iOS 14.2 Beta 1 Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?

Apple, bugün iOS işletim sisteminin yeni geliştirici beta sürümünü yayınladı. iOS 14.2 Beta 1 olarak yayınlanan bu güncelleme, Apple’ın yeni iPhone modelleriyle piyasaya süreceği iOS 14.2 güncellemesinin ilk geliştirici sürümüdür. Bu yazımızda iOS ve iPadOS 14.2’nin ilk beta sürümü ile gelen yeniliklere yakından bakacağız.

iOS 14.2 sürümünün ilk beta güncellemesinde birçok hata düzeltmesi bulunuyor. Bir önceki sürümdeki beta güncellemelerinde de olduğu gibi yeni sürümün ilk beta güncellemesinde daha çok hata düzeltmelerine ve işletim sistemi optimizasyonlarına kafa yorulmuş gibi duruyor. Bildiğiniz gibi Apple, iOS 14 ile birlikte ana ekranı da işlevsel hale getirdi ve widget özelliğini kullanıma sundu. iOS 14.2’yle birlikte ise ufak yenilikler sunmaya başladı.

Apple, iOS 14 güncellemesini yayınladıktan oldukça kısa bir süre sonra iOS 14.2 sürümü için geliştiriciler için beta sürecini başlattı. Şirket, iOS ile birlikte iPadOS 14.2 Beta güncellemesini de sunuyor. Hata düzeltmelerine, ince ayarlara ve optimizasyonlara odaklanılmış olan bu güncelleme ufak bir yenilik de geliştiricilere gönderiliyor.

iOS 14.2 sürümünün ilk beta güncellemesiyle birlikte “Kontrol Merkezi” için yeni bir işlev ekleniyor. Apple, artık “Shazam Müzik Tanıma” özelliğini kontrol merkezinden aktif etmenize olanak tanıyor. Bu sayede çevrenizde çalan şarkıları merak ettiğiniz zaman, direkt olarak kontrol merkezinden özelliği aktif edip hoşunuza giden müzikle ilgili detaylara anında ulaşabiliyorsunuz.

Apple, Shazam özelliğinin yanı sıra bir yeni özellik daha sunuyor kontrol merkezi üzerinde. Artık, aktif olarak müzik çalınmadığı zaman kontrol merkezi üzerindeki “Şimdi Yürütülüyor” widgetında Apple Music üzerinden çeşitli müzik önerileri sunacak. Apple’ın yeni sürümde sunduğu özellikler bu şekilde. İlerleyen beta güncellemelerinde yine bu tarz ufak tefek yeniliklerin sunulmaya devam etmesini bekleyebiliriz.

iOS 14.2 Beta 1 Güncellemesi Nasıl İndirilir?

iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınızda iOS veya iPadOS beta güncellemesini kurmak oldukça kolay. Bu işlem için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyin. Ardından sayfanın altındaki “İndir ve Yükle” seçeneğine dokunun. İsterseniz güncellemeyi cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak şunu belirtmemiz gerekiyor. Yeni iOS 14.2 Beta 1 geliştirici sürümünü cihazınıza kurabilmek için bir geliştirici profili yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemi, Apple’ın Developer Center web sitesi üzerinden gerçekleştirebilir ve kablosuz ağ üzerinden indirebilirsiniz.

“iOS 14.2 Beta 1 Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz