifleri için Olaykredi.com platformunu ziyaret edebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu kredi hesaplama aracı birden fazla kredi türü için karşılaştırma ve hesaplama yapabilmenizi mümkün kılar. İhtiyaç kredisi hesaplama yapabilmek için olaykredi.com adresinden Olaykredi platformuna erişim sağlayabilirsiniz. Kredi tutarını ve vade süresini seçerek bütün bankaların sunduğu ihtiyaç kredisi tekliflerini tek ekran üzerinden görebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisi adından da anlaşılabileceği üzere bankalar tarafından sunulan, kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için oluşturulan ödenek planlarıdır. Günümüzde aktif olarak kullanılan kredi türleri arasında yer alan ihtiyaç kredisi herhangi bir ihtiyaç için tercih edilebilir. İhtiyaç kredisi ile karşılanabilecek ihtiyaçlara tatil, eğitim ve yol örnek olarak verilebilir. İhtiyaç kredisi tutarları kişi tarafından belirlenebilir. Olaykredi üzerinden ihtiyaç kredisi hesaplama yaparken ‘Kredi Tutarı’ bölümüne ihtiyaç duyduğunuz kredi miktarını girebilir ve buna göre bankaların tekliflerine göz atabilirsiniz. Olaykredi üzerinden teklifler arasında karşılaştırma yapabilmek için 1 aydan 12 aya kadar ihtiyaç kredisi vade seçeneklerini kullanabilir ve buna göre tekliflere göz atabilirsiniz.

Kimler İhtiyaç Kredisi Alabilir?

Krediler bankalar tarafından farklı aralıklarla ödenen taksitlerle beraber sunulan, uzun vadeli ödenebilen esnek ödeme araçları olarak öne çıkar. Bununla beraber bankalar kredi vermeden önce kişilerin maddi durumlarına ve gelir bilgilerine dair  bilgi edinmek ister. Zira taksitleri ödeyememek ya da geciktirmek bankalar için kritik sorun teşkil edebilir. Bu noktada kişiler kimlerin kredi alabileceğini ve kimlerin alamayacağını merak edebilir. Kimler ihtiyaç kredisi alabilir konusu yaygın olarak merak edilen konular arasında yer alır. İhtiyaç  kredisi alabilmek için kişilerin 18 yaşın üzerinde olması ve yeterli maddi duruma sahip olması yeterlidir. Bununla beraber bankaların ihtiyaç kredisi vermeden önce kişilerden temin ettiği bilgi ve belgeler değişiklik gösterebilir. Bazı bankalar maaş gibi sabit gelirinizi belgelemenizi isteyebilir. Bazı bankalar ise kredi tutarının toplamını ödeyebilecek değerde olan mal  varlıklarınız olduğunu kanıtlamanızı isteyebilir. Kredi Hesaplamak için tıklayınız.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç kredisi başvurusu Olaykredi platformu üzerinden kolay bir şekilde yapılabilir. Olaykredi üzerinden kredi karşılaştırma yaparken ‘Hemen Başvur’ butonuna tıklayabilir ve ilgili bankanın kredi başvuru web sayfasına giriş yapabilirsiniz. Bu web sayfasında sizden istenilen bilgileri doldurabilir ve başvuruyu tamamlayabilirsiniz. Bankaların hangi bilgileri girmenizi istediği değişiklik gösterebilir. Zira her bankanın ihtiyaç kredisi başvurusu için istediği bilgiler farklı olabilir.

Her banka için kredi vermek sabit ve tutarlı bir ödenek fırsatıdır. Bankaların belirlenen kredi tutarını tek seferde kişilere verebilmesi için kişilerin maddi durumlarını kanıtlaması gerekir. Web sayfasında sizden istenilen bilgileri girdikten sonra başvurunuzu tamamlayabilir ve sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz. Aynı anda tek bir bankanın ihtiyaç kredisi teklifine başvurmanız tavsiye edilir. Zira birden fazla bankaya kredi başvurusu yapmak kredi notunu olumsuz etkiler.

Olaykredi üzerinden ücretsiz bir şekilde ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Olaykredi sizi bütün bankaların web sitelerini teker teker gezmek ve ihtiyaç kredisi teklifleri hakkında bilgi alma zahmetinden kurtarır. Tamamen ücretsiz olan Olaykredi sadece anlaşmalı olduğu bankaların değil bütün bankaların ihtiyaç kredisi tekliflerini, faiz oranlarını ve ödeme planlarını tek ekran üzerinden sunar. Olaykredi ile 28 farklı banka ve finansal kuruluşun kredi tekliflerine ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz