Karsan Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Karsan insan kaynakları yeni iş ilanları yayımlamaya devam ediyor. Bir çok pozisyonda doğan iş ihtiyacına ilişkin ilanlar yayımlanırken, bir taraftan da Genel Başvuru adımı başvurular alınmaktadır. Doğacak iş ihtiyacına istinaden genel başvuru adımı ile insan kaynakları havuzu ön başvuru ve Cv havuzunu doldurmaktadır. Hali hazırda iş sahibi olanlar için ve Karsan şirketinde çalışmayı hayal edenler bu başvuru kriterini değerlendirebilirler. İş arayışında olan vatandaşlarda öz geçmişini insan kaynakları havuzuna bırakarak ihtiyaç anında aranmalarını sağlayabilirler.

Bu yazımızda size Karsan şirketi tarihi ve iş ilanları ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz. Karsan ne iş yapar? Karsan şirketinin fabrikaları nerededir? Servis ağlarında iş bulmak mümkün mü? Bu ve bu gibi soruların cevabını buradan vererek İş başvuru formunuzu Karsan Şirketine nasıl ilete bileceğinizi anlatacağız. Gelin şimdi birlikte şirket ve şirketin tarihini inceleyelim…

KARSAN OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Tarihine baktığımız zaman ülkemize yararlı ve sektördeki ihtiyaçlarımızı karşılayabilen bir şirket profili çizmektedir. Karsan Hafif ve Ağır vasıtalı ticari araç üretimi yapan Otomotiv sektöründe yüzde yüz Türk sermayeli bir şirkettir. Şirketin merkezi Bursa ilimizdedir. Şirket ülkemize ekonomik ve istihdam katkısı sağlamak amacı ile 1966 yılında kurularak faaliyete geçmiştir. Kıraça Holding bünyesi altında bulunan şirket hisselerinin %34 ü Halka açıktır.

Şirketin Üretim Yaptığı Fabrikalar

Şirket 2 adet üretim tesisine sahiptir. Bu iki tesis iki farklı üretim şeması üzerinde çalışmaktadır. Fabrikalar Bursa’da bulunmaktadır. Şirket çalışanları Mavi yaka ve Beyaz yaka olarak ikiye ayrılmaktadır. Çalışanların yüzde 85’i mavi yaka yüzde 15’i ise beyaz yakadır.

Bursa Hasan Ağa Fabrikası; Fabrikanın toplam alanı 200.132 m² ‘dir. Kapalı bölüme dahil olmuş alan kapasitesi 85.153 m² ​​​​​‘dir. Üretim kapasitesi yılda 3 vardiya hesap edildiğinde 55 bin adeti bulmaktadır. İsmi Akçalar Fabrikası olarak da bilinmektedir. Fabrikanın faaliyet alanında ana ürün Araç Üretimi olsa da bunun yanında Kaynak, Boya, Montaj ve Kalite kontrol hizmeti de vermektedir.

Bursa ilinde bulunan diğer fabrika ise OSB Karsan fabrikasıdır. Türk Traktör ile yapılan anlaşma sonucu Traktör Platform ve Kabin üretimi yapılmaktadır. Buna ek olarak Otobüs Gövdesi üretimi ve kataforez kaplama hizmeti vermektedir. Fabrika 30.000 m² alan üzerine kurulmuş olup 24.289 m² kapalı alanda hizmet vermektedir.

Karsan Personel Alımı ve İş İlanları

Üretim fabrikalarında 1000’in üzerinde istihdam sağlayan Karsan Otomotiv iş hacmini büyüterek yeni iş alanları açmakta ve personel sayısını her geçen gün arttırmaktadır. İşe alım sürecinde şirketin en önem verdiği kriterlerden biriside eğitim seviyesidir. Özellikle yönetim kadrosunda çalışanlar lisans ve yüksek lisans diploma derecelerine sahip ve bir çoğu yabancı dil bilmektedir. Özellikle Karsan Otomotivde kariyer yapmak isteyen adayların bu kriterleri göz önünde bulundurmaları gerekir.

İnsan kaynakları şirketin kendini geliştirmesi, teknolojiye uyum sağlaması ve inovasyon gerçekleştirmek amacı ile nitelikli adayları işe alım yapmaya çalışır. Çağdaş hizmet seviyesini yakalamak için teknolojik gelişmeler takip edilerek, şirkete entegre edilir. İnsan faktörünün günümüzde hala en önemli kriter olduğunun bilincinde olan Karsan diğer taraftan insana da yatırım yapar. Kariyer hayatında başarılı olmak ve iyi performans göstererek yükselme şansı yakalamak isteyen adaylar firmayı tercih edebilirler.

Diğer yandan diplomaya ne kadar önem verse de işçi sınıfının emeğini göz ardı etmemektedir. Buna istinaden lise ve dengi okullardan personeli ilkokul mezunu işçileri bulunmaktadır. Hem yönetim kadrosu için personel hem de saha çalışması için işçi alımı yapabilmektedir. Karsan Otomotivde istihdam sağlanan iş alanları ve çalışabileceğiniz pozisyonlar aşağıdadır;

Karsan İş İlanları

  • Kaynak Ustası
  • Üretim Elemanı
  • Dağıtım Elemanı
  • İnsan kaynakları
  • Bakım Elemanı
  • Oto boya ustası
  • Kalite mühendisi
  • Mekanik Ustası
  • Teknisyen

Karsan İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş arayışında olan adayların kolayca başvuru iletebileceği şirketlerden birisidir. Şirket İş ilanı sitelerinden verdiği ilanların yanı sıra kendi bünyesinde bulunan insan kaynakları aracılığı ile doğrudan başvuru fırsatı sunmaktadır. Çalışmak için başvurabileceğiniz iller şuanda İstanbul ve Bursa’dır. Bu iki il içinde ikamet ettiğiniz il için başvuru yapabilirsiniz. Karsan Açık Pozisyonları zaman zaman yayımlamaktadır. Açık pozisyon olmadığı durumlarda Genel Başvuru alarak ihtiyaç anında başvuran adaya dönüş sağlamaktadır.

Karsan Otomotiv İş başvurusu için sizleri Karsan otomotiv kariyer bölümüne yönlendireceğiz. Burada karşınıza Karsan Başvuru formu çıkacak. Bu formda isterseniz kişisel bilgilerinizi girerek aşağıda bulunan ön yazı kısmına geçmişte yaptığınız işleri, deneyim ve tecrübelerinizle beraber çalıştığınız şirketleri yazabilirsiniz. Hali hazırda Cv hazırlamış olan adaylar kişisel bilgileri doldurduktan sonra ”CV Yükle” kısmından Öz geçmişini karşıya yükleyerek gönder butonuna basabilirsiniz. Bu şekilde ön başvurunuz Karsan İnsan kaynaklarına iletilmiş olur. Karsan Otomotiv Personel alımı iş başvuru formu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/karsan-personel-alimi/

Yorum Yaz