iPhone 13 Modellerindeki Çentik Daha Küçük Boyutlu Olacak

Apple, iPhone X modeli ile birlikte ilk defa çentikli bir akıllı telefon modeli tanıtmıştı. Bu modelden sonra piyasaya sürdüğü yeni nesil modellerde de bu tasarım anlayışını devam ettirdi ve gelecek sene de devam ettirecek gibi duruyor. Ice Universe olarak bilinen akıllı telefon uzmanı, Apple’ın iPhone 13 modellerindeki çentik bölümünü daha küçük boyutlu sunacağını iddia etmektedir.

TruDepth kamera sistemini de içeren bu çentik gelecek sene Eylül ayında karşımıza çıkacak modellerde daha küçük olacak. Bu söylenti, aynı zamanda iPhone 13 serisindeki çentiğin mevcudiyetini kabul etmiş bir şekilde gözüküyor. Konuyla ilgili paylaşım yapan Ice Universe, Twitter hesabı üzerinden kaba taslaklar da paylaştı. Yazı içerisindeki görsellerden de bu taslağa göz atabilirsiniz.

Söylentilere göre, iPhone 13 serisindeki modellerde yer alacak çentiğin genişliği aynı düzeyde kalacak. Ancak Apple, bu genişlikten farklı olarak çentiğin yüksekliğinde bir azalmaya gidecek. bu sayede çentiğin ekranda kapladığı alan da daha eski nesil iPhone modellerine kıyasla az olacak. Bu küçülme de gözle anlaşılabilir bir derecede olacak.

Bir süredir çentikteki küçülmenin iPhone 12 serisi ile birlikte hayatımıza gireceği söyleniyordu. Ancak son bilgilere göre bu küçülme bu sene değil, bir sonraki sene yani 2021 yılında gerçekleşecek. Bununla birlikte bazı güvenilir kaynaklar iPhone 12 Mini ismiyle piyasaya sürülecek 5,4 inçlik küçük ekranlı modelin diğer modellerden farklı olarak küçük bir çentiğe sahip olabileceğine işaret ediyor.

Çentik, tasarım kararıyla ilgili hayal kırıklığını ifade eden bazı “iPhone” kullanıcıları için bir tartışma konusu oldu. Apple iPhone‌ 13’te bu şekilde çentik azalması, çentiğe yönelik eleştirmenleri yatıştırmak için bir yol kat edebilir. Değişiklik, 2021 yılında ‌iPhone‌ tasarımının büyük ölçüde değişmesinin beklenmediği bir zamanda, yükseltme yapmak için başka bir neden sunacak.

“iPhone 13 Modellerindeki Çentik Daha Küçük Boyutlu Olacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz