iPhone 12 Pro Modeli, 4K 240FPS Video Kaydını Destekleyecek

Bildiğiniz gibi Apple, WWDC 2020 etkinliğinde iOS 14 sürümünün ilk beta sürümünü yayınladı. Bu sürümde yer alan bir kaynak kodunda iPhone 12 serisinde 4K 240FPS video kaydı seçeneği olabileceği belirtiliyor. Yine kaynak koduna göre iPhone 12 Pro modeli, 4K’da hem 240FPS hem de 120FPS video kaydı desteğine sahip olacak.

PineLeaks ve EverythingApplePro tarafından ortaya çıkartılan bu bilgiler iPhone 12 serisinin kamera özelliklerinde bir miktar gelişme göreceğimizi ortaya koyuyor. Yine bu kaynakların belirttiğine göre 4K’da 240FPS seçeneği yalnızca ağır çekim video için geçerli olacaktır. Standart hızdaki videolarda ise en fazla 4K 120FPS desteklenecektir.

Halihazırda mevcut olan iPhone 11 serisi, 4K çözünürlükte 60FPS videolar ve 1080p çözünürlükte ise ağır çekim olarak 240FPS videolar kaydedebiliyor. Apple, büyük ihtimalle iPhone 12 serisinde 5 farklı model ortaya koyacak. İki adet 5G destekli Pro modeli göreceğiz. Bunun dışında 5G desteğinden yoksun olarak Apple’ın bir de uygun fiyatlı LTE desteğine sahip model tanıtacağı söyleniyor.

Standart iPhone 12 modelinin gücünü yeniş A14 biyonik yonga setinden alması bekleniyor. Bu güçlü çip ile karşımıza çıkacak olan standart modelin ekran boyutunun ise 5,4 inç olarak sunulacağı söyleniyor. 5G desteğine sahip Pro ve Max modellerinin 120Hz yenileme hızına sahip ekranlara ve gelişmiş LiDAR kamera sensörüne sahip olacağı da belirtilen özellikler arasında.

Apple, koronavirüs salgını nedeniyle bu cihazların üretimi konusunda önemli bir gecikme yaşadı. Her sene yapılan seri üretim programı bu sene aksadı. Ancak tüm bunlara rağmen şirketin her zamanki gibi Eylül ayında yeni amiral gemisi modellerini tanıtacağı belirtiliyor. iPhone 12 serisi hakkında yeni bilgiler geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“iPhone 12 Pro Modeli, 4K 240FPS Video Kaydını Destekleyecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz